КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа № 826/13410/15 Суддя-доповідач: Межевич М.В.
У Х В А Л А
15 лютого 2016 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Межевич М.В., розглянувши матеріали апеляційної скарги Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 січня 2016 року у справі за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства «Укрнафта» до Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 14.04.2015 № 0001521502,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 січня 2016 року позов задоволено. Не погодившись з таким рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу.
Вимоги до апеляційної скарги, порядку та строків її подання встановлені ст.ст. 186, 187 Кодексу адміністративного судочинства України № 2747-IV від 06.07.2005 (далі - КАС).
Апеляційна скарга не відповідає зазначеним вимогам у зв'язку з пропуском строку апеляційного оскарження та несплатою судового збору.
Відповідно до ч. 2 ст. 186 КАС, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
З рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи, вбачається, що оскаржуване рішення отримано відповідачем 19 січня 2016 року, а тому граничним строком його оскарження є 29 січня 2016 року, однак апеляційну скаргу подано лише 01 лютого 2016 року. При цьому, позивач в апеляційній скарзі не порушує питання про поновлення пропущеного строку.
В апеляційній скарзі відповідач просить вирішити питання про звільнення або відстрочення сплати судового збору у зв'язку з відсутністю належного бюджетного фінансування.
01 вересня 2015 року набрали чинності зміни до Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VІ «Про судовий збір» (далі - Закон № 3674-VІ), відповідно до яких державні органи більше не належать до переліку тих, хто звільняється від сплати судового збору.
Крім того, пунктом 2 розділу ІІ Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору», яким серед іншого скасовано встановлені раніше для державних органів пільги щодо його сплати, Кабінет Міністрів України було зобов'язано забезпечити відповідне фінансування державних органів.
Отже підстав для звільнення або відстрочення відповідачу сплати судового збору немає.
Наведена позиція узгоджується з практикою Верховного Суду України (ухвали від 27 жовтня 2015 року по справі № 2а-3361/10, від 03 листопада 2015 року по справі № 814/3453/14).
З урахуванням того, що позивачем заявлено вимогу майнового характеру про скасування податкового повідомлення-рішення, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання у розмірі 41 583 грн, то відповідно до ч. 1, пп.пп. 1, 2 п. 3 ч. 2 ст. 4, ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 01 січня 2015 року - 1 218 грн, відповідач має сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги у розмірі 2 009,70 грн.
За таких обставин апеляційну скаргу відповідно до вимог ч. 1 ст. 108, ч. 6 ст. 187, ч.ч. 3, 4 ст. 189 КАС слід залишити без руху та встановити тридцятиденний строк з моменту отримання цієї ухвали протягом якого відповідач має право надати оригінал платіжного документа про сплату судового збору та клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження. У разі якщо недоліки апеляційної скарги не буде усунуто, вона буде повернута відповідачу, а у випадку неподання заяви про поновлення строку або відсутності поважних причин для поновлення строку, у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено.
З урахуванням викладеного та керуючись ст.ст. 186, 189, 254 КАС, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 січня 2016 року залишити без руху.
Встановити тридцятиденний строк з моменту отримання цієї ухвали протягом якого відповідач має право надати оригінал платіжного документа про сплату судового збору та клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя М.В. Межевич