Справа № 163/413/16-п
Провадження №3/163/286/16
ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 лютого 2016 року місто Любомль
Суддя Любомльського районного суду Волинської області Гайдук А.Л.,
за участі секретаря Горпинко К.О.,
представника Волинської митниці ДФС ОСОБА_1,
розглянувши, направлені Волинською митницею ДФС, матеріали справи за протоколом №1965/20500/2015 про притягнення до відповідальності за ст.ст. 471, 472 МК України
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, що проживає ІНФОРМАЦІЯ_2, логіста компанії «Ландтех», РНОКПП НОМЕР_1, закордонний паспорт серії ЕТ №317417, виданий 22.09.2011 року органом 3501, -
в с т а н о в и л а :
ОСОБА_2 26.12.2015 року приблизно о 09 год. 48 хв., слідуючи з ОСОБА_3 в Україну через митний пост «Устилуг» Волинської митниці ДФС, в якості водія автомобіля марки «Volkswagen Transporter», реєстраційний номерний знак ВАЗ3636ВС, порушив порядок проходження митного контролю в зоні спрощеного митного контролю «зелений коридор», переміщуючи в автомобілі, без ознак приховування, окрім товару в межах допустимої норми продуктів харчування та 8-ми шин, бувших у використанні, до легкових автомобілів, інший, бувший у використанні, товар: балони газові до автомобілів в кількості 13 штук, вагою 260 кг., вартістю 10400,00 грн., та шини до легкових автомобілів в кількості 6 штук, вагою 60 кг., вартістю 4800,00 грн., а всього зазначеного товару вагою 320 кг. та вартістю 15200,00 грн., який перевищив встановлену неоподатковувану норму, передбачену ст.374 МК України, по вазі та по вартості, чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 471 МК України.
При тих же обставинах, ОСОБА_2, в порушення вимог ст.257 МК України, не задекларував за встановленою формою вказаний товар, який згідно ст.374 МК України підлягав обовязковому письмовому декларуванню, використавши всупереч вимог ст.366 МК України смугу руху зелений коридор, як форму декларування, шляхом вчинення дій, чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 472 МК України.
ОСОБА_2 на розгляд справи в суд не зявився, про причини неявки не повідомив, хоча при складанні протоколу про порушення митних правил належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи Волинською митницею ДФС.
Заслухавши думку представника митниці та дослідивши письмові докази у справі, суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_2 у вчиненні правопорушень, передбачених ст.ст.471, 472 МК України, обєктивно доводиться зібраними у справі доказами, а саме: протоколом про порушення митних правил №1965/20500/2015 від 26.12.2015 року та фото-таблицями до нього, зі змістом якого ОСОБА_2 погодився, доповнень та зауважень не мав, про що засвідчив власноручним підписом (а.с.1-4, 7); контрольним талоном для проходження по «зеленому коридору» від 26.12.2015 року, відповідно до якого в транспортному засобі марки «Volkswagen Transporter», р.н.з. ВАЗ3636ВС, слідувала одна особа (а.с.5); актом про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу №205050710/2015/270 від 26.12.2015 року, у якому зафіксовано факт виявлення в автомобілі марки «Volkswagen Transporter», р.н.з. ВАЗ3636ВС, товару понад неоподатковувану норму: балонів газових до автомобілів в кількості 13 штук, вагою 260 кг., та шин, бувших у використанні, до легкових автомобілів в кількості 6 штук, вагою 60 кг. (а.с.6); письмовими поясненнями правопорушника від 26.12.2015 року, у яких останній вказав, що для проходження митного контролю обрав смугу митного контролю «зелений коридор», оскільки вважав, що товар, який він переміщував в комерційних цілях, не перевищує допустимої норми (а.с.8); висновком №142005901-0102 від 26.01.2016 року Управління товарознавчої, інженерно-технічної та криміналістичної експертизи спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень ДФС, з якого вбачається, що загальна вартість вищенаведених товарів, як безпосередніх предметів порушення митних правил у даній справі, станом на дату оцінки, становить 15200,00 грн., що, виходячи з офіційного курсу НБУ станом на 26.12.2015 року (100 євро = 2513,9218 грн.), дорівнює 604,63 євро (а.с.16-17).
Відповідно до положеньст.366 МК України,канал, позначений символами зеленого кольору ("зелений коридор"), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню. Канал, позначений символами червоного кольору ("червоний коридор"), призначений для всіх інших громадян. Громадянин самостійно обирає відповідний канал для проходження митного контролю. Громадяни, які проходять (проїжджають) через "зелений коридор", звільняються від подання письмової митної декларації. Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов'язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.
Частиною 1 статті 374 МК України визначено, що товари … сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, не підлягають письмовому декларуванню (за винятком товарів, на які відповідно до статті 197 цього Кодексу встановлено обмеження щодо переміщення громадянами через митний кордон України, і випадків, передбачених частиною другою цієї статті) та не є об'єктами оподаткування митними платежами.
Враховуючи вагу вилученого у ОСОБА_2 товару у 320 кг., при дозволеній нормі 50 кг., його вартість 604,63 євро, при дозволеній нормі у 500 євро, мету його ввезення на територію України в комерційних цілях, а також ту обставину, що ОСОБА_2, окрім зазначеного товару, переміщував також товар в межах допустимої норми - продукти харчування та 8 шин, бувших у використанні, до легкових автомобілів, суд піддає обєктивному сумніву доводи ОСОБА_2 щодо його переконливості у не перевищенні переміщуваним ним товаром встановлених норм. При цьому, аналіз таких його пояснень дає підстави вважати про обізнаність останнього з дозволеними до переміщення через митний кордон України нормами товару.
При цьому, переміщуючи товар в комерційних цілях, ОСОБА_2 зобовязаний був обрати смугу руху «червоний коридор», натомість, обравши смугу «зелений коридор», останній також не вчинив жодних дій, спрямованих на його заявлення до митного контролю, зокрема шляхом його усного декларування.
Таким чином, аналіз досліджених судом доказів приводить до висновку, що ОСОБА_2, порушуючи порядок проходження митного контролю в зоні спрощеного митного контролю «зелений коридор», намагався незаконно, шляхом недекларування, тобто незаявлення за встановленою формою, перемістити через митний кордон України товар, який склав понад дозволену до переміщення норму по вазі 320 кг. та по вартості 604,63 євро, що було встановлено під час проведення митного огляду транспортного засобу, тобто після усного опитування ОСОБА_2 на предмет переміщуваного через митний кордон України товару, що у своїй сукупності вказує на усі необхідні та достатні ознаки ідеальної сукупності правопорушень, передбачених ст.ст.471, 472 МК України.
Вирішуючи питання про вид та міру відповідальності ОСОБА_2за порушення митних правил, суд враховує характер вчинених правопорушень, дані про його особу, зокрема те, що він вперше притягується до відповідальності за порушення митних правил, ступінь вини останнього у вчиненому, відсутність обставин, що помякшують та обтяжують відповідальність, і приходить до висновку, що на підставі частини 2 статті 36 КУпАП на ОСОБА_2слід накласти стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, - за статтею 472 МК України, яка не містить альтернативи, у виді штрафу в розмірі 100% вартості переміщуваного понад неоподатковувану норму товару з його конфіскацією.
Відповідно до вимог ст.520 МК України та Наказу Міністерства фінансів України №731 від 15.06.2012 року з ОСОБА_2 підлягають стягненню витрати митниці за зберігання товару протягом 38 діб, починаючи з 11 дня зберігання за курсом НБУ на дату розгляду справи (100€ = 2920,1986 грн.), а також судовий збір згідно з п.5 ч.2 ст. 4 Закону України Про судовий збір.
Керуючись ст.ст.520, 522, 527, 528 МК України, ч.2 ст.36 КУпАП, п.9 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», на підставі ст.ст. 471, 472 МК України, суддя, -
п о с т а н о в и л а :
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні правопорушень, передбачених ст.ст.471, 472 МК України, та на підставі ч.2 ст.36 КУпАП накласти на нього стягнення в межах ст.472 МК України, яка передбачає більш серйозне стягнення з числа вчинених, у виді штрафу в розмірі 15200 (пятнадцять тисяч двісті) гривень з конфіскацією в дохід держави товару: бувших у використанні балонів газових до автомобілів в кількості 13 штук, вагою 260 кг., вартістю 10400,00 грн., та бувших у використанні шин до легкових автомобілів в кількості 6 штук, вагою 60 кг., вартістю 4800,00 грн., вилучених згідно протоколу та опису затриманих предметів №1965/20500/2015 від 26.12.2015 року.
Штраф в розмірі 15200 (пятнадцять тисяч двісті) гривень підлягає стягненню на рахунок 31115106705262 в ГУДКСУ у Волинській області (МФО 803014, код ЄДРПОУ 38031501, одержувач УДКСУ в Любомльському районі, код класифікації доходів бюджету 21081100, призначення платежу «адміністративні штрафи у справі про порушення митних правил»).
Стягнути з ОСОБА_2 в користь Волинської митниці ДФС 1664 (одну тисячу шістсот шістдесят чотири) гривні 51 копійку витрат по справі за зберігання товару на розрахунковий рахунок №31252240189069 в ГУ ДКСУ у м. Київ (МФО 820172, код ЄДРПОУ 39472698, призначення платежу відшкодування витрат за зберігання товарів і транспортних засобів на складах митного органу).
Стягнути з ОСОБА_2 в користь держави 275 (двісті сімдесят пять) гривень 60 копійок судового збору на рахунок 31214206700262 в ГУДКСУ у Волинській області (МФО 803014, код ЄДРПОУ 38031501, отримувач УДКСУ в Любомльському районі, код класифікації доходів бюджету 22030001).
Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи, органом доходів і зборів, який здійснював провадження у цій справі, протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Волинської області через Любомльський районний суд Волинської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Любомльського районного суду
Волинської області ОСОБА_4