ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"12" лютого 2016 р.№ 809/3120/15
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - Гундяка В.Д.
при секретарі Хомі О.В.,
за участю: представника позивача ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду питання щодо виправлення помилки у виконавчому листі в справі за позовом управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Івано-Франківській області до Ворохтянського обласного кістково-туберкульозного санаторію "Смерічка" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю),-
ВСТАНОВИВ:
10.08.2015 року управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Івано-Франківській області (далі - ДСНС) звернулося до суду з адміністративним позовом до Ворохтянського обласного кістково-туберкульозного санаторію "Смерічка" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).
01.09.2015 року судом прийнято постанову по даній справі, яка залишена без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 17.12.2015 року.
Відповідно до резолютивної частини постанови суду від 01.09.2015 року позов задоволено повністю. Застосовано заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації будівель, споруд, приміщень Ворохтянського обласного кістково-туберкульозного санаторію "Смерічка" (вулиця Д.Галицького, 65 А, смт. Ворохта, Яремчанська міська рада, Івано-Франківська область, 78595, код ЄДРПОУ 01993210) шляхом опечатування вхідних дверей. Заборонено Ворохтянському обласному кістково-туберкульозному санаторію "Смерічка" використовувати будівлі, споруди, приміщення за цільовим призначенням, окрім робіт повязаних з усуненням порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки.
22.01.2016 року на адресу суду від позивача надійшла письмова заява про виправлення помилки у виконавчому листі, виданому на виконання судового рішення по даній справі, а саме: резолютивну частину постанови викладено не у повному обсязі, так як зазначено виключно абзац 3 резолютивної частини.
В судовому засіданні представник заявника подану заяву підтримав.
Представник відповідача проти задоволення заяви заперечив.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши представників сторін, суд дійшов до висновку, що в задоволенні даної заяви слід відмовити з огляду на наступне.
Так згідно з ч.1 ст. 258 КАС України за кожним судовим рішенням, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено, чи прокурора, який здійснював у цій справі представництво інтересів громадянина або держави в суді, видається один виконавчий лист. Відповідно до ст. 259 КАС України виконавчий лист має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України "Про виконавче провадження".
У відповідності до ст.17 Закону України «Про виконавче провадження» примусове виконання рішень здійснюється державною виконавчою службою на підставі виконавчих документів, визначених цим Законом. При цьому даним законом визначено вичерпний перелік рішень немайнового характеру, які виконуються органами державної виконавчої служби.
Відповідно до цього Закону до виконавчих документів, які підлягають виконанню державною виконавчою службою в тому числі відносяться виконавчі листи, що видаються судами.
Як слідує з системного тлумачення вищевказаних норм чинного законодавства в виконавчому листі зазначається не вся резолютивна частина судового рішення, а тільки та частина, яка підлягає примусовому виконанню органами державної виконавчої служби.
На переконання суду опечатування дверей вищевказаного санаторію не може бути здійснено виконавчою службою відповідно до приписів ч.2 ст.19 Конституції України, а повинно бути проведено на підставі постанови суду про застосування відповідних заходів органами ДСНС, як органами державного контролю, у відповідності до наданих повноважень.
Таким чином судом встановлено, що виданий Івано-Франківським окружним адміністративним судом виконавчий лист на виконання постанови суду від 01.09.2015 року в даній справі відповідає встановленим ст. 18 ЗУ «Про виконавче провадження», а відтак підстав для виправлення помилки в ньому не має.
За таких обставин, суд вважає за необхідне в задоволенні заяви про виправлення помилки в виконавчому листі відмовити.
Керуючись статтями 258, 259 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
У Х В А Л И В:
в задоволенні заяви про виправлення помилки у виконавчому листі відмовити.
Згідно ст.254 КАС України ухвала набирає законної сили після закінчення встановлених строків подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Суддя Гундяк В.Д.