ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Петра Болбочана 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
11 лютого 2016 року м. Київ № 826/1759/16
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Огурцов О.П., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
Товариства з обмеженою відповідальністю "Прайм-груп"
до
Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
про
визнання протиправними та скасування в частині наказів від 09.04.2015 № 40 та від 15.04.2015 № 45,
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Прайм-груп" звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про визнання протиправними та скасування наказів від 09.04.2015 № 40 та від 15.04.2015 № 45 в частині демонтажу рекламних засобів по вул. Червоноармійська, 2 та по вул. Бессарабська площа, 2.
Відповідно до пунктів 5, 6 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Частиною другою статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Згідно із частиною першою статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
У частині другій статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як вбачається із позовної заяви, позивач зазначає, що у квітні 2015 року Комунальним підприємством «Київреклама» було демонтовано рекламні конструкції (банер) на фасаді будинку пл. Бессарабська, 2 та рекламну конструкцію (банер) на фасаді будинку по вул. Червоноармійська, 2, які належать ТОВ «Прайм - Груп».
На підставі вищевикладеного, суд встановив, що позивачу стало відомо про порушення його прав та інтересів в момент демонтажу рекламних засобів по вул. Червоноармійська, 2 та по вул. Бессарабська площа, 2, тобто в квітні 2015 року.
Відтак, шестимісячний строк для звернення до адміністративного суду за захистом порушених прав та інтересів розпочався в квітні 2015 року та відповідно закінчився в жовтні 2015 року.
Однак, Товариство з обмеженою відповідальністю «Прайм - Груп» лише 05.02.2016 подало позовну заяву до Окружного адміністративного суду міста Києва для захисту своїх порушених правах та інтересів, тобто понад 10 (десять) місяців з моменту, коли дізналося про порушення своїх прав та інтересів.
Відповідно до статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Як підтверджується матеріалами справи, позивачем не надано суду жодного доказу на підтвердження обставин, які не дали йому змоги вчасно звернутися до суду за захистом своїх порушених прав.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для визнання поважними причин пропуску строку звернення до суду, а, відтак, позовна заява підлягає залишенню без розгляду.
Керуючись статтями 99, 100 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
1. Відмовити товариству з обмеженою відповідальністю «Прайм - Груп» у задоволенні клопотання про поновлення строку звернення до суду.
2. Залишити без розгляду позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Прайм - Груп» .
3. Копію ухвали разом з позовною заявою та її додатками надіслати позивачу негайно.
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п’яти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.П. Огурцов