Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
м. Олександрія, вул. Першотравнева, 30, 28000, (05235) 7-29-54
справа 3-1811/11
ПОСТАНОВА
Іменем України
23.09.11 року. м. Олександрія.
Суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Квітка О.М. з участю секретаря Борозни Л.М., прокурора Запорожець 0.0., розглянувши адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Олексіївці Первомайського району Харківської області, українця, громадянина України, з вищою освітою, працює начальником управління Держкомзему у Олександрійському районі Кіровоградської області, зареєстрований та проживає в АДРЕСА_1, за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, -
УСТАНОВИВ:
Щодо ОСОБА_1, складено протокол про те, що відповідно до наказу Держкомзему України №354-кб від 04.08.2008 ОСОБА_1 призначений на посаду начальника управління Держкомзему у Олександрійському районі Кіровоградської області (код за ЄДРПОУ 23233876) з посадовим місячним окладом згідно штатного розпису. ОСОБА_1 присвоєно 11 ранг 6-ої категорії державного службовця, відповідно до пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 4 ЗУ Про засади запобігання і протидії корупції в Україні, є суб'єктом відповідальності по зазначеному Закону, ЗУ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення, КУпАП.
ОСОБА_1 реалізує свої повноваження відповідно до законодавства України, а також Положення про управління Держкомзему у Олександрійському районі Кіровоградської області, затвердженого наказом Держкомзему від 08.01.2010 №7. Згідно з п. 7 якого управління очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади Головою Держкомзему України. Начальник управління має заступників, які призначаються на посаду і звільняються з посади начальником ГУ ДКЗ в області за поданням начальника управління Держкомзему в районі. Разом з тим, начальник управління:
здійснює керівництво діяльністю управління і несе персональну відповідальність за виконання покладених на управління завдань;
розподіляє обов'язки між своїми заступниками за погодженням з начальником головного управління;
затверджує положення про структурні підрозділи і функціональні обов'язки працівників управління;
призначає на посади та звільняє з посади у встановленому порядку працівників управління, а за погодженням з начальником головного управління - керівників його самостійних підрозділів;
організовує планово-фінансову роботу в управлінні, здійснює внутрішній контроль за використанням фінансових і матеріальних ресурсів, забезпечує формування та вдосконалення системи обліку;
розпоряджається коштами в межах затвердженого кошторису правління;
здійснює інші повноваження, передбачені чинним законодавством України та названим положенням.
Разом з тим, відповідно до п. 9 згаданого Положення, управління утримується за рахунок державного бюджету.
ОСОБА_1 24.11.1979 році одружився з ОСОБА_2. Мають спільних дітей - ОСОБА_3, ОСОБА_4
ОСОБА_1 фактично проживає в АДРЕСА_1 з 22.10.1991 по теперішній час, також зареєстрована ОСОБА_6.,
0 6.09.2002 ОСОБА_1 та ОСОБА_2 розірвали шлюб.
Відповідно до довідки КП «Житлогосп» №2113 від 25.07.2011, копій форм №№16, 17, а також пояснень ОСОБА_1 та ОСОБА_2 встановлено, що фактично по вказаній адресі у т.ч. з 1.01.2011 по теперішній час постійно проживають: ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_5 (дружина ОСОБА_3.).
Зазначена квартира має 3 кімнати та розташовується на З поверсі 9-поверхового будинку, перераховані особи ведуть спільний побут.
Квартира належить на правах приватної власності ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4
Реалізуючи повноваження начальника управління Держкомзему у Олександрійському районі Кіровоградської області, ОСОБА_1 згідно Наказу №4-к від 15.08.2008 ОСОБА_2 - головного спеціаліста відділу, перевів на посаду начальника відділу оцінки та ринку земель управління Держкомзему у Олександрійському районі за стажуванням з 15.08.2008 року з посадовим місячним окладом згідно штатного розпису, та присвоїв ОСОБА_2 13 ранг 6-ої категорії державного службовця.
21.08.2008ГУ ДКЗ у Кіровоградській області погодило призначення ОСОБА_2 на вказану посаду (лист ГУДКЗ № 06-09- 17/189).
ОСОБА_2 працює на посаді начальника відділу оцінки та ринку земель управління Держкомзему у Олександрійському районі з 2008 року по теперішній час.
З 01.07.2011 виникли обставини передбачені ст. 9 ЗУ Про засади запобігання і протидії корупції в Україні, вимоги ч. 2 якої ОСОБА_1 не виконав, а саме: добровільно не вжив заходів щодо усунення обставин безпосередньої підпорядкованості близької йому особи ОСОБА_2 у п'ятнадцятиденний строк. Робота в управлінні Держкомзему у Олександрійському районі не відноситься до роботи: 1) народних засідателів і присяжних; 2) близьких осіб, які безпосередньо підпорядковані один одному у зв'язку з перебуванням кожного з них на виборній посаді; 3) осіб, які працюють у сільській місцевості, гірських населених пунктах; 4) осіб, які працюють в галузі освіти, науки, культури, охорони здоров'я, фізичної культури та спорту; 5) інших осіб, визначених законом.
Таким чином, з 01.07.2011 в службовій діяльності начальника управління Держкомзему у Олександрійському районі ОСОБА_1 виник конфлікт інтересів, а саме суперечність між особистими інтересами ОСОБА_1 та його службовими повноваженнями, наявність якої вплинула на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень (виконання вимог ст. 9 ЗУ Про засади запобігання і протидії корупції в Україні).
Відповідно до інформації з ГУ ДКЗ в Кіровоградській області. №4088/09/12-11 від 22.07.2011 до головного управління ДКЗ в області повідомлення від керівників структурних підрозділів ГУ, управлінь, відділів у районах, містах про наявність конфлікту інтересів своїх безпосередніх керівників не надходило. ОСОБА_1 нікого не повідомляв про наявність конфлікту інтересів, про що також свідчить інформація з УДКЗ в Олександрійському районі №01- 09/1025 від 25.07.2011. Таким чином для недопущення та врегулювання вказаного конфлікту інтересів (про наявність конфлікту інтересів свідчить не виконання ОСОБА_1 норми ст. 9 ЗУ Про засади запобігання і протидії корупції в Україні. ОСОБА_1 з 01.07.2011 по 26.07.2011 не вживав будь-яких заходів та невідкладно не повідомив безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів чим порушив ст. 14 ЗУ Про засади запобігання і протидії корупції в Україні.
Дослідивши матеріали справи, пояснення ОСОБА_1, думку прокурора, вважаю, що справу необхідно закрити у зв'язку з відсутністю складу правопорушення.
ОСОБА_1 свою вину не визнав і пояснив, що колишня дружина з посади звільнена протягом місяця, відповідно до вимог ЗУ Про засади запобігання і протидії корупції в Україні.
ОСОБА_1 являється особою, яка підпадає під дію ЗУ Про засади запобігання і протидії корупції в Україні.
06.09.2002 ОСОБА_1 та ОСОБА_2 розірвали шлюб.
Абзацом другим ч. 1 ст. 1 ЗУ Про засади запобігання і протидії корупції в Україні передбачено: близькі особи - подружжя, діти, батьки, рідні брати і сестри, дід, баба, онуки, усиновлювачі, усиновлені, а також інші особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом і мають взаємні права та обов'язки із суб'єктом, зазначеним у частині першій статті 4 цього Закону.
Цивільним законодавством передбачено таке поняття, як фіктивний шлюб. Поняття фіктивне розірвання шлюбу законодавством не передбачене. Розірвання шлюбу тягне припинення взаємних прав та обов'язків колишнього подружжя, а тому вважати ОСОБА_1 та ОСОБА_2 особами, які мають взаємні права та обов'язки підстав немає, незважаючи на те, що спільно проживають, пов'язані спільним побутом.
Крім того, з самого протоколу та доданих документів видно, що
21.08.2008ГУ ДКЗ у Кіровоградській області погодило призначення ОСОБА_2 на посаду (лист ГУДКЗ № 06-09-17/189).
Тобто, не повідомлення ОСОБА_1 безпосереднього керівника не було. Безпосереднє керівництво було повідомлене ще до
21.08.2008року про відносини між ОСОБА_1 та ОСОБА_2
Абзацом третім ч. 1 ст. 1 ЗУ Про засади запобігання і протидії
корупції в Україні передбачено: конфлікт інтересів - суперечність між особистими інтересами особи та її службовими повноваженнями, наявність якої може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень.
Тобто, конфлікт інтересів може мати місце лише при прийнятті рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій. Як видно з матеріалів справи, ні рішень, ні дій ОСОБА_1 та ОСОБА_2 не вчинено.
Ст. 9 КУпАП передбачено: адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
ОСОБА_1 не вчинено протиправної, винної (умисна або необережна) дії чи бездіяльності, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Таким чином, у вчиненому відсутній як склад, так і подія правопорушення, тому справу необхідно закрити за їх відсутністю.
На підставі ст. 9 КУпАП, ст.ст. 283-284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю складу та події правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Кіровоградської області протягом десяти днів з дня проголошення через Олександрійський міськрайонний суд.
Суддя: