ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
26 січня 2016 р. справа № 808/4870/15
Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Шлай А.В. перевіривши відповідність вимогам Кодексу адміністративного судочинства України апеляційної скарги Запорізької митниці ДФС на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 03 листопада 2015 року в адміністративній справі №804/4870/15 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Логіст-Хім" до Запорізької митниці ДФС про зобов'язання вчинити певні дії,-
в с т а н о в и в:
Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 03 листопада 2015 року адміністративний позов задоволено.
Запорізька митниця ДФС, не погодившись з рішенням суду першої інстанції, подала апеляційну скаргу, яка не відповідає вимогам, встановленим статтею 187 Кодексу адміністративного судочинства України в частині сплати судового збору.
Згідно частини 6 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Разом з апеляційною скаргою відповідачем заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги, в якому зазначено, що кошторисом Запорізької митниці ДФС на 2015 рік за кодом 2800 "Інші видатки" не передбачено видатків на сплату судового збору.
Розглянувши клопотання Запорізької митниці ДФС, суд дійшов висновку про наступне.
Відповідно до частини 1 статті 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Наведена норма кореспондується зі статтею 8 Закону України "Про судовий збір" згідно якої, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Доводи про відсутність відповідного фінансування, із посиланням на кошторис, судом не враховуються, оскільки в силу приписів Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22 травня 2015 року N 484-VIII Кабінет Міністрів України зобов'язано забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Належних та допустимих доказів відсутності фінансування заявник апеляційної скарги не подав.
Відповідно до частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" (із змінами внесеними Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" № 484-VIII від 22.05.2015 року, який набув чинності 01.09.2015 року) ставка судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду складає 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Зважаючи, що на час подачі адміністративного позову до суду - 14.08.2015 року Закон України "Про судовий збір" діяв в попередній редакції, ставка судового збору за подачу адміністративного позову немайнового характеру до адміністративного суду складала 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Таким чином враховуючи те, що при подачі адміністративного позову, який містить вимогу немайнового характеру, сплаті підлягав судовий збір у розмірі 73,08 грн. (1218 грн.х0,06 =73,08 грн.), а отже судовий збір за подачу апеляційної скарги на постанову суду становить 80,39 грн.(73,08грн.х110%.=80,39 грн.).
Отже, апелянт, який подав апеляційну скаргу 20.11.2015 року, тобто після набуття чинності змін до Закону України "Про судовий збір", мав сплатити судовий збір у розмірі 80,39 грн., проте, судовий збір не сплачений взагалі.
Крім того, згідно із частиною 5 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження, якщо цей документ не подавався раніше. В апеляційній скарзі зазначається дата її подання.
Відповідно до частини 3 статті 58 Кодексу адміністративного судочинства України, довіреності від імені органу, підприємства, установи, організації видаються за підписом керівника або іншої уповноваженої на те законом, положенням, статутом особи і засвідчуються печаткою цього органу, підприємства, установи, організації.
Як вбачається з матеріалів справи, апеляційна скарга підписана представником Запорізької митниці ДФС ОСОБА_1, проте довіреність від імені Запорізької митниці ДФС №1788/92/08-70-10 від 02.11.2015 року підписана в.о. начальника Запорізької митниці ДФС ОСОБА_2, але оформленого належним чином документу щодо повноважень ОСОБА_2 до апеляційної скарги не надано, відсутні вказані документи і в матеріалах справи.
Відповідно до частини 3 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу та постановляється ухвала про залишення її без руху.
Недоліки апеляційної скарги мають бути усунені шляхом надання суду:
- оригіналу платіжного документу на суму 80,39 грн. за наступними реквізитами:
Одержувач: УДКСУ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська,
ЄРДПОУ 37989274,
р/р 31217206781004,
МФО 805012, Банк: ГУДКСУ у Дніпропетровській області,
Призначення платежу:
*;101;_____(код клієнта:
· ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8),
· реєстраційний номер облікової картки платника податків для фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);
Судовий збір, за апеляційною скаргою ______ (ПІБ особи чи назва установи, організації, яка подає апеляційну скаргу), Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд.
- оформлений належним чином документ на підтвердження повноважень особи, яка підписала довіреність №1788/92/08-70-10 від 02.11.2015 року видану на ім'я головного державного інспектора юридичного відділу ОСОБА_1.
Керуючись статтями 88, 108, 187, 189 Кодексу адміністративного судочинства України, -
у х в а л и в:
У задоволенні клопотання Запорізької митниці ДФС про звільнення від сплати судового збору - відмовити.
Апеляційну скаргу Запорізької митниці ДФС на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 03 листопада 2015 року в адміністративній справі №804/4870/15 залишити без руху та надати десятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали для усунення вищезазначених недоліків.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів до Вищого адміністративного суду України.
Суддя: А.В. Шлай