КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
12 лютого 2016 року № 810/467/16
Суддя Київського окружного адміністративного суду Басай О.В., розглянувши позовну заяву Громадської організації "Центр охорони довкілля" до Державної архітектурно-будівельної інспекції в особі Департаменту Державної Архітектурно-будівельної інспекції у Київській області про визнання неправомірною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії ,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулась Громадська організація "Центр охорони довкілля" з позовом до Державної архітектурно-будівельної інспекції в особі Департаменту Державної Архітектурно-будівельної інспекції у Київській області, в якому просить визнати неправомірною бездіяльність щодо не проведення перевірки виконання припису від 05.05.2015 №С- 0505/1 про усунення Товариством з обмеженою відповідальністю "Юніверсал Лоджистік" порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил та зобов’язання провести перевірку об'єкта будівництва за адресою: Бориспільський р-н, с. В. Олександрівка, вул. Київський Шлях, 121 А, що належить ТОВ "Юнівепсал Лоджистік".
Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; чи має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Положеннями частини третьої статті 106 КАС встановлено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до частини другої статті 87 цього ж Кодексу, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з положеннями абзацу першого частини першої статті 3 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI (далі - Закон №3674-VI), судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Частиною першою статті 4 Закону №3674-VI встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Також, частиною другою зазначеної статті передбачено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано, зокрема, юридичною особою ставка судового збору становить 1 розмір мінімальної заробітної плати (згідно із Законом України "Про Державний бюджет України на 2016 рік", станом на 01.01.2016 розмір мінімальної заробітної плати становить 1378,00 грн.).
Відповідно до абзацу другого частини третьої статті 6 Закону №3674-VI, у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
За приписами частини першої та другої статті 9 Закону №3674-VI, судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Із змісту позовної заяви випливає, що в ній об'єднано дві вимоги немайнового характеру. Тобто, позивачу потрібно було сплатити 2756,00 грн. судового збору.
На підтвердження сплати судового збору, позивач подав два платіжні документи від 11.02.1016 на загальну суму 2756,00 грн.
Однак, 12.02.2016 під час перевірки зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України, судом встановлено, що у реєстрі підтверджень оплат із Казначейства немає підтвердження щодо зарахування судового збору до спеціального фонду державного бюджету України, на підставі платіжних документів від 11.02.2016.
Відповідно до вимог частини першої статті 108 КАС, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статті 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Вищезазначені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, у зв’язку з чим суд, враховуючи положення статті 108 КАС, вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачу часу для усунення зазначених недоліків.
Недоліки позовної заяви повинні бути усунені у строк до 11.03.2016, шляхом подання до суду документа, виданого ГУ ДКСУ у Київській області, що підтверджує зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України у розмірі 2756,00 грн., сплаченого на підставі платіжних документів від 11.02.2016;
Окрім того, позивач разом із позовною заявою подав клопотання про забезпечення позову. На підтвердження сплати судового збору за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення позову позивач подав платіжний документ від 11.02.1016 на суму 431,40 грн.
Проте, під час перевірки зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України, судом встановлено, що у реєстрі підтверджень оплат із Казначейства немає підтвердження щодо зарахування судового збору до спеціального фонду державного бюджету України, на підставі платіжного документа від 11.02.2016 на суму 431,40 грн.
Керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
Позовну заяву Громадської організації "Центр охорони довкілля" до Державної архітектурно-будівельної інспекції в особі Департаменту Державної Архітектурно-будівельної інспекції у Київській області про визнання неправомірною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви до 11 березня 2016 року.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Басай О.В.