ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
11 лютого 2016 р.Справа № 876/341/16
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Глушко І.В., перевіривши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Галицькому районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 22.12.2015р. по справі за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
до Державної податкової інспекції у Галицькому районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області
про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
ВСТАНОВИВ:
Державною податковою інспекцією у Галицькому районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області подано апеляційну скаргу на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 22.12.2015р. по справі за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Галицькому районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 15.01.2016р. зазначена апеляційна скарга була залишена без руху та наданий строк для усунення недоліків в 10-ти денний термін з моменту отримання копії даної ухвали. Як вбачається із повідомлення про вручення поштового відправлення, представник апелянта отримав копію ухвали 01.02.2016 року, тобто повинен був усунути недоліки поданої апеляційної скарги до 11.02.16р.
Однак, 10.02.2016 року на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду від Державної податкової інспекції у Галицькому районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області надійшло клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги у зв'язку з відсутністю коштів призначених на цю мету, відповідно до ч.1 ст.8 Закону України Про судовий збір.
Вважаю, що у задоволенні поданого Державною податковою інспекцією у Галицькому районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області клопотання слід відмовити, з огляду на його необгрунтованість та безпідставність.
Так, пунктом 2 Прикінцевих положень Закону України від 22.05.2015 року № 484-VIII Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
За таких обставин, приходжу до висновку, що у задоволенні клопотання слід відмовити.
Зазначена позиція також збігається із висновками Верховного Суду України, викладеними в його ухвалі від 28.09.2015 року у справі 21-5496а15.
Відповідно до ч.3 ст.189 КАС України, до апеляційної скарги,яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст.187 цього Кодексу застосовуються правила ст.108 КАС України.
Згідно п.1ч.3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається, якщо не усунуто недоліки позовної заяви,яку залишено без руху.
Тому, оскільки станом на день винесення даної ухвали, Державною податковою інспекцією у Галицькому районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області не виконано вимог ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 15.01.2016р., - апеляційну скаргу належить повернути апелянту.
Керуючись ст.187, ч.3 ст.189, ч.3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання Державної податкової інспекції у Галицькому районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 22.12.2015 р. у справі № 813/1531/15 - відмовити.
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Галицькому районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 22.12.2015р. по справі № 813/1531/15 за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Галицькому районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень ,- вважати неподаною та повернути апелянту.
Роз`яснити, що Державна податкова інспекція у Галицькому районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області не позбавлена права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня отримання її копії, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Глушко І.В.