ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
15 лютого 2016 року Справа № 813/345/16
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Кравців О.Р. одержав позовну заяву Управління Пенсійного фонду України в Яворівському районі Львівської області про стягнення коштів з Ремонтно-будівельного монтажного управління № 5, -
в с т а н о в и в :
До Львівського окружного адміністративного суду звернулося Управління Пенсійного фонду України у Яворівському районі Львівської області з адміністративним позовом до Ремонтно-будівельного монтажного управління № 5, в якому просить стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за Списком № 2, що виникла за серпень-грудень 2015 року та січень 2016 року, в сумі 4246,14 грн.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається, зокрема, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» (чинний) судовий збір – збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом (ст. 2 Закону).
Згідно з підп. 1, 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду позову майнового характеру, який подано суб’єктом владних повноважень, юридичною особою сплачується 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Станом на 01.01.2016 року розмір мінімальної заробітної плати становить 1378,00 грн.
Відтак, позивачу за подання вищевказаного позову до Львівського окружного адміністративного суду слід сплатити 1378,00 грн. судового збору за платіжними реквізитами: одержувач – УДКСУ у Залізничному районі м. Львова; ЄДРПОУ 38007594; банк одержувача – ГУ ДКСУ у Львівській області; МФО – 825014; рахунок – 31217206784003; код класифікації доходів бюджету – 22030001; призначення платежу: судовий збір за подання позову до (вказати найменування суду).
Крім того, на переконання судді, належним документом про сплату судового збору є оригінал квитанції установи банку або відділення зв’язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення та зарахування до спеціального фонду Державного бюджету України.
Крім того, до вказаної позовної заяви долучено клопотання про звільнення від сплати судового збору у зв’язку з відсутністю коштів виділених з Державного бюджету призначених для вказаної мети, однак жодних доказів вказаного до матеріалів заяви не надано.
Слід зазначити, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22.05.2015 року, з 01.09.2015 року скасовані пільги по сплаті судового збору для органів Пенсійного фонду України.
Крім того, покликання представника позивача на відсутність коштів для сплати судового збору, не може бути достатньою підставою для звільнення від сплати судового збору, відповідно до ст. 8 Закону України «Про судовий збір».
Таким чином, позивачем при зверненні до Львівського окружного адміністративного суду порушено вимоги ч. 3 ст. 106 КАС України та не надано належного доказу сплати судового збору за подання вказаної позовної заяви.
Крім того, відповідно до приписів ч. 3 ст. 106 КАС України, суб’єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов’язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Варто зазначити, що на підтвердження такого факту позивачем до матеріалів адміністративного позову приєднано розрахунковий документ – фіскальний чек ПН 215600426655; ФН3000047774 від 10.02.2016 року, що лише підтверджує надання послуг відділенням поштового зв’язку щодо здійснення відправлення рекомендованим листом, проте не надає можливості встановити факт надіслання позовної заяви та доданих до неї документів саме відповідачу, у тому числі перевірити правильність адреси, на яку позивачем надіслано поштове відправлення, а також вміст поштового відправлення у зв’язку із відсутністю опису вкладення поштового відправлення.
Крім цього, одержувачем зазначено Рем. Буд. Упр., а відповідачем у справі визначено Ремонтно-будівельне монтажне управління № 5.
Таким чином, зі змісту додатків до позовної заяви з’ясовано, що Управлінням пенсійного фонду України у Яворівському районі Львівської області не надано у повному обсязі доказів надіслання належним чином відповідачу копії позовної заяви із додатками.
Відповідно до ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
З врахуванням того, що позивачем не виконано вимог ст. 106 КАС України, позовну заяву слід залишити без руху та надати строк позивачу для усунення вищевказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 2, 106, 107, 108, 158 – 160, 165 КАС України, -
у х в а л и в :
1. Позовну заяву Управління Пенсійного фонду України в Яворівському районі Львівської області про стягнення коштів з Ремонтно-будівельного монтажного управління № 5 – залишити без руху до 04 березня 2016 року включно, для усунення недоліків вказаних у мотивувальній частині даної ухвали суду.
2. Роз’яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків заява буде повернута.
3. Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала може бути оскаржена, згідно з ст. 186 КАС України, протягом 5 днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч. 3 ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили, згідно з ст. 254 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Кравців О.Р.