Постанова № 55711100, 11.02.2016, Апеляційний суд Волинської області

Дата ухвалення
11.02.2016
Номер справи
160/649/15-п
Номер документу
55711100
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 160/649/15-п Провадження № 33/773/33/16 Суддя в 1 інстанції: Корнелюк В.С. Категорія: ч. 1 ст. 164-14 КУпАП Доповідач: Борсук П. П.

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"11" лютого 2016 р. місто Луцьк

Суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Волинської області ОСОБА_1, з участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, його захисника ОСОБА_3, розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду апеляційну скаргу ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого головним спеціалістом відділу освіти Локачинської районної державної адміністрації, на постанову Локачинського районного суду Волинської області від 21 грудня 2015 року про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 164-14 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 11900 (одинадцять тисяч девятсот) гривень, стягнуто із ОСОБА_2 в користь держави 243 (двісті сорок три) гривні 60 копійок судового збору,

В С Т А Н О В И В:

Згідно постанови ОСОБА_2 визнано винним за те, що 15 вересня 2014 року, перебуваючи на посаді головного спеціаліста відділу освіти Локачинської районної державної адміністрації та голови комітету з конкурсних товарів, він не оприлюднив інформацію, а саме зміни до річного плану на 2014 рік щодо закупівлі товарів, робіт і послуг на 2015 рік за державні кошти відповідно до вимог законодавства, чим порушив ч. 1 ст. 164-14 КУпАП.

Не погоджуючись з рішенням суду, ОСОБА_2 оскаржує його з мотивів незаконності. Вказує, що при складанні протоколу про адміністративне правопорушення перевіряючий орган вчинив ряд порушень його прав, суд першої інстанції вийшов за межі інкримінованого йому правопорушення та не врахував обставин, що помякшують відповідальність, а саме: притягнення його до адміністративної відповідальності вперше, позитивну характеристику за місцем роботи, відсутність фаху в організації конкурсних торгів та виконання функцій голови комітету з конкурсних торгів на громадських засадах. Стверджує, що за умови доведеності вчинення ним адміністративного правопорушення у суду є підстави застосування до нього ст. 22 КУпАП. Просить постанову суду першої інстанції скасувати, а провадження у справі закрити.

Перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, заслухавши скаржника та його захисника, які підтримали останню з мотивів, викладених у ній, та просили її задовольнити, доходжу до висновку, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з таких підстав.

У відповідності до вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Даних вимог закону при винесенні постанови місцевим судом дотримано не було.

Законом України від 15.09.2015 року № 679-VІІІ внесено зміни до ст. 4 Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 року № 1197-VII, згідно яких річний план та зміни до нього безоплатно оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель протягом пяти робочих днів з дня затвердження річного плану або змін до нього.

Даними змінами виключно можливе оприлюднення річного плану чи змін до нього на власному веб-сайті або головного розпорядника бюджетних коштів.

Як вбачається з витягу з акта (а.с. 7), річний план закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти на 2015 рік затверджений рішенням комітету від 08.09.2014 року № 45.

В силу ст. 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.

При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

Постановою суду від 06 листопада 2015 року протокол про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_2 повернуто для належного оформлення.

Під час апеляційного розгляду справи встановлено, що посадова особа Державної фінансової інспекції у Волинській області ОСОБА_4, яка складала протокол про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_2, не усунула у ньому недоліків.

Суд при розгляді вказаного протоколу та накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_2 не звернув на це уваги.

У звязку з вищенаведеним рішення суду першої інстанції підлягає скасуванню.

Керуючись ст. 294 КУпАП,

П О С Т А Н О В И В:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити частково.

Постанову Локачинського районного суду Волинської області від 21 грудня 2015 року про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 164-14 КУпАП скасувати, а матеріали направити на доопрацювання Державній фінансовій інспекції у Волинській області.

Суддя апеляційного суду

Волинської області ОСОБА_1