Ухвала суду № 55715071, 11.02.2016, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.02.2016
Номер справи
820/17126/14
Номер документу
55715071
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

8.3.3

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про зупинення провадження у справі

11 лютого 2016 року СєвєродонецькСправа № 820/17126/14

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді - Ковальової Т.І.,

при секретарі судового засідання Дюкаревій М.І.,

за участю:

представника позивача ОСОБА_1,

представника відповідача не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні питання про прийняття уточненого адміністративного позову, клопотання представника Старобільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області про заміну неналежного відповідача, клопотання представника позивача про заміну третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на третього відповідача, клопотання позивача про витребування додаткових доказів та зупинення провадження у справі, клопотання представника відповідача про зупинення провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Новоайдарського відділення Старобільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області про визнання незаконними дій та скасування податкового повідомлення-рішення від 14.01.2014 №0000011700,-

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 20.01.2016 прийнято до провадження судді Ковальової Т.І. адміністративну справу № 820/17126/14 за позовом ОСОБА_2 до Новоайдарського відділення Старобільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області про визнання незаконними дій та скасування податкового повідомлення-рішення від 14.01.2014 №0000011700.

09 вересня 2015 року від представника Старобільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області надійшло клопотання про заміну первинного відповідача на Старобільську обєднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Луганській області.

В обгрунтування клопотання про заміну неналежного відповідача зазначено, що Новоайдарське відділення Старобільської ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області є структурним підрозділом Старобільської ОДПІ та не є юридичною особою.

11 лютого 2016 року представником позивача надано через канцелярію суду уточнений адміністративний позов, відповідно до якого відповідачами у справі зазначено Новоайдарське відділення Старобільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області, Старобільську обєднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Луганській області, третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору зазначено реєстраційну службу Старобільського районного управління юстиції у Луганській області.

Відповідно до уточненої позовної заяви позивач просить суд: визнати незаконними дії, скасувати податкове повідомлення рішення від 14.01.2014 № НОМЕР_1 винесене Новоайдарським відділенням Старобільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області. Скасувати державну реєстрацію Старобільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області, як таку, що проведена на підставі не чинних установчих документів.

11 лютого 2016 року представником позивача надано через канцелярію суду клопотання позивача про витребування додаткових доказів у справі та зупинення провадження у справі.

В обгрунтування вказаного клопотання зазначено, що відповідно до ч.І ст. 80 ЦК України юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку. Юридична особа наділяється цивільною правоздатністю і дієздатністю, може бути позивачем та відповідачем у суді.

Відповідно до абз.3 ч.2 ст. 81 ЦК України юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.

Позивач вказує, що особа з назвою "Старобільська ОДПІ ГУ Міндоходів у Луганській області" діє на підставі положення про Старобільську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Луганській області, яке затверджено Наказом Міністерства доходів і зборів України № 54 від 17.04.2013.

Наказ Міністерства доходів і зборів України № 54 від 17.04.2013р. не зареєстрований органами Міністерства юстиції України і є не чинним, тобто його взагалі не існує.

Дану обставину підтверджує відповідь адміністратора реєстру нормативно-правових актів Державного підприємства «Інформаційний центр», надана Листом № 01-21/3111 від 13.08.2013р., згідно якого станом на 13.08.201З наказ Міністерства доходів і зборів України № 54 від 17.04.2013р. не зареєстрований органами Міністерства юстиції України.

У зв'язку з цим, позивач вважає, що виникає необхідність з'ясувати на підставі яких документів зареєстрована о с о б а з назвою "Старобільська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Луганській області "(Код ЄДРПОУ: 38609723).

Для з'ясування і підтвердження доказами цих обставин, з метою повного і всебічного розгляду справи, є необхідність витребування та дослідження у судовому засіданні по справі оригіналів документів з реєстраційної справи особи з назвою "Старобільська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Луганській області "(Код ЄДРПОУ: 38609723).

На підставі приписів ч.6 ст.10 ЗУ "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" позивач не має можливості надати ці документи, у зв'язку з обмеженням доступу до реєстраційної справи особи з назвою "Старобільська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Луганській області "(Код ЄДРПОУ: 38609723), а виготовлення та надання копій відповідних документів від державного реєстратора взагалі прямо заборонено.

У зв'язку з витребуванням доказів у порядку ст. 71 КАС України, що мають істотне значення для вирішення справи та підтверджують правоздатність і дієздатність юридичної особи з назвою "Старобільська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Луганській області "(Код ЄДРПОУ: 38609723), є необхідність зупинити справу до їх отримання.

На підставі вищевикладеного, позивач просить суд витребувати від Реєстраційної служби Старобільського районного управління юстиції Луганської області для огляду та дослідження у судовому засіданні оригінали наступних документів, що знаходяться у реєстраційній справі особи з назвою "Старобільська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Луганській області "(Код ЄДРПОУ: 38609723) і підтверджують факт її утворення, як "Старобільська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Луганській області "(Код ЄДРПОУ: 38609723), та на підставі яких про неї внесені відомості до ЄДРЮОіФОП, а саме:

- заповнену реєстраційну карту форми №1, на підставі якої зареєстровано особу з назвою "Старобільська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Луганській області"(код ЄДРПОУ 38609723);

- рішення засновників або розпорядчий акт компетентного органу про утворення особи з назвою "Старобільська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Луганській області" (код ЄДРПОУ 38609723);

- статут або положення особи з назвою "Старобільська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Луганській області"(код ЄДРПОУ 38609723);

- у разі якщо документи для державної реєстрації особи з назвою "Старобільська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Луганській області"(код ЄДРПОУ 38609723) подавались не її засновником, а уповноваженою ним особою, то відповідну довіреність уповноваженої особи, яка подавала документи для проведення державної реєстрації цієї юридичної особи.

Зупинити провадження у справі № 820/17126/14 до отримання від реєстраційної служби Старобільського районного управління юстиції Луганської області, відповідних документів.

В судовому засіданні представник позивача заперечував проти виключення Новоайдарського відділення Старобільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області, як відповідача у справі та просив суд прийняти уточнений адміністративний позов, третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - реєстраційну службу Старобільського районного управління юстиції у Луганській області, вважати третім відповідачем у справі, задовольнити клопотання позивача про витребування додаткових доказів та зупинення провадження у справі.

Представник відповідача належним чином повідомлений про дату, час та місце слухання справи у судове засідання не прибув, надав через канцелярію суду клопотання про зупинення провадження у справі з метою належної підготовки до справи та надання вмотивованих пояснень.

В обгрунтування клопотання про зупинення провадження у справі представником відповідача зазначено, що у відповідності до Порядку організації роботи структурних підрозділів органів ДФС у Луганській області під час підготовки та супроводження справ у судах і ведення претензійно-позовної роботи, затвердженого наказом ГУ ДФС у Луганській області від 09.11.2015 № 145, супроводження даної категорії справ здійснюється фахівцями управління правової роботи ГУ ДФС у Луганській області.

Управління правової роботи ГУ ДФС у Луганській області отримало повідомлення про розгляд справи 11.02.2016.

Фахівець на якого покладено супроводження вищезазначеної адміністративної справи знаходиться на лікарняному (копію лікарняного листа зобов'язуюсь надати на наступне судове засідання).

Представник позивача не заперечував проти зупинення провадження у справі до надходження до суду витребуваних документів.

Заслухавши думку представника позивача, розглянувши клопотання про прийняття уточненого адміністративного позову, клопотання представника Старобільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області про заміну неналежного відповідача, клопотання представника позивача про заміну третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на третього відповідача, клопотання позивача про витребування додаткових доказів та зупинення провадження у справі, клопотання представника відповідача про зупинення провадження в адміністративній справі, суд дійшов до наступного.

Відповідно до ч.1 ст. 137 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може протягом всього часу судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог, подавши письмову заяву, яка приєднується до справи. До початку судового розгляду справи по суті позивач може змінити підставу або предмет адміністративного позову, подавши письмову заяву, яка приєднується до справи.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 20.01.2016 прийнято до провадження судді Ковальової Т.І. адміністративну справу № 820/17126/14 за позовом ОСОБА_2 до Новоайдарського відділення Старобільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області про визнання незаконними дій та скасування податкового повідомлення-рішення від 14.01.2014 №0000011700.

Судом встановлено, що початку судового розгляду даної справи суддею Ковальовою Т.І. по суті не було, тому позивач має законодавчо визначене право на звернення з заявою про зміну (зменшення або збільшення) позовних вимог.

З огляду на вищенаведене, суд вважає за можливе прийняти уточнену позовну заяву до розгляду, приєднати її до матеріалів справи.

Суд вважає за можливе задовольнити клопотання представника позивача та вважати третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Старобільське районне управління юстиції у Луганській області (реєстраційна служба), - третім відповідачем у справі.

Щодо клопотання представника Старобільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 52 Кодексу адміністративного судочинства України суд першої інстанції, встановивши, що з адміністративним позовом звернулася не та особа, якій належить право вимоги, або не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, може за згодою позивача допустити заміну первинного позивача або відповідача належним позивачем або відповідачем, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.

Якщо позивач не згоден на його заміну іншою особою, то ця особа може вступити у справу як третя особа, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, про що суд повідомляє третю особу.

Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача. У разі відмови у задоволенні адміністративного позову до такого відповідача понесені позивачем витрати відносяться на рахунок держави.

Після заміни сторони, вступу третьої особи, що заявляє самостійні вимоги на предмет спору, залучення другого відповідача розгляд адміністративної справи починається спочатку.

Постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 311 «Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету міністрів України» утворено, як юридичні особи публічного права, територіальні органи Державної фіскальної служби, реорганізувавши територіальні органи Міністерства доходів і зборів шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної фіскальної служби, згідно додатків №1 та №2.

Згідно додатку 1 до Постанови КМУ № 311 переліку територіальних органів ДФС, утворено Старобільську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Луганській області.

Відповідно до додатку 2 до Постанови КМУ № 311 переліку територіальних органів Міндоходів, які реорганізуються, до Старобільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області приєднано Старобільску об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Луганській області та відповідно реорганізовано її.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Старобільська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області 10.07.2015 за № 1 377 102 0000 001031 зареєстрована як юридична особа (ідентифікаційний код юридичної особи 39890405) за місцезнаходженням: 92703, Луганська область, Старобільський район, м. Старобільськ, вул. Харківська, буд. 6, та є правонаступником Старобільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області (а.с.23).

Відповідно до п. 1 Положення про Старобільську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області, затвердженого наказом Державної фіскальної служби України від 27.08.2014 №82, Старобільська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області є центром у м. Старобільську з Новоайдарським, Новопсковським, Біловодським, Марківським та Міловським відділеннями є територіальним органом ДФС, який підпорядковується ДФС та Головному управлінню ДФС у Луганській області (а.с.24-30).

З урахуванням вищенаведеного, того, що позивач заперечує проти заміни неналежного відповідача та того, що позивачем самостійно вказано в уточненому адміністративному позові Старобільську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Луганській області в якості другого відповідача, суд вважає за необхідне замінити назву першого та другого відповідача відповідно до чинного законодавства, а саме: вважати першим відповідачем Новоайдарське районне відділення Старобільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області, вважати другим відповідачем - Старобільську обєднану державної податкову інспекцію Головного управління ДФС у Луганській області.

Відповідно до ч. 3 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України якщо особа, яка бере участь у справі, не може самостійно надати докази, то вона повинна зазначити причини, через які ці докази не можуть бути надані, та повідомити, де вони знаходяться чи можуть знаходитися. Суд сприяє в реалізації цього обов'язку і витребовує необхідні докази. Про витребування доказів або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про відмову у витребуванні доказів окремо не оскаржується. Заперечення проти неї може бути включене до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за наслідками розгляду справи.

Згідно з пунктом 4 частини 2 статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України, суд має право зупинити провадження у справі в разі наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.

Враховуючи викладене, предмет спору та те, що докази, які просить витребувати позивач можуть містити інформацію щодо предмету доказування, суд вважає клопотання про витребування доказів таким, що підлягає задоволенню.

Таким чином, оскільки повний та всебічний розгляд справи неможливий без дослідження витребуваних доказів та, з урахуванням того, що для надання суду витребуваних доказів може бути витрачено значний час, з урахуванням клопотання представника відповідача суд вважає за необхідне клопотання позивача про зупинення провадження у розгляді справи задовольнити та зупинити провадження у розгляді адміністративної справи № 820/17126/14, - до надходження витребуваних судом документів.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 11, 52, 71, 137, 156, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Прийняти уточнену позовну заяву до розгляду та приєднати її до матеріалів справи.

Задовольнити клопотання представника позивача та вважати третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Старобільське районне управління юстиції у Луганській області (реєстраційна служба), - третім відповідачем у справі.

Вважати першим відповідачем Новоайдарське районне відділення Старобільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області, вважати другим відповідачем - Старобільську обєднану державної податкову інспекцію Головного управління ДФС у Луганській області.

Клопотання позивача про витребування додаткових доказів та зупинення провадження у справі, клопотання представника відповідача про зупинення провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Новоайдарського відділення Старобільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області про визнання незаконними дій та скасування податкового повідомлення-рішення від 14.01.2014 №0000011700,- задовольнити.

Витребувати від реєстраційної служби Старобільського районного управління юстиції Луганської області оригінали (для огляду у судовому засіданні) та належним чином завірені копії (для залучення до матеріалів справи) наступних документів, які знаходяться в реєстраційній справі юридичної особи - Старобільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області (код ЄДРПОУ 38609723):

1) заповнену реєстраційну карту форма №1, на підставі якої зареєстровано Старобільську обєднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Луганській області (код ЄДРПОУ 38609723);

2)рішення засновників або розпорядчий акт компетентного органу про утворення Старобільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області (код ЄДРПОУ 38609723);

3)статут або положення Старобільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області (код ЄДРПОУ 38609723);

4)відповідну довіреність уповноваженої особи, яка подавала документи для проведення державної реєстрації юридичної особи Старобільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області (код ЄДРПОУ 38609723).

Зобовязати реєстраційну службу Старобільського районного управління юстиції Луганської області у найкоротший строк надати (надіслати поштою) до канцелярії Луганського окружного адміністративного суду за адресою: 93411, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, просп. Космонавтів, 18, вищевитребувані письмові документи.

Зупинити провадження у справі № 820/17126/14 за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Новоайдарського відділення Старобільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області про визнання незаконними дій та скасування податкового повідомлення-рішення від 14.01.2014 №0000011700, - до надходження до суду від реєстраційної служби Старобільського районного управління юстиції Луганської області витребуваних документів.

Ухвала в частині прийняття уточненої позовної заяви, зміни назви відповідачів, витребування доказів набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.

Ухвала в частині зупинення провадження по справі може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмову провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`яти днів з дня отримання к опії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п`ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

Повний текст ухвали складено та підписано 12 лютого 2016 року.

СуддяОСОБА_3