Постанова № 55654130, 09.02.2016, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.02.2016
Номер справи
820/495/16
Номер документу
55654130
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Харків

09 лютого 2016 р. Справа № 820/495/16

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Нуруллаєва І.С., розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за поданням Слобожанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області до Феськівського житлово-комунального господарства про стягнення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

Заявник, Слобожанська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з поданням до Феськівського житлово-комунального господарства, в якому просить суд стягнути з Феськівського житлово-комунального господарства суму податкового боргу в розмірі 1655,37 грн.

В обґрунтування подання заявником зазначено, що Феськівське житлово-комунальне господарство перебуває на обліку як платник податків та зборів (обов'язкових платежів) в Слобожанській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Харківській області та має податковий борг перед бюджетом у сумі 1655,37 грн. У зв'язку з несплатою узгодженої суми податкового зобов'язання у встановлені строки, Слобожанською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Харківській області направлено відповідачу податкову вимогу. Здійснені заявником заходи по стягненню податкового боргу платника податків не призвели до погашення податкового боргу.

Представник заявника в судове засідання не прибув, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, через канцелярію суду надав клопотання про розгляд справи без участі представника позивача.

Представник відповідача в судове засідання не прибув про дату час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином, письмових заперечень до суду не надав.

Згідно ч. 8 ст. 183-3 КАС України, розгляд подання здійснюється судом у триденний строк з моменту постановлення судом ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше ніж протягом 96 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення заявника до суду. Неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.

Суд вважає, що сторони є належним чином повідомленими про дату, час та місце судового засідання, потреба заслухати свідка чи експерта відсутня, перешкод для розгляду справи у судовому засіданні немає, а тому суд вважає що справу слід розглянути за наявними в ній матеріалами в порядку письмового провадження з огляду на ч. 6 ст. 128 КАС України.

Відповідно до ч.1 ст. 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, вивчивши доводи подання, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, виходить з наступних підстав.

Судом встановлено, що Феськівське житлово-комунальне господарство, зареєстровано як юридична особа (62252, Харківська область, Золочівський район, с. Феськи, вул. Берестки, 5, код ЄДРПОУ 31740004), що підтверджується наявними в матеріалах справи ідентифікаційними даними (а.с.11-12).

Станом на дату судового розгляду Феськівське житлово-комунальне господарство знаходиться на податковому обліку в Слобожанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області.

У відповідності до ст. 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з п.п. 16.1.4. ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов’язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п.п. 36.1. ст. 36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Відповідно до пункту 46.1 статті 46 Податкового Кодексу України податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов’язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Пунктом 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України визначено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Відповідно до пункту 56.11 статті 56 Податкового кодексу України податкове зобов’язання, яке самостійно визначене платником податків, оскарженню не підлягає.

Згідно пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України, платник податку зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, визначену у поданій ним податковій декларації протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків встановлених цим Кодексом.

Судом встановлено, що Феськівським житлово-комунальним господарством подано до контролюючого органу уточнюючі розрахунки за податком плата за користування надрами для видобування корисних копалин за 1, 2 та 3 квартал. Відповідно до наявного в матеріалах справи розрахунку суму заборгованості за розрахунком з податкового зобов'язання з плати за користування надрами для видобування корисних копалин №1500004801 від 01.12.2015 року терміном сплати 01.12.2015 року, за яким не сплачена заборгованість з врахуванням переплати становить 766,37 грн; розрахунок податкового зобов'язання з плати за користування надрами, додаток 2 №1500004803 від 01.12.2015 року терміном сплати 01.12.2015 року, за яким не сплачена заборгованість становить 512,00 грн; розрахунок податкового зобов'язання з плати за користування надрами, додаток 2 №1500004805 від 01.12.2015 року терміном сплати 01.12.2015 року, за яким не сплачена заборгованість становить 255,30 грн, розрахунок податкового зобов'язання з плати за користування надрами 2 №1500004801 від 01.12.2015 року терміном сплати 01.12.2015 року, за яким не сплачена заборгованість становить 23,75 грн, розрахунок податкового зобов'язання з плати за користування надрами додаток 2 №1500004803 від 01.12.2015 року терміном сплати 01.12.2015 року, за яким не сплачена заборгованість становить 15,36 грн, розрахунок податкового зобов'язання з плати за користування надрами додаток 2 №1500004805 від 01.12.2015 року терміном сплати 01.12.2015 року, за яким не сплачена заборгованість становить 7,66 грн.

Відповідно до наявного в матеріалах справи розрахунку суми боргу Феськівського житлово-комунального господарства станом на 09.02.2016 року за платником податків рахується заборгованість перед бюджетом у сумі 1655,37 грн, яка складається з пені в розмірі 74,93 грн та плати за користування надрами для видобування корисних копалин в розмірі 1580,44 грн.

Відповідачем сума узгодженого податкового зобов'язання з податку на додану вартість у встановлені законодавством строки не сплачена.

Суд зазначає, що відповідно до п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового Кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до п.п. "е" п. 176.1 ст. 176 Податкового Кодексу України платники податку зобов'язані своєчасно сплачувати узгоджену суму податкових зобов'язань, а також суму штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих контролюючим органом, та пені, за винятком суми, що оскаржується в адміністративному або судовому порядку.

Статтею 59 Податкового кодексу України передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Згідно п.59.4 ст.59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання податкового повідомлення-рішення.

Податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.

На виконання вищезазначеної норми податковим органом сформовано податкову вимогу №1014-23 від 03.12.2015 року. Докази направлення 08.12.2015 року на адресу платника податків рекомендованим листом про вручення та вручення вимоги наявні в матеріалах справи (а.с.13)

Таким чином, суд дійшов висновку, що податковим органом було здійснено заходи по стягненню податкового боргу платника податків, передбачені діючим законодавством, однак вони не призвели до погашення в повному обсязі податкового боргу.

Підпунктом 20.1.28 п. 20.1 ст.20 Податкового кодексу України визначено право керівника державної податкової служби застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Пунктом 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Пунктом 95.3 ст.95 Податкового кодексу України визначено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (абз.1 п.95.3 ст.95); орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Рішення органу державної податкової служби підписується його керівником та скріплюється гербовою печаткою органу державної податкової служби. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним органом державної податкової служби (абз.2 п.95.3 ст.95).

Відповідно до п.3 ч.1 ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів про здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів зокрема, щодо стягнення коштів за податковим боргом.

Враховуючи вищевикладене, беручи до уваги той факт, що відповідно до ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, суд прийшов до висновку про законність та обґрунтованість вимог, через що подання підлягає задоволенню.

Відповідно ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 9, 11, 71, 72, 94, 160– 163, 183-3 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, –

П О С Т А Н О В И В:

Подання Слобожанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області до Феськівського житлово-комунального господарства про стягнення податкового боргу - задовольнити .

Стягнути з Феськівського житлово-комунального господарства (код ЄДРПОУ - 31740004) суму податкового боргу в розмірі 1655 (одна тисяча шістсот п'ятдесят п'ять) грн 37 коп.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Нуруллаєв І.С.