Справа № 500/2508/14-а
Провадження № 2-а/500/96/14
У Х В А Л А
16 червня 2014 року
Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області в складі:
головуючого судді Присакар О.Я.,
при секретарі Сирбу Г.В.,
за участю: представника позивача ОСОБА_1,
представника відповідача - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ізмаїлі заяву про закриття провадження по справі по адміністративній справі за позовом фізичної особи підприємця ОСОБА_3 до Ізмаїльської міської ради Одеської області про визнання рішення протиправним,
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області знаходиться справа за позовом фізичної особи підприємця ОСОБА_3 до Ізмаїльської міської ради Одеської області про визнання рішення Ізмаїльської міської ради Одеської області № 3568-VI від 27.12.2013 року «Про надання згоди на припинення договору оренди частини нежитлового приміщення по вул. Клушіна, 6 з фізичною особою підприємцем ОСОБА_3В.» -протиправним.
Під час розгляду справи представник відповідача подав заяву про закриття провадження по справі, мотивуючи тим, що приймаючи оскаржуване рішення № 3568-VI від 27.12.2013 року Ізмаїльська міська рада здійснювала не владні управлінські функції, а реалізовувалось право власника майна на припинення договору оренди у звязку із закінченням строку його дії, що передбачено договором, а отже ці відносини не є публічно правовими. Тобто даний спір необхідно розглядати в порядку господарського судочинства, а не адміністративного.
В судовому засіданні представник відповідача підтримав заяву про закриття провадження по справі.
В судовому засіданні представник позивача заперечував проти закриття провадження по справі.
Вислухавши думку представників сторін, перевіривши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Згідно ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Субєкт владних повноважень орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно ч. 5 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об'єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об'єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.
Таким чином, правовідносини, що виникли між сторонами випливають із владних управлінських функцій відповідача і тому, даний спір належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
За таких обставин, в задоволенні заяви представника Ізмаїльської міської ради Одеської області про закриття провадження по справі необхідно відмовити.
Керуючись ст.ст. 2,3 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
В задоволенні заяви представника Ізмаїльської міської ради Одеської області про закриття провадження по справі - відмовити.
Ухвала суду окремо від постанови оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_4