Справа № 640/38/16-п
н/п 3/640/174/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 лютого 2016 року року Суддя Київського районного суду м. Харкова Ніколаєнко І.В., при секретарі Газіній О.С., розглянувши матеріали, що надійшли від Спеціалазованої ДПІ з обслуговування великих платників податків у м. Харкові міжрегіонального ГУ ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, іпн НОМЕР_1, головного бухгалтера КП «Харківводоканал», проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, б. 7, кв. 77,
за ч. 2 ст.163-1 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення 19.11.2015 р. при проведення камеральної електронної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість Комунальним підприємством «Харківводоканал», код ЄДРПОУ 03361715, головним бухгалтером якого є ОСОБА_1, встановлено порушення, а саме: несвоєчасна реєстрація та нереєстрація податкових накладних в ЄРПН, чим порушено абз. 11 п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI із змінами та доповненнями. Порушення встановлено актом перевірки № 228/28-09-48-13/03361715 від 19.11.2015 р.
В судовому засідання представник ОСОБА_2 заперечував проти наявності в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 163-1 КУпАП. В обґрунтування заперечень посилався на те, що в порушення вимог податкового законодавства контролюючим органом надано до суду адміністративні матеріали без винесення відповідного повідомлення-рішення, яке б породжувало для платника податку юридичні наслідки. Крім того, зазначав, що протокол про адміністративне правопорушення складено з порушенням вимог КУпАП. Відсутність технічної можливості зареєструвати податкові накладні в ЄРПН повязана із ненадходженням із державного бюджету сум заборгованості з різниці в тарифах на послуги централізованого водопостачання та водовідведення, що врегульовано діючим законодавством, і відповідно, не може вважатись податковим правопорушенням.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що справа підлягає закриттю за відсутністю в діях ОСОБА_1складу адміністративного правопорушення, виходячи з наступного.
Відповідальність за ст.163-1 КпАП України настає в разі відсутності податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємства, встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасного подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законом.
Відповідно до п. 201.1 ст. 201 Платник податку зобовязаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідно до п. 201.10 ст.201 Податкового Кодексу - при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобовязаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.
Згідно акту камеральної перевірки вбачається, що КП «Харківводоканал» до складу податкових зобовязань декларації з ПДВ за вересень 2015 року включає суму ПДВ 13435461,75 грн. за податковими накладними, які не зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Водночас п.6 «Порядку та умов надання у 2015 році субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, яка виникла у звязку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам, що затверджувалися та /або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування», затвердженогопостановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 року за №375, передбачається, що для визначення обсягу зобовязань учасники розрахунків подають територіальним комісіям довідку розрахунок суми додаткових податкових зобовязань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість, які виникають у результаті проведення розрахунків згідно з договором про організацію взаєморозрахунків.
З наданих суду представником ОСОБА_1 додатків до письмових заперечень вбачається, що на виконання вище приведеного Порядку 05.08.2015 року було укладено договір № 39/21 на проведення взаєморозрахунків, обовязковими учасниками якого є Головне управління Державної казначейської служби України в Харківській області та Харківська обласна державна адміністрація.
З ч.2 п.9 Договору від 05.08.2015 року сторони взяли на себе зобовязання не вчиняти до проведення взаєморозрахунків дій з погашення заборгованості.
Таким чином, ситуація у відносинах по оплаті ПДВ виникла не звини підприємства, підтвердженням чого є розрахунок та погашення заборгованості з податкових платежів за рахунок державних коштів, виділених відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2015 рік», що в свою чергу виключає склад адміністративного правопорушення.
Відповідно до п. 109.1 ст. 109 Податкового кодексу податковими правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
З приведеної норми права вбачається, що несвоєчасні розрахунки КП «Харківводоканал» із Державним бюджетом цілком врегульовані діючим законодавством, і відповідно не можуть вважатися податковим правопорушенням.
Згідно п.1ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Виходячи з вищенаведеного, провадження у даній справі підлягає закриттю у зв'язку відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 163-1 КпАП України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.247,284 КпАП України, -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст. 163-1 КпАП України закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області через Київський районний суд м. Харкова протягом десяти днів з моменту її проголошення.
Суддя - І.В. Ніколаєнко