ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
10 лютого 2016 року м. Київ № 826/1851/16
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Іщука І.О., ознайомившись із матеріалами справи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельний будинок «Брянківська вугільна компанія»доГоловного управління юстиції у м. Києві, Державної податкової інспекції у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києвіпро визнання протиправними дій, скасування запису, рішення від 10.08.2015 р. № 16/11, податкового повідомлення-рішення від 17.12.2015 р. № 0064761501,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Торгівельний будинок «Брянківська вугільна компанія» звернулось до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Головного управління юстиції у м. Києві, Державної податкової інспекції у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві про Державної податкової інспекції у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві.
Ознайомившись з позовною заявою позивача, суд встановив, що вона не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на наступне.
Відповідно до п. п.1, 2 ч.1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність та чи має представник належні повноваження.
Відповідно до ч. 5 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Відповідно до ч. 2 ст. 207 Цивільного кодексу України правочин, який вчиняє юридична особа, підписується особами, уповноваженими на це її установчими документами, довіреністю, законом або іншими актами цивільного законодавства.
Як вбачається з матеріалів справи, позовна заява підписана директором ОСОБА_1. Однак, доказів, які підтверджували його повноваження на підписання позовної заяви (протоколу загальних зборів учасників, наказу про призначення на посаду директора) суду не надано.
За таких обставин, позивачу необхідно надати суду докази на підтвердження повноважень особи, яка підписала позовну заяву.
Відповідно до статті 50 Кодексу адміністративного судочинства України позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень.
Позивачем до позовної заяви не надано доказів, що підтверджують правосуб'єктність Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельний будинок «Брянківська вугільна компанія», зокрема, доказів, які свідчать про функціонування вказаної установи станом на дату подання адміністративного позову (статут, положення, довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України).
Відповідно до частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до частини першої статті 6 Закону України «Про судовий збір» судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі виключно через установи банків чи відділення зв'язку.
Ставки сплати судового збору встановлено ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", із змінами, внесеними згідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" № 484-VIII від 22.05.2015, відповідно до якої встановлюється ставка судового збору за подання позовної заяви майнового характеру, який подано юридичною особою у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати, немайнового характеру - 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Суд звертає увагу позивача, що позови та заяви, які подаються до судів та містять декілька самостійних вимог, є об'єктом сплати судового збору за кожну таку вимогу.
Отже, в силу статті 6 Закону України «Про судовий збір» з позовних заяв, що містять кілька вимог немайнового характеру, судовий збір справляється з кожної вимоги окремо.
Частиною 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» визначено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Як вбачається з матеріалів справи, позовна заява містить дві позовні вимоги немайнового характеру та одну майнову позовну вимогу.
Позивачем сплачено судовий збір за подання адміністративного позову у сумі 4 134,00 грн. (платіжне доручення № 9 від 15.01.2016 р.).
Так, позивачем має бути сплачено за дві позовні вимоги немайнового характеру суму судового збору у сумі 2 756,00 (1378,00*2) грн., а за майнову 24 057,14 грн. (1,5 % від 1603809,00).
Отже, оскільки сплачена позивачем сума судового збору не відповідає розміру, визначеному Законом України «Про судовий збір» за подання позовної заяви майнового характеру, позивачу, з урахуванням вимог вказаного Закону, необхідно доплатити судовий збір за майнову вимогу, заявлену в п. 3 прохальної частини позовної заяви у сумі (24 057,14 - 1378,00)=22679,14 грн.
Отже, на усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно надати докази на підтвердження його правосуб'єктності; докази на підтвердження повноважень директора; докази доплати судового збору.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачеві часу для усунення недоліків.
Керуючись статтями 106-108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Встановити позивачу 5-ти денний строк з дня отримання даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили, відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.О.Іщук