КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 751/11952/15-а
Суддя доповідач Борисюк Л.П.
У Х В А Л А
12 лютого 2016 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Борисюк Л.П., перевіривши апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради на постанову Новозаводського районного суду м. Чернігова від 20 січня 2016 року у справі за позовом Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області про скасування постанови про стягнення виконавчого збору, -
ВСТАНОВИВ:
Постановою Новозаводського районного суду м. Чернігова від 20 січня 2016 року в задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, УПСЗН Новозаводської районної у м. Чернігові ради звернулося з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Новозаводського районного суду м. Чернігова від 20 січня 2016 року та прийняти нове рішення, яким позов задовольнити.
Однак, перевіривши апеляційну скаргу УПСЗН Новозаводської районної у м. Чернігові ради, вважаю, що вона не може бути прийнята до провадження та підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 6 ст. 187 КАС України, до апеляційної скарги додаються її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. До апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору, а також копії доданих до неї письмових матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Порядок та розміри сплати судового збору регулюється Законом України «Про судовий збір».
Підпунктами 1 та 2 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону встановлено, що ставка судового збору визначається, виходячи з вимог адміністративного позову: майнового або немайнового характеру.
Вимога майнового характеру полягає в тому, що особа, яка звертається до суду, вимагає визнати за нею майнове право, присудити річ або стягнути певну грошову суму.
В даному випадку предметом спору є скасування постанови про стягнення виконавчого збору, тобто, скасування рішення суб'єкта владних повноважень. В даному випадку позовні вимоги не змінюють склад майна позивача.
Аналогічна правова позиція викладена в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 09 грудня 2015 року №К/800/26548/15.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції станом на час подання апеляційної скарги), ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання апеляційної скарги на рішення суду - 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Розмір судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою в редакції Закону України «Про судовий збір» станом на дату подання даного адміністративного позову становив 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Розмір мінімальної заробітної плати визначається відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України» на відповідний рік.
Згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», розмір мінімальної заробітної плати на 2015 рік становив 1 218 грн.
З матеріалів справи судом встановлено, що даний спір має немайновий характер.
Виходячи з цього, сума судового збору за подання апеляційної скарги, що підлягає сплаті, становить 1 339 грн. 80 коп. (1 218 грн. 110%).
Реквізити для сплати судового збору за подачу апеляційних скарг:
Одержувач: УДКСУ у Печерському районі м. Києва, ЄДРПОУ одержувача: 38004897.
Банк одержувача: ГУДКСУ у м. Києві, МФО банку: 820019, рахунок: 31211206781007.
Код класифікації доходів бюджету: 22030001.
З аналізу ст. 5 Закону України «Про судовий збір» (в редакції на час подання апеляційної скарги, якою встановлено пільги щодо сплати судового збору) вбачається, що УПСЗН Новозаводської районної у м. Чернігові ради не звільнене від сплати судового збору за подання апеляційних скарг на судові рішення.
Таким чином, апеляційна скарга позивача не відповідає встановленим вимогам.
Вказані недоліки можуть бути усунуті шляхом подання до суду апеляційної інстанції оригіналу документа про сплату судового збору за вказаними вище реквізитами.
Відповідно до ч. 3 ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 Кодексу, згідно з якими апеляційна скарга залишається без руху.
Враховуючи вищевикладене, апеляційну скаргу УПСЗН Новозаводської районної у м. Чернігові ради необхідно залишити без руху та встановити їй строк для усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, шляхом подання документу про сплату судового збору.
Керуючись ст.ст. 108, 189 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради на постанову Новозаводського районного суду м. Чернігова від 20 січня 2016 року – залишити без руху та надати строк до 29 лютого 2016 року для усунення недоліків.
У випадку невиконання вимог ухвали, апеляційна скарга буде повернута апелянту.
Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст. 212 КАС України.
Суддя: Л.П. Борисюк