Постанова № 55733581, 11.02.2016, Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Дата ухвалення
11.02.2016
Номер справи
357/16572/15-а
Номер документу
55733581
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 357/16572/15-а

2-а/357/18/16

П ОС Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 лютого 2016 року Білоцерківський міськрайонний суд Київської області у складі:

головуючий суддя Бондаренко О. В. ,

при секретарі Кириченко Д. В.,

розглянувши в відкритому судовому засіданні залі суду № 4 справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Білоцерківському районі Київської області, про визнання дій незаконними та зобовязання вчинити певні дії -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернулась до суду з даним позовом 24.11.2015 року мотивуючи тим, що являється потерпілою від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 4 категорії, 14.08.2015 року їй виповнилось 52 роки і тому, згідно із ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», вона звернулась 17.08.2015 року до відповідача із заявою про призначення пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку та додала необхідні документи, однак у тримісячний строк не отримала відповіді, що є порушенням її прав і законодавства щодо терміну розгляду заяви про призначення пенсії. В розписці повідомленні від 17.08.2015 року було зазначено про недостатність документів, які б свідчили про проживання в чорнобильській зоні і підтверджували б статус потерпілої особи від наслідків аварії на ЧАЕС, хоча такий статус підтверджено відповідним посвідченням, тому вона зрозуміла, що їй відмовлено у призначенні пенсії в звязку з ненаданням довідки з місця проживання за 1986 1992 роки. Однак надати таку довідку є неможливим оскільки в організаціях, на які покладено обовязки ведення обліку та збереження необхідних документів, які свідчать про проживання особи за конкретним місцем проживання та облікові документи не збереглися. 04.12.2015 року, в порушення трьох місячного терміну розгляду заяви про призначення пенсії вона отримала рішення управління Пенсійного фонду України у Білоцерківському районі Київської області від 26.11.2015 року № 218, яким їй було відмовлено в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в звязку з тим, що відсутні документи, що підтверджують факт її проживання або роботи в зоні посиленого радіоекологічного контролю ( в. м. Біла Церква) не менше 4 років. Позивач просила суд визнати дії управління Пенсійного фонду України у Білоцерківському районі Київської області щодо відмови у призначенні їй пенсії як особі, яка проживала постійно в зоні посиленого радіоекологічного контролю, по виходу на пенсію по досягненню 52 роки ( для жінок), визначеним у рішенні від 26.11.2015 року № 218 незаконним, таким, що звужує її конституційні права, зобовязати відповідача провести призначення пенсії за віком із зменшенням пенсійного віку як особі, що проживала в зоні посиленого радіологічного контролю, з 14.08.2015 року.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позов підтримала.

Представник позивача, адвокат за договором, ОСОБА_2 в судовому засіданні позов підтримав.

Представники відповідача, за довіреністю у справі, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 в судовому засіданні позов не визнали та просили відмовити в його задоволенні в повному обсязі.

Суд, заслухавши осіб, які беруть участь у справі, покази свідків ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, дослідивши матеріали справи, встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Згідно ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав, свобод та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб»єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних прав.

Згідно ст. 55 Конституції України кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.

Згідно ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов"язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст.9 КАС України суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України.

Як вбачається з матеріалів справи ( а.с.4-6 ), позивач ОСОБА_1 народилась 14.08.1963 року в м. Біла Церква, Київської області, зареєстрована та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, має статус громадянки, яка постійно проживає або постійно працює на території зони посиленого радіоекологічного контролю, категорії 4, досягнувши 52 років вона 17.08.2015 року звернулась до управління Пенсійного фонду України Білоцерківському районі Київської області із заявою про призначенні їй пенсії за віком із зниженням пенсійного віку згідно ст.55 Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Рішенням управління Пенсійного фонду України у Білоцерківському районі Київської області від 26.11.2015 року № 218 ( а.с.32) ОСОБА_1 було відмовлено у призначенні пенсії за віком із зниженням пенсійного віку згідно ст.55 Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", через відсутність права на даний вид пенсії, оскільки з наданих позивачем документів було встановлено, що вона станом на 01.01.1993 року проживала та працювала в зоні посиленого радіологічного контролю ( м. Біла Церква) лише 1 рік 4 місяці 18 днів, а з 05.08.1991 року по 01.03.1997 року та з 01.09.2004 року по даний час працює в Гребінківській дитячій школі мистецтв ( с. Гребінки, Васильківського району, Київської області, яке не належить до жодної із зон радіоактивного забруднення).

Згідно ч.1 ст.55 Закону України " Про статус і соціальний захист громадян. які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України « Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування", зокрема, особи, які постійно проживали або постійно проживають чи постійно працювали або постійно працюють у зоні посиленого радіологічного контролю за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у цій зоні не менше 4 років. Початкова величина зниження пенсійного віку встановлюється лише особам, які постійно проживали або постійно працювали у зазначених зонах з моменту аварії по 31 липня 1986 року незалежно від часу проживання або роботи в цей період, а саме 2 роки та додатково 1 рік за 3 роки проживання, роботи, але не більше 5 років.

Відповідно до ст. 26 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.

Згідно ст. 45 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» пенсія призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.

За ч.2 ст.56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" право на пенсію в повному розмірі мають громадяни, віднесені до категорії 1,2,3,4, за умови стажу роботи не менш як чоловіки - 20 років, жінки - 15 років, із збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад встановлений цим пунктом стаж, але не вище 75 процентів заробітку, а громадянам , які відпрацювали за списком № 1, чоловіки - 10 років і більше, жінки - 7 років 6 місяців і більше - не вище 85 процентів заробітку.

Як встановлено в судовому засіданні позивач досягла віку 52 роки, віднесена до категорії осіб, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС 4 категорії і має загальний стаж роботи більше 15 років, що не заперечується відповідачем.

Відповідно до п.7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України " Про загальнообов"якове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою Правління Пенсійного Фонду України від 25.11.2005 р. № 22-1, до заяви про призначення пенсії за віком додається посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та довідка про період участі в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС за формою, затвердженою постановою Державного комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09.03.1988 р. № 122 або довідка військової частини, в складі якої особа брала участь в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об"єкт, де особою проводилися роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Як передбачено ст.14 Закону України " Про статус і соціальний статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", для встановлення пільг і компенсацій визначаються такі категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в тому числі, особи, які постійно проживають або постійно працюють чи постійно навчаються на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали чи постійно навчалися у цій зоні не менше чотирьох років, - категорія 4.

Згідно із ст.15 цього Закону підставою для визначення статусу потерпілих від Чорнобильської катастрофи, які проживають або працюють на забруднених територіях, є довідка про період проживання, роботи на цих територіях. Видача довідок про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, установами та організаціями (військкоматами), а про період проживання на територіях радіоактивного забруднення, евакуацію, відселення, самостійне переселення - органами місцевого самоврядування.

Відповідно до ст.56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілим від Чорнобильської катастрофи видаються посвідчення, виготовлені за зразками, затвердженими Кабінетом Міністрів України та є документами, що підтверджують статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надають право користування пільгами, встановленими цим Законом.

Видача посвідчень провадиться спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади, Радою міністрів АРК, обласними, Київською і Севастопольською міськими державними адміністраціями за поданням районних державних адміністрацій.

Порядок видачі посвідчень встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затверджений постановою КМ країни від 20.01.1997 р. № 51.

Згідно п.2 Порядку посвідчення є документом, що підтверджує статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надає право користуватися пільгами й компенсаціями, встановленими Законом України " Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", іншими актами законодавства.

Відповідно до п.10 цього Порядку посвідчення видаються особам, які постійно проживають або постійно працюють чи постійно навчаються на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 р. прожили або відпрацювали чи постійно навчалися у цій зоні не менше чотирьох років, - на підставі довідки встановленого зразка (додаток N 7).

Таким чином, на дату звернення за призначенням пенсії 17.08.2015 року позивач надала до управління Пенсійного фонду України Білоцерківському районі Київської області посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме: посвідчення громадянки, яка постійно проживає або постійно працює на території зони посиленого радіоекологічного контролю, категорії 4 серії В-П № 626864 28.11.1996 року, видане Київською облдержадміністрацією 28.11.1996 року ( а.с.5 на звороті), яке є документом, що надає право позивачу користуватися всіма пільгами, передбаченими Законом України " Про статус і соціальний захист громадян. які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", в т.ч. і пільгами, передбаченими цим Законом для призначення пенсії за віком.

Як зазначено вище в рішенні, саме уповноважений орган при прийнятті рішення про видачу посвідчення перевіряє надані для цього документи і тільки уповноважений орган має право відкликати посвідчення у разі встановлення факту не обгрунтованої його видачі.

Судом встановлено, що до заяви про призначення пенсії від 17.08.2015 року, позивачем до управління Пенсійного фонду України у Білоцерківському районі Київської області було надано наступні документи : трудова книжка, довідка про заробіток, документи про стаж, копія диплома,копія про укладення шлюбу, копія посвідчення громадянки, яка постійно проживає або постійно працює на території зони посиленого радіоекологічного контролю, категорії 4 серії В-П № 626864 28.11.1996 року, видане Київською облдержадміністрацією 28.11.1996 року, а відповідачем було визначено перелік документів, які необхідно додати для призначення пенсії, а саме: довідки селищної ради про те, що позивач народила та виховувала до 3 річного віку дитину або копія паспорта з відповідною відміткою та довідку про стаж і подання їх до 17.11.2015 року, що підтверджено розпискою повідомленням ( а.с.6).

Отже, відповідач не вимагав від позивача подання документів в підтвердження статусу особи, постраждалої від наслідків аварії на ЧАЕС та довідок про період проживання або роботи на території зони посиленого радіоекологічного контролю станом на 01.01.1993 року.

Також, в судовому засіданні встановлено, що позивач надала додатково відповідачу довідку № 486 від 02.09.2015 року видану КПБМР ЖЕК № 6, довідку Білоцерківського гуманітарно педагогічного коледжу № 158 від 30.06.2015 року та копію паспорта.

Отже, відповідач відмовив ОСОБА_1 в оформленні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на підставі трудової книжки, довідки про заробіток, документів про стаж, копії диплома, копії про укладення шлюбу, копії посвідчення громадянки, яка постійно проживає або постійно працює на території зони посиленого радіоекологічного контролю, категорії 4, довідки № 486 від 02.09.2015 року виданої КПБМР ЖЕК № 6, довідки Білоцерківського гуманітарно педагогічного коледжу № 158 від 30.06.2015 року та копії паспорта.

Відповідно до ст.44 Закону України " Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування» органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обгрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов"язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію.

Як вбачається з матеріалів справи відповідач 19.10.2015 року здійснив запит № 5247/04 до Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації Управління соціального захисту населення постраждалого від Чорнобильської катастрофи ( а.с.53) про надання інформації та фотокопій документів на гр.. ОСОБА_1, на підставі яких видане посвідчення громадянки, яка постійно проживає на території зони посиненого радіологічного контролю у 1986 -1993 р.р., однак відповіді до винесення рішення управління Пенсійного фонду України у Білоцерківському районі Київської області від 26.11.2015 року № 218 надано не було.

Також, в судовому засіданні встановлено, що відповідач не вимагав відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, виданих ними для оформлення пенсії та не перевіряв обгрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про особу позивача, умови її праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію, а з доданих до справи запитів ( а.с. 55-56,62-65) вбачається, що відповідач здійснив запити щодо отримання відомостей, передбачених законодавством для визначення права позивача на пенсію після прийняття рішення про відмову позивачу у призначенні пенсії, при цьому, як зазначено вище в рішенні, відповідач не вимагав від позивача подання додаткових відомостей в підтвердження права на пенсію.

Як вбачається з відповіді від 04.02.2016 року за № У-0132 ( а.с.60 -61), виконавчим комітетом Білоцерківської міської ради було проведено перевірку, в межах повноважень, щодо наявності підстав для віднесення ОСОБА_1 до потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 4 та встановлено, що згідно розпорядження міського голови від 27.04.1993 року за № 1-3-92 «Про порядок видачі посвідчень особам, потерпілим від Чорнобильської катастрофи і віднесених до категорії 4, відповідальність за оформлення документів на отримання посвідчень було покладено на керівників підприємств та організацій міста. Відповідно до наявної в УСЗН інформації бланк посвідчення категорії 4 ВП№ 626864 було видано приватному підприємству виробничій фірмі «Марк Трейдінг», про що зазначено в журналі обліку, копія якого додана до відповіді.

Також, було встановлено, що у період з вересня 1983 року по липень 1987 року ОСОБА_1 навчалась у Київському державному інституті ім.. Горького та проживала за місцем прописки у м. Біла Церква по вул. Короленко,19/51, на час навчання не була забезпечена гуртожитком, а після закінчення навчання у період з липня 1987 року по 05.08.1991 року не працювала, оскільки перебувала у відпустці по догляду за дитиною ОСОБА_11, ІНФОРМАЦІЯ_2 до досягнення ним трирічного віку, що підтверджено матеріалами справи ( а.с. 28-31,60).

Також, з матеріалів справи( а.с.5- на звороті) вбачається, що чоловік позивача ОСОБА_12 має посвідчення громадянина, який постійно проживає на території зони посиленого радіоекологічного контролю у 1986-1993 роках серії В-І № 762965 та сину позивача ОСОБА_11 01.08.1988 року було видано посвідчення дитини, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи серії Д № 628411.

Згідно довіреностей від 01.08.1987 року та від 08.06.1989 року, архівного витягу з рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради № 264 від 18.08.1989 року, договору купівлі продажу від 06.12.1989 року, договору дарування від 25.02.1992 року зазначено місце проживання позивача та її чоловіка в м. Біла Церква по вул. Мічуріна, 51/19, а згідно відомостей з архівного відділу від 21.10.2015 року за № 1-111/06-03 вбачається, що вул. Мічуріна, 51/19 та вул. Короленко,19/51 в м. Біла Церква Київської області є одним і тим же будинком, ( а.с. 7-14,60).

Згідно відмітки Білоцерківського відділу внутрішніх справ у копії свідоцтва про народження ( а.с.28), 09.08.1986 року ОСОБА_1 було видано паспорт серії VШ-БК № 548178.

Згідно із архівною довідкою Комунального вищого навчального закладу Київської обласної ради «Білоцерківський гуманітарно педагогічний коледж» від 30.06.2015 року № 158 у період з 06.09.1991 року по 15.06.1992 року ОСОБА_1 працювала у вказаному закладі ( а.с.60).

Відповідно до записів № 18, № 19 у трудовій книжці БТ-І № 4420272, архівної довідки державного архіву Київської області та довідки Білоцерківської ОСОБА_13 ступенів № 20 чоловік позивача ОСОБА_12 з 09.09.1988 року по 07.03.1989 року працював секретарем комітету комсомолу з правами райкому СПТУ № 15, а з 07.03.1989 року по 01.10.1992 року вчителем музики та керівником вокально інструментального ансамблю ( а.с. 14, 29-30, 60).

Крім того, згідно договору дарування від 25.02.1992 року ( а.с.7-8), посвідченого державним нотаріусом Білоцерківської державної нотаріальної контори ОСОБА_14, зареєстрованого в реєстрі за № 1- 824 ОСОБА_1 звільнялась від сплати державного мита на підставі Закону УРСР від 28.02.1991 року за № 756-VІІ.

Покази допитаних в судовому засіданні свідків ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10 узгоджуються з фактами, що за зазначені у вказаних вище матеріалах справи.

Таким чином, станом на 01.01.1993 року ОСОБА_1 проживала на території зони посиленого радіологічного контролю більше ніж 4 роки, що було достатнім для віднесення її до потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 4 та видачі відповідних документів, що підтверджують її статус.

Отже, суд приходить до висновку, що відповідач не провівши належним чином перевірки та не витребувавши відповідних документів, в порушення вимог законодавства, необґрунтовано відмовив позивачу у призначенні пенсії зі зниженням пенсійного віку відповідно до ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

З урахуванням приписів вищенаведених правових норм, суд вважає, що документи, подані позивачем до заяви про призначення пенсії, та документи, отримані виконавчим комітетом Білоцерківської міської ради в ході проведеної перевірки, повністю відповідають вимогам законодавства для вирішення питання про призначення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 пенсії за віком із зниженням пенсійного віку згідно ст.55 Закону України " Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

На думку суду, відповідачем фактично перевірялась обгрунтованість видачі позивачу посвідчення особи, яка постраждала внаслідок аварії на ЧАЕС категорії 4, що до повноважень управління Пенсійного фонду України у Білоцерківському районі Київської області не належить. Необхідними документами для призначення пенсії позивачу є відповідне посвідчення та первинні документи, які нею були подані, належних доказів не обгрунтованої їх видачі суду не надано, також і в результаті проведених перевірок не було доведено, що документи які збереглися і підтверджують факт проживання позивача на території радіологічного контролю не менше 4 років станом на 01.10.1991 року є недостовірними.

Таким чином, рішення управління Пенсійного фонду України у Білоцерківському районі Київської області від 26.11.2015 року № 218 щодо відмови в призначенні ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» є протиправним і має бути скасовано.

Суд вважає, що пенсія позивачу має бути призначена відповідачем саме з 15.08.2015 р., тобто, дати набуття права на неї, оскільки позивач звернулась до УПФУ із заявою встановленого зразку 17.08.2015 року в межах тримісячного строку, визначеного ст.45 Закону України « Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування».

Згідно ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 72 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до Кодексу Адміністративного Судочинства України, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.( ч.2 ст.11 КАС України).

Відповідно до ст.14 КАС України постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обовязковими до виконання на всій території України.

Позивач в адміністративному позові зазначила, що відповідач в порушення тримісячного строку не розглянув її заяву про призначення пенсії, отже такі дії є незаконними, однак в даній частині вимог не заявила.

Відповідач не надав до суду обґрунтованих заперечень проти позову з належними та допустимими доказами в їх підтвердження, а з пояснень представників вбачається, що єдиною підставою відмови у призначенні позивачу пенсії є відсутність документа про те, що ОСОБА_1 постійно проживала на території зони посиленого радіоекологічного контролю не менше чотирьох років станом на 1 січня 1993 року.

Суд, даючи оцінку встановленим обставинам та доказам в їх сукупності приходить до висновку про визнання протиправним та скасування рішення управління Пенсійного фонду України у Білоцерківському районі Київської області від 26.11.2015 року № 218 щодо відмови в призначенні ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», та зобовязання управління Пенсійного фонду України у Білоцерківському районі Київської області призначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 пенсію за віком із зменшенням пенсійного віку відповідно до ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 15.08.2015 року.

Керуючись Законом України " Про статус і соціальний захист громадян. які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", Законом України ", Законом України Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування", Порядком видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженим постановою КМУ від 20.01.1997 р. № 51, Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України " Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування", затвердженим постановою Правління ПФУ від 25.11.2005 р. № 22-1, ст.ст.6, 17, 99, 158-163,1 167, 185, 186 КАС України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення управління Пенсійного фонду України Білоцерківському районі Київської області від 26.11.2015 року № 218 щодо відмови в призначенні ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Зобовязати управління Пенсійного фонду України Білоцерківському районі Київської області призначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 пенсію за віком із зменшенням пенсійного віку відповідно до ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 15.08.2015 року.

Постанова суду може бути оскаржена до Київської апеляційного адміністративного суду через Білоцерківський міськрайонний суд Київської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя ОСОБА_15