ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Жуковська Л.А.
Суддя-доповідач:Жизневська А.В.
УХВАЛА
"11" лютого 2016 р. Справа № 817/3227/15
Суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду Жизневська А.В., розглянувши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м.Рівному Головного управління ДФС у Рівненській області на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "10" грудня 2015 р. у справі за позовом суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 до Державної податкової інспекції у м.Рівному Головного управління ДФС у Рівненській області про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення рішення, вимоги та рішеня , -
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою судді Житомирського апеляційного адміністративного суду від 21 січня 2016 року апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м.Рівному Головного управління ДФС у Рівненській області залишено без руху, у зв'язку з несплатою судового збору. Особі, що подала апеляційну скаргу надано термін до 10 лютого 2016 р. для усунення вказаних недоліків.
11 лютого 2016 року від відповідача надійшло клопотання, у якому просив відстрочити сплату судового збору до ухвалення судового рішення у справі. Клопотання обґрунтоване тим, що станом на 10 лютого 2016 року кошторис Головного управління ДФС у Рівненській області на 2016 рік не затверджений.
Статтею 8 Закону України «Про судовий збір» та ч. 1 ст. 88 КАС України передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Підставою для вчинення судом зазначених у цій нормі дій є врахування ним майнового стану сторони. Системний аналіз наведених вище положень чинного законодавства дає підстави для висновку, що процесуальний закон зобов'язує суд з'ясувати майновий стан відповідача при вирішенні питання про відстрочення його від сплати судового збору.
Разом з тим, позитивне вирішення самого питання про можливість полегшення судом тягаря судових витрат для осіб з низьким рівнем достатку, яка спрямована на те, щоб судові витрати не були перешкодою для доступу до суду малозабезпечених осіб, та слугує гарантуванню передбаченого ст. 10 КАС України принципу рівності прав всіх осіб на доступ до суду, незалежно від майнового стану, можливе лише у разі, якщо клопотання про звільнення від сплати судового збору є обґрунтованим, і обставини, на які посилається позивач як на підстави, які перешкоджають сплаті судового збору, підтверджені належними доказами.
Таким чином, обов'язок обґрунтування обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, шляхом наведення обставин, які свідчать про її незадовільне матеріальне становище та подання суду відповідних доказів покладається на зацікавлену особу відповідача.
Відтак, особа, яка вважає свій майновий стан незадовільним, через що в неї існують перешкоди для доступу до правосуддя, має подати до суду, крім відповідного клопотання, документи, які свідчили б про її незадовільний майновий стан.
На підтвердження незадовільного фінансового стану та неможливості сплати судового збору заявник не надав суду жодних належних та допустимих доказів.
Враховуючи наведене, суд апеляційної інстанції приходить до переконання про відсутність підстав для задоволення клопотання про відстрочити сплати судового збору.
У відповідності до ст. 102 КАС України суд вважає за необхідне продовжити Державній податковій інспекції у м.Рівному Головного управління ДФС у Рівненській області строк для виконання вимог ухвали від 21 січня 2016 року по даній справі.
Ухвала вважається виконаною у встановлений строк, якщо до вказаної дати необхідні документи були подані до канцелярії суду або відправлені поштою.
Керуючись ст. 88, 102, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання Державної податкової інспекції у м.Рівному Головного управління ДФС у Рівненській області про відстрочення сплати судового збору відмовити.
Продовжити Державній податковій інспекції у м.Рівному Головного управління ДФС у Рівненській області процесуальний строк для виконання вимог ухвали Житомирського апеляційного адміністративного суду від 21 січня 2016 року до 03 березня 2016 року.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає як така, що не перешкоджає подальшому провадженню у справі.
Суддя А.В. Жизневська
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
3- відповідачу Державна податкова інспекція у м.Рівному Головного управління ДФС у Рівненській області вул. Відінська,8,м.Рівне,33023