ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
______________________________
УХВАЛА
про відмову у прийнятті заяви про визнання грошових вимог
"12" лютого 2016 р.№ 916/4068/15
За заявою кредитора: Товариства з обмеженою відповідальністю „АГРОТРЕЙД-ЮГ
до боржника: Сільськогосподарського виробничого кооперативу „Промінь (67412, Одеська обл., Роздільнянський район, с. Лучинське; код ЄДРПОУ 30317883)
про визнання банкрутом
Суддя господарського суду
Одеської області ОСОБА_1
СУТЬ СПОРУ: про визнання банкрутом
Ухвалою підготовчого засідання суду від 19.10.2015р. порушено провадження у справі за заявою ТОВ „АГРОТРЕЙД-ЮГ про визнання банкрутом СВК „Промінь; визнано грошові вимоги ТОВ „АГРОТРЕЙД-ЮГ до СВК „Промінь у сумі 956 166, 44 грн., в решті залишено без розгляду; введено процедуру розпорядження майном боржника; розпорядником майна призначено арбітражного керуючого ОСОБА_2
З метою виявлення усіх кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, 20.10.2015р. здійснено офіційне оприлюднення оголошення про порушення справи про банкрутство СВК „Промінь на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет за № 24053.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 21.01.2016р. звільнено арбітражного керуючого ОСОБА_2 від виконання повноважень розпорядника майном СВК „Промінь; призначено розпорядником майна СВК „Промінь арбітражного керуючого ОСОБА_3
Ухвалою господарського суду Одеської області від 10.02.2016р. продовжено строк процедури розпорядження майном СВК „Промінь та строк повноважень розпорядника майна боржника арбітражного керуючого ОСОБА_3 на два місяці до 10.04.2016р.
Таким чином, у справі №916/4068/15 про банкрутство СВК „Промінь триває процедура розпорядження майном боржника, до інших процедур (санація, ліквідація) суд не переходив.
09.10.2016р. Роздільнянська обєднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС в Одеській області звернулась до господарського суду Одеської області із заявою про визнання кредитором та грошових вимог Роздільнянської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області до СВК „Промінь в сумі 692 968, 02 грн. та внесення їх до реєстру вимог кредиторів. У заяві вказано, що станом на 14.12.2015р. заборгованість СВК „Промінь перед бюджетом складає 692 968, 02 грн., з якої податковий борг по податку на додану вартість становить 424 615, 00 грн., який виник згідно податкового повідомлення-рішення від 01.12.2015р. № НОМЕР_1, та штрафні санкцій у сумі 222 507, 50 грн., які виникли згідно податкового повідомлення-рішення від 01.12.2015р. № НОМЕР_1; податковий борг по нарахованій пені у сумі 45 845, 52 грн. виник згідно податкового повідомлення - рішення від 01.12.2015р. № НОМЕР_1.
Згідно податкового повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 01.12.2015р. сума нарахованого грошового зобовязання СВК „Промінь, визначена на підставі акта перевірки від 17.11.2015р. № 212/15-24-22/30317883, з податку на додану вартість за основним платежем становить 424 615, 00 грн., за штрафними санкціями - 222 507, 50 грн.
Таким чином, з доданих заявником до заяви копії податкового повідомлення-рішення вбачається, що заборгованість СВК „Промінь перед Роздільнянською ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області виникла після порушення провадження у справі № 916/4068/15 про банкрутство СВК „Промінь, тобто після 19.10.2015р., а отже є поточною заборгованістю.
Відповідно до ч. 2 ст. 4-1 ГПК України, провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим кодексом з врахуванням вимог Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
Згідно ч.1 ст.2 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Згідно абз. 7 ст. 1 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом кредитор - юридична або фізична особа, а також органи доходів і зборів та інші державні органи, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника.
Поточні кредитори відповідно до вказаної статті Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом це кредитори за вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до абз. 8 ч. 1 ст. 38 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.
Згідно абз. 4 ч. 8 ст. 23 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом поточні кредитори з вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство, можуть пред'явити такі вимоги після прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Враховуючи те, що постанова про визнання банкрутом не приймалась, ліквідаційна процедура відносно СВК „Промінь по справі №916/4068/15 не вводилась, поточні вимоги Роздільнянської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області заявлені передчасно.
Приймаючи до уваги викладене, суд відмовляє Роздільнянській ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області в прийнятті заяви про визнання кредитором з грошовими вимогами в сумі 692 968, 02 грн. до СВК „Промінь.
Разом з цим, суд зазначає, що Роздільнянська ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області не позбавлена права на подання заяви про визнання поточних грошових вимог після прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Відповідно до п. 10 ч.2 ст. 4 Закону України „Про судовий збір із внесеними змінами та доповненнями відповідно до Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору від 22.05.2015р. № 484-VIII, який набрав чинності з 01.09.2015р., ставка судового збору за подання заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про порушення справи про банкрутство складає 2 розміра мінімальної заробітної плати.
Однак, заявником не надано доказів сплати судового збору за подання заяви про визнання грошових вимог.
Положеннями ст. 5 Закону України „Про судовий збір, якою визначено пільги щодо сплати судового збору, не передбачено звільнення від сплати судового збору органів доходів і зборів.
Керуючись ст.ст. 1, 38 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суддя, -
У Х В А Л И В:
1.Відмовити Роздільнянській обєднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС в Одеській області в прийнятті заяви про визнання кредитором з грошовими вимогами до СВК „Промінь в сумі 692 968, 02 грн. та внесення їх до реєстру вимог кредиторів.
2.Заяву з додатками надіслати заявнику.
Додаток: заява Роздільнянської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області про визнання кредитором з грошовими вимогами до СВК „Промінь в сумі 692 968, 02 грн. та внесення їх до реєстру вимог кредиторів на 3-арк. з додатками на 27-ми арк.
Ухвалу надіслати до Роздільнянської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області (67400, Одеська обл., м. Роздільна, вул. Леніна, 37).
Суддя Л.І. Грабован