Постанова № 55654018, 26.01.2016, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.01.2016
Номер справи
805/4808/15-а
Номер документу
55654018
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 січня 2016 р. Справа № 805/4808/15-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Голошивця І.О., розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Державного підприємства Східноукраїнський екологічний інститут до Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька Головного управління ДФС у Донецькій області про визнання протиправним та скасування рішення № НОМЕР_1 від 16 червня 2014 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску.

27 червня 2014 року Державне підприємство Донецький екологічний інститут (після зміни найменування Державне підприємство «Східноукраїнський екологічний інститут») звернулось до Донецького окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька Головного управління ДФС у Донецькій області про визнання протиправним та скасування рішення № НОМЕР_1 від 16 червня 2014 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску у розмірі 94 931,10 грн. 01 липня 2014 року відкрито провадження по справі № 805/7689/14 та призначено до судового розгляду. Проте, судове провадження по даній справі втрачене до закінчення судового розгляду у звязку з незаконним захопленням будівлі Донецького окружного адміністративного суду, яка розташована за адресою: 83000, м. Донецьк, вул. 50-ї Гвардійської дивізії, 17. Тому, 05 листопада 2015 року, з урахуванням приписів частини 3 статті 277 Кодексу адміністративного судочинства України, Державне підприємство Східноукраїнський екологічний інститут повторно звернулось до Донецького окружного адміністративного суду із позовною заявою.

В обґрунтування заявлених вимог зазначено, що позивач є юридичною особою, наприкінці 2013 року перебувало на обліку в ДПІ у Ворошиловському районі м. Донецька ГУ Міндоходів у Донецькій області як платник єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування. В період з 01 жовтня 2013 року по 11 листопада 2013 року підприємством здійснювалось перерахування коштів на сплату єдиного внеску на рахунок, вказаний на офіційному сайті ДПІ у Ворошиловському районі м. Донецька ГУ Міндоходів у Донецькій області. 18 листопада 2013 року відповідач у телефонній розмові повідомив позивача про те, що кошти по сплаті єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування замість рахунку 37198201000562 помилково було перераховано на рахунок 37190209000562, у звязку з чим, в той же день підприємством було подано Заяву №617 від 18 листопада 2013 року з проханням перерахувати з рахунку 37190209000562 на рахунок 37198201000562 помилково зараховані кошти по сплаті єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування. Проте, ДПІ у Ворошиловському районі м. Донецька винесено Вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 06 грудня 2013 року №Ю-1215-17, згідно з якою у позивача станом на 30 листопада 2013 року виникла заборгованість зі сплати єдиного внеску на суму 249245,80 грн. 10 січня 2014 року відповідачем винесено ще одну Вимогу про сплату боргу (недоїмки) №Ю-1215-17, згідно з якою у позивача станом на 31 грудня 2013 року виникла заборгованість зі сплати єдиного внеску в сумі 218207,20 грн.

16 червня 2014 року ДПІ у Ворошиловському районі м. Донецька ГУ Міндоходів у Донецькій області прийнято рішення №0009071705 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, яким до ДП «Східноукраїнський екологічний інститут» за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску застосовано штраф у розмірі 76 283,41 грн. та пеню у розмірі 18 647,69 грн. за період з 21 жовтня 2013 року до 05 лютого 2014 року. Крім того, позивач зазначив, що лише з січня 2014 року відповідач почав перераховувати помилково сплачені кошти зі сплати єдиного внеску з одного рахунку на інший відповідно Заяви №617. Позивач вважає, що кошти зі сплати єдиного внеску були сплачені хоча й помилково на інший рахунок, проте вчасно, а з вини відповідача неперераховані своєчасно на вірний рахунок відповідно до Заяви №617 від 18 листопада 2013 року, тому просить суд визнати протиправним та скасувати рішення ДПІ у Ворошиловському районі м. Донецька ГУ Міндоходів у Донецькій області від 16 червня 2014 року №0009071705 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску у розмірі 94 931,10 грн.

Представник позивача зявився до суду, надав додаткові докази по справі та клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Представник відповідача, надав письмові заперечення стосовно позову, в обґрунтуванні яких зазначив, що за наслідками проведення камеральної перевірки позивача з питання своєчасності сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за період 21.10.2013р. 05.02.2014р., встановлено, що підприємство не здійснило остаточні розрахунки зі сплати єдиного внеску у строк, визначений законодавством, тобто утворило підстави для винесення рішення від 16 червня 2014 року №0009071705 про застосування штрафних санкцій штрафу у розмірі 76283,41 грн., та нарахування пені у розмірі 18647,69 грн. за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску за період з 21 жовтня 2013 року по 05 лютого 2014 року на загальну суму 94 931,10 грн. Крім того, представник відповідача зазначив, що з грудня 2014 року позивач знаходиться на обліку в ДПІ у Соломянському районі ГУ ДФС у м. Києві, тому картка особового рахунку з єдиного соціального внеску за 2014 рік повністю була передана до вищезазначеної податкової, а також, у звязку з захопленням адміністративної будівлі ДПІ у Ворошиловському районі м. Донецька, відповідач не має можливості перевірити інформацію щодо виконання заяви №617 від 18 листопада 2013 року про перекид грошових коштів за цей період та встановити дату отримання цієї заяви відповідачем. Щодо реквізитів єдиного соціального внеску представник відповідача також зауважив, що реквізити для сплати податків та зборів офіційно зазначені на веб-сайтах Державної казначейської служби, крім того, доказів щодо помилки саме на сайті ДПІ до матеріалів справи не надано, тому встановити підставу сплати підприємством коштів на неправильний рахунок не є можливим. Тому, вважає оскаржуване рішення правомірним та просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Представник відповідача зявився до суду, надав клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження за документами, наявними в матеріалах справи, просив суд відмовити у задоволенні позову в повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 41, ч. 4 ст. 122, ч. 6 ст. 128 КАС України справа розглядається в порядку письмового провадження, та фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Державне підприємство «Східноукраїнський екологічний інститут» (до зміни найменування Державне підприємство Донецький екологічний інститут), код ЄДРПОУ 38034481, до грудня 2014 року перебувало на обліку в Державній податковій інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області.

06 грудня 2013 року ДПІ у Ворошиловському районі м. Донецька винесено Вимогу про сплату боргу (недоїмки) №Ю-1215-17, якою визначено заборгованість у позивача станом на 30 листопада 2013 року зі сплати єдиного внеску на суму 249245,80 грн. (а.с. 231)

10 січня 2014 року відповідачем винесено ще одну Вимогу про сплату боргу (недоїмки) №Ю-1215-17, згідно з якою у позивача станом на 31 грудня 2013 року виникла заборгованість зі сплати єдиного внеску в сумі 218207,20 грн. (а.с. 232)

16 червня 2014 року ДПІ у Ворошиловському районі м. Донецька ГУ Міндоходів у Донецькій області прийнято рішення №0009071705 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, яким до ДП «Східноукраїнський екологічний інститут» за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску застосовано штраф у розмірі 76 283,41 грн. та пеню у розмірі 18 647,69 грн. за період з 21 жовтня 2013 року до 05 лютого 2014 року. (а.с. 38)

Відповідно до розрахунків штрафних санкцій по ДП «Донецький екологічний інститут» (ЄДРПОУ 38034481) встановлено, що підприємству нараховано штраф у розмірі 10% від своєчасно несплачених сум та пеню у розмірі 0,1% від суми недоплати за кожен день прострочення платежу.

Тобто, позивачем не здійснено остаточні розрахунки по наступним періодам:

- до 21 жовтня 2013 року, а сплатило суму 3317,00 грн. лише 20 листопада 2013 року (30 днів затримки), проте, позивачем перераховано зазначену суму відповідно до платіжного доручення №1989 від 20 листопада 2013 року на рахунок банку 37198201000562 за призначенням платежу з ЄСВ за жовтень 2013 року (а.с.143);

- до 21 жовтня 2013 року, а сплатило суму 103,22 грн. лише 20 листопада 2013 року (30 днів затримки), проте, позивачем перераховано зазначену суму відповідно до платіжного доручення №97 від 20 листопада 2013 року на рахунок банку 37198201000562 за призначенням платежу з ЄСВ за вересень 2013 року (а.с.144);

- до 21 жовтня 2013 року, а сплатило суму 70244,00 грн. лише 22 листопада 2013 року (32 дні затримки), проте, позивачем перераховано зазначену суму відповідно до платіжного доручення №1992 від 22 листопада 2013 року на рахунок банку 37198201000562 за призначенням платежу з ЄСВ за листопад 2013 року (а.с.145);

- до 21 жовтня 2013 року, а сплатило суму 53914,80 грн. лише 06 грудня 2013 року (46 днів затримки), проте, позивачем перераховано суму в розмірі 66650,00 грн. (53914,80 + 12735,20) відповідно до платіжного доручення №2040 від 06 грудня 2013 року на рахунок банку 37198201000562 за призначенням платежу з ЄСВ за листопад 2013 року (а.с.146);

- до 20 листопада 2013 року, а сплатило суму 12735,20 грн. лише 06 грудня 2013 року (16 днів затримки) - платіжне доручення №2040 (а.с.146);

- до 20 листопада 2013 року, а сплатило суму 24940,00 грн. лише 09 грудня 2013 року (19 днів затримки), проте, позивачем перераховано зазначену суму відповідно до платіжного доручення №2048 від 09 грудня 2013 року на рахунок банку 37198201000562 за призначенням платежу з ЄСВ за листопад 2013 року (а.с.147);

- до 20 листопада 2013 року, а сплатило суму 46800,00 грн. лише 09 грудня 2013 року (19 днів затримки), проте, позивачем перераховано зазначену суму відповідно до платіжного доручення №2053 від 09 грудня 2013 року на рахунок банку 37198201000562 за призначенням платежу з ЄСВ за листопад 2013 року (а.с.148);

- до 20 листопада 2013 року, а сплатило суму 192,07 грн. лише 12 грудня 2013 року (22 дні затримки), проте, позивачем перераховано зазначену суму відповідно до платіжного доручення №101 від 12 грудня 2013 року на рахунок банку 37198201000562 за призначенням платежу з ЄСВ 2% за жовтень 2013 року (а.с.149);

- до 20 листопада 2013 року, а сплатило суму 3600,00 грн. лише 13 грудня 2013 року (23 дні затримки), проте, позивачем перераховано зазначену суму відповідно до платіжного доручення №2067 від 13 грудня 2013 року на рахунок банку 37198201000562 за призначенням платежу з ЄСВ за листопад 2013 року (а.с.150);

- до 20 листопада 2013 року, а сплатило суму 145,50 грн. лише 13 грудня 2013 року (23 дні затримки), проте, позивачем перераховано зазначену суму відповідно до платіжного доручення №105 від 13 грудня 2013 року на рахунок банку 37198201000562 за призначенням платежу з ЄСВ 2% за листопад 2013 року (а.с.151);

- до 20 листопада 2013 року, а сплатило суму 900,00 грн. лише 18 грудня 2013 року (28 днів затримки), проте, позивачем перераховано зазначену суму відповідно до платіжного доручення №2088 від 18 грудня 2013 року на рахунок банку 37198201000562 за призначенням платежу з ЄСВ за листопад 2013 року (а.с.152);

- до 20 листопада 2013 року, а сплатило суму 58200,00 грн. лише 20 грудня 2013 року (30 днів затримки), проте, позивачем перераховано зазначену суму відповідно до платіжного доручення №2102 від 20 грудня 2013 року на рахунок банку 37198201000562 за призначенням платежу з ЄСВ за грудень 2013 року (а.с.153);

- до 20 листопада 2013 року, а сплатило суму 42925,00 грн. лише 27 грудня 2013 року (37 днів затримки), проте, позивачем перераховано зазначену суму відповідно до платіжного доручення №2123 від 27 грудня 2013 року на рахунок банку 37198201000562 за призначенням платежу з ЄСВ за грудень 2013 року (а.с.154);

- до 20 листопада 2013 року, а сплатило суму 4893,20 грн. лише 08 січня 2014 року (49 днів затримки), проте, позивачем перераховано суму в розмірі 80750,00 грн. (4893,20+76046,50-189,70(платіжне доручення №109 від 05.01.2014р.(а.с.156)) відповідно до платіжного доручення №2141 від 05 січня 2014 року, зараховано на рахунок банку 37198201000562 08 січня 2014 року за призначенням платежу з ЄСВ за грудень 2013 року (а.с.155);

- до 20 грудня 2013 року, а сплатило суму 76046,50 грн. лише 08 січня 2014 року (19 днів затримки) - платіжне доручення №2141 від 05 січня 2014 року (а.с.155);

- до 20 грудня 2013 року, а сплатило суму 1317,80 грн. лише 13 січня 2014 року (24 дні затримки), платіжне доручення на зазначену суму відсутнє, проте згідно відомостей зворотного боку облікової картки позивача, вищевказана сума зарахована до бюджету 13 січня 2014 року, тобто здійснено перекид грошових коштів відповідно до Заяви позивача №617 від 18 листопада 2013 року, як стверджує представник позивача (а.с. 189);

- до 20 грудня 2013 року, а сплатило суму 2640,01 грн. лише 14 січня 2014 року (25 днів затримки), платіжне доручення на зазначену суму відсутнє, проте згідно відомостей зворотного боку облікової картки позивача, вищевказана сума зарахована до бюджету 14 січня 2014 року, тобто здійснено перекид грошових коштів відповідно до Заяви позивача №617 від 18 листопада 2013 року, як стверджує представник позивача (а.с. 189);

- до 20 грудня 2013 року, а сплатило суму 3499,21 грн. лише 15 січня 2014 року (26 днів затримки), платіжне доручення на зазначену суму відсутнє, проте згідно відомостей зворотного боку облікової картки позивача, вищевказана сума зарахована до бюджету 15 січня 2014 року, тобто здійснено перекид грошових коштів відповідно до Заяви позивача №617 від 18 листопада 2013 року, як стверджує представник позивача (а.с. 189);

- до 20 грудня 2013 року, а сплатило суму 56210,89 грн. (42400,00+13810,89) лише 16 січня 2014 року (27 днів затримки), платіжне доручення на зазначену суму відсутнє, проте в матеріалах справи міститься платіжне доручення №2164 від 16 січня 2014 року про сплату єдиного соціального внеску на поточний рахунок банку №37198201000562 за грудень 2013 року в сумі 42400,00 грн. (а.с.157), а також згідно відомостей зворотного боку облікової картки позивача сума в розмірі 13810,89 грн. зарахована до бюджету 16 січня 2014 року, тобто здійснено перекид грошових коштів відповідно до Заяви позивача №617 від 18 листопада 2013 року, як стверджує представник позивача (а.с. 189);

- до 20 грудня 2013 року, а сплатило суму 11762,55 грн. лише 17 січня 2014 року (28 днів затримки), платіжне доручення на зазначену суму відсутнє, проте згідно відомостей зворотного боку облікової картки позивача, вищевказана сума зарахована до бюджету 17 січня 2014 року, тобто здійснено перекид грошових коштів відповідно до Заяви позивача №617 від 18 листопада 2013 року, як стверджує представник позивача (а.с. 190);

- до 20 грудня 2013 року, а сплатило суму 9728,76 грн. (2030+123,87+7574,89) лише 20 січня 2014 року (31 днів затримки), платіжне доручення на зазначену суму відсутнє, проте в матеріалах справи містяться платіжне доручення №2172 від 20 січня 2014 року про сплату єдиного соціального внеску на поточний рахунок банку №37198201000562 за грудень 2013 року в сумі 2030,00 грн. (а.с.158); платіжне доручення №111 від 20 січня 2014 року про сплату єдиного соціального внеску (2%) на поточний рахунок банку №37198201000562 за грудень 2013 року в сумі 123,87 грн. (а.с.159), а також згідно відомостей зворотного боку облікової картки позивача, сума в розмірі 7574,89 грн. зарахована до бюджету 20 січня 2014 року, тобто здійснено перекид грошових коштів відповідно до Заяви позивача №617 від 18 листопада 2013 року, як стверджує представник позивача (а.с. 190);

- до 20 грудня 2013 року, а сплатило суму 17934,77 грн. лише 21 січня 2014 року (32 дні затримки), платіжне доручення на зазначену суму відсутнє, проте згідно відомостей зворотного боку облікової картки позивача, вищевказана сума зарахована до бюджету 21 січня 2014 року, тобто здійснено перекид грошових коштів відповідно до Заяви позивача №617 від 18 листопада 2013 року, як стверджує представник позивача (а.с. 190);

- до 20 грудня 2013 року, а сплатило суму 34173,50 грн. лише 22 січня 2014 року (33 дні затримки);

- до 20 січня 2014 року, а сплатило суму 25344,10 грн. лише 22 січня 2014 року (2 дні затримки); платіжне доручення на зазначені суми відсутнє (34173,50+25344,10-7517,6), проте в матеріалах справи міститься платіжне доручення №2174 від 22 січня 2014 року про сплату єдиного соціального внеску на поточний рахунок банку №37198201000562 за січень 2014 року в сумі 52000,00 грн. (34173,50+25344,10-7517,6) (а.с.160), з яких сума 7517,6 грн. зарахована до бюджету самостійно 22 січня 2014 року, що відображено в зворотному боці облікової картки позивача, тобто здійснено перекид грошових коштів відповідно до Заяви позивача №617 від 18 листопада 2013 року, як стверджує представник позивача (а.с. 190);

- до 20 січня 2014 року, а сплатило суму 8907,40 грн. лише 23 січня 2014 року (3 дні затримки), платіжне доручення на зазначену суму відсутнє, проте згідно відомостей зворотного боку облікової картки позивача, вищевказана сума зарахована до бюджету 23 січня 2014 року, тобто здійснено перекид грошових коштів відповідно до Заяви позивача №617 від 18 листопада 2013 року, як стверджує представник позивача (а.с. 190);

- до 20 січня 2014 року, а сплатило суму 4049,88 грн. лише 24 січня 2014 року (4 дні затримки), платіжне доручення на зазначену суму відсутнє, проте згідно відомостей зворотного боку облікової картки позивача, вищевказана сума зарахована до бюджету 24 січня 2014 року, тобто здійснено перекид грошових коштів відповідно до Заяви позивача №617 від 18 листопада 2013 року, як стверджує представник позивача (а.с. 190);

- до 20 січня 2014 року, а сплатило суму 1121,80 грн. лише 27 січня 2014 року (7 днів затримки), платіжне доручення на зазначену суму відсутнє, проте згідно відомостей зворотного боку облікової картки позивача, вищевказана сума зарахована до бюджету 27 січня 2014 року, тобто здійснено перекид грошових коштів відповідно до Заяви позивача №617 від 18 листопада 2013 року, як стверджує представник позивача (а.с. 191);

- до 20 січня 2014 року, а сплатило суму 125,40 грн. лише 28 січня 2014 року (8 днів затримки), платіжне доручення на зазначену суму відсутнє, проте згідно відомостей зворотного боку облікової картки позивача, вищевказана сума зарахована до бюджету 28 січня 2014 року, тобто здійснено перекид грошових коштів відповідно до Заяви позивача №617 від 18 листопада 2013 року, як стверджує представник позивача (а.с. 191);

- до 20 січня 2014 року, а сплатило суму 23,80 грн. лише 29 січня 2014 року (9 днів затримки), платіжне доручення на зазначену суму відсутнє, проте згідно відомостей зворотного боку облікової картки позивача, вищевказана сума зарахована до бюджету 29 січня 2014 року, тобто здійснено перекид грошових коштів відповідно до Заяви позивача №617 від 18 листопада 2013 року, як стверджує представник позивача (а.с. 191);

- до 20 січня 2014 року, а сплатило суму 2712,10 грн. лише 30 січня 2014 року (10 днів затримки), платіжне доручення на зазначену суму відсутнє, проте згідно відомостей зворотного боку облікової картки позивача, вищевказана сума зарахована до бюджету 30 січня 2014 року, тобто здійснено перекид грошових коштів відповідно до Заяви позивача №617 від 18 листопада 2013 року, як стверджує представник позивача (а.с. 191);

- до 20 січня 2014 року, а сплатило суму 207,52 грн. лише 31 січня 2014 року (11 днів затримки), платіжне доручення на зазначену суму відсутнє, проте згідно відомостей зворотного боку облікової картки позивача, вищевказана сума зарахована до бюджету 31 січня 2014 року, тобто здійснено перекид грошових коштів відповідно до Заяви позивача №617 від 18 листопада 2013 року, як стверджує представник позивача (а.с. 191);

- до 20 січня 2014 року, а сплатило суму 935,02 грн. лише 04 лютого 2014 року (15 днів затримки), платіжне доручення на зазначену суму відсутнє, проте згідно відомостей зворотного боку облікової картки позивача, вищевказана сума зарахована до бюджету 04 лютого 2014 року, тобто здійснено перекид грошових коштів відповідно до Заяви позивача №617 від 18 листопада 2013 року, як стверджує представник позивача (а.с. 191);

- до 20 січня 2014 року, а сплатило суму 183183,00 грн. лише 05 лютого 2014 року (16 днів затримки), платіжне доручення на зазначену суму відсутнє, проте згідно відомостей зворотного боку облікової картки позивача, вищевказана сума зарахована до бюджету 05 лютого 2014 року, тобто здійснено перекид грошових коштів відповідно до Заяви позивача №617 від 18 листопада 2013 року, як стверджує представник позивача (а.с. 191).

У звязку з наведеним, відповідачем нараховано штраф у розмірі 10% від цієї суми у розмірі 76283,41 грн., та пеню за кожен період затримки сплати суми заборгованості у розмірі 0,1 відсотка від суми недоплати за кожен день прострочення платежу у розмірі 18647,69 грн., про що винесене оскаржуване рішення №0009071705 від 16 червня 2014 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску.

З наведеного вбачається, що з 20 листопада підприємством сплачувався єдиний соціальний внесок на поточний рахунок банку ДПІ у Ворошиловському районі м. Донецька №37198201000562, тобто на вірний рахунок, що також відображено в зворотньому боці облікової картки платника податків. Проте, до 20 листопада 2013 року ніяких відомостей в даній обліковій картці не зафіксовано.

Матеріалами справи передбачено, що підприємством 18 листопада 2013 року виявлено, що грошові кошти зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування перераховані на помилковий рахунок - №37190209000562, про що позивачем до державної податкової інспекції Ворошиловського району м. Донецька направлено Заяву №617 від 18 листопада 2013 року, яка отримана відповідачем у той же день, про що свідчить дата та підпис про прийняття. (а.с.78)

Відповідно зазначеної Заяви підприємство просило перекинути помилково перераховані грошові кошти зі сплати ЄСВ з рахунку №37190209000562 на рахунок №37198201000562 за наступними платіжними дорученнями:

-платіжне доручення №1791 від 01 жовтня 2013 року щодо перерахунку грошових коштів з ЄСВ за жовтень 2013 року в сумі 1277,47 грн. на поточний рахунок №37190209000562 (а.с.43);

-платіжне доручення №1808 від 07 жовтня 2013 року щодо перерахунку грошових коштів з ЄСВ за вересень 2013 року в сумі 19527,00 грн. на поточний рахунок №37190209000562 (а.с.44);

-платіжне доручення №1820 від 08 жовтня 2013 року щодо перерахунку грошових коштів з ЄСВ за вересень 2013 року в сумі 63443,00 грн. на поточний рахунок №37190209000562 (а.с.45);

-платіжне доручення №1831 від 10 жовтня 2013 року щодо перерахунку грошових коштів з ЄСВ за вересень 2013 року в сумі 15881,00 грн. на поточний рахунок №37190209000562 (а.с.46);

-платіжне доручення №1850 від 15 жовтня 2013 року щодо перерахунку грошових коштів з ЄСВ за вересень 2013 року в сумі 25910,00 грн. на поточний рахунок №37190209000562 (а.с.47);

-платіжне доручення №1865 від 18 жовтня 2013 року щодо перерахунку грошових коштів з ЄСВ за вересень 2013 року в сумі 1591,00 грн. на поточний рахунок №37190209000562 (а.с.48);

-платіжне доручення №1883 від 22 жовтня 2013 року щодо перерахунку грошових коштів з ЄСВ за жовтень 2013 року в сумі 55599,00 грн. на поточний рахунок №37190209000562 (а.с.49);

-платіжне доручення №1905 від 28 жовтня 2013 року щодо перерахунку грошових коштів з ЄСВ за вересень (серпень) 2013 року в сумі 676,55 грн. на поточний рахунок №37190209000562 (а.с.50);

-платіжне доручення №88 від 28 жовтня 2013 року щодо перерахунку грошових коштів з ЄСВ за серпень 2013 року в сумі 40,76 грн. на поточний рахунок №37190209000562 (а.с.51);

-платіжне доручення №1913 від 31 жовтня 2013 року щодо перерахунку грошових коштів з ЄСВ за жовтень 2013 року в сумі 4741,00 грн. на поточний рахунок №37190209000562 (а.с.52);

-платіжне доручення №92 від 01 листопада 2013 року щодо перерахунку грошових коштів з ЄСВ за серпень 2013 року в сумі 12,76 грн. на поточний рахунок №37190209000562 (а.с.53);

-платіжне доручення №1920 від 01 листопада 2013 року щодо перерахунку грошових коштів з ЄСВ за серпень 2013 року в сумі 211,88 грн. на поточний рахунок №37190209000562 (а.с.54);

-платіжне доручення №95 від 04 листопада 2013 року щодо перерахунку грошових коштів з ЄСВ за вересень 2013 року в сумі 87,17 грн. на поточний рахунок №37190209000562 (а.с.55);

-платіжне доручення №1945 від 07 листопада 2013 року щодо перерахунку грошових коштів з ЄСВ за жовтень 2013 року в сумі 92713,00 грн. на поточний рахунок №37190209000562 (а.с.56);

-платіжне доручення №1956 від 11 листопада 2013 року щодо перерахунку грошових коштів з ЄСВ за жовтень 2013 року в сумі 38023,00 грн. на поточний рахунок №37190209000562 (а.с.57).

Проте, сам перекид грошових коштів з одного рахунку на інший відповідачем фактично був здійснений у січні та лютому 2014 року, що відображено в обліковій картці платника податків.

Крім того, відповідачем не врахований той факт, що зарахування окремих сум здійснювалось автоматично, відповідно до Заяви №617 від 18 листопада 2013 року, про що свідчить зворотний бік облікової картки платника податків (а.с.189-203), з якого також вбачається, що після 05 лютого 2014 року у позивача відсутня недоїмка зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування, а міститься переплата в сумі 52411,17 грн.

Визначений факт підтверджує сумлінне виконання свого обовязку позивачем щодо сплати єдиного внеску, оскільки ним своєчасно були перераховані грошові кошти зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування, однак, з вини відповідача, який належним чином та своєчасно не виконав свої обовязки щодо перекиду сплачених позивачем на помилковий рахунок коштів відповідно до Заяви №617 від 18 листопада 2013 року, у підприємства за обліковою карткою виникла недоїмка зі сплати єдиного внеску, за яку застосовані штрафні санкції та нараховано пеню за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску.

Також, з матеріалів справи вбачається, що позивачем порушені строки сплати єдиного внеску за період з 21 жовтня 2013 року по 05 лютого 2014 року, однак, з відомостей платіжних доручень та зворотнього боку облікової картки підприємства судом встановлено, що сплата грошових коштів з єдиного внеску здійснювалась позивачем у визначені законодавством строки за відповідні періоди.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначає Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Згідно п.1 та п.12 ч.2 ст.6 Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» передбачено, що платник єдиного внеску зобов'язаний: своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; виконувати інші вимоги, передбачені цим Законом.

За приписами абзацу першого ч.8 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» встановлено, що платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

Згідно пункту 4.1 розділу 4 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства доходів і зборів України від 09 вересня 2013 року № 455 (далі за текстом - Інструкція № 455), єдиний внесок нараховується на суми, що визначені базою для нарахування єдиного внеску, які не зменшені на суму відрахувань податків, інших обов'язкових платежів, що відповідно до Закону сплачуються із зазначених сум, та на суми утримань, що здійснюються відповідно до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" або за договорами позики, придбання товарів та виплат чи на інші цілі за дорученням отримувача.

Пунктом 6 ч.1 ст.1 вказаного Закону визначено, що недоїмка - це сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена органом доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом.

Згідно вимог пункту 6.2 Інструкції № 455, сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена платниками у строки, визначені відповідно до Закону підпунктом 6 пункту 4.3, абзацом другим підпункту 2, підпунктом 3 пункту 4.5 та підпунктом 2 пункту 4.6 розділу IV цієї Інструкції, обчислена органами доходів і зборів у випадках, передбачених Законом, є недоїмкою. Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

Відповідно до ч.11 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (в редакції, станом на час виникнення правовідносин), встановлено, що орган доходів і зборів застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

У відповідності до ч.10 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» передбачено, що на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Таким чином, у зв'язку з помилковим переведенням грошових коштів на інший рахунок, у позивача виникла недоїмка з несвоєчасної сплати єдиного внеску, на яку нараховані штраф та пеня згідно рішення №0009071705 від 16 червня 2014 року.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем сплачено внески на загальнообов`язкове державне соціальне страхування своєчасно та в повному обсязі, що підтверджується відповідними платіжними дорученнями (а.с. 43-57, 143-162), однак вказані платежі були помилково перераховані платником податків на невідповідний розрахунковий рахунок контролюючого органу.

Суд вважає за потрібне зазначити, що безпосередньо процедуру, в тому числі, і повернення платникам, на яких згідно із Законом покладено обов'язок нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок (далі - платники єдиного внеску), сум помилково сплаченого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) урегульовано Порядком зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженим Наказом Міністерства доходів і зборів України 09 вересня 2013 року № 450 (надалі - Порядок № 450).

Так, відповідно до пункту 4 Порядку № 450, повернення коштів здійснюється у випадках помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на невідповідний рахунок органу доходів і зборів.

За правилами пункту 5 Порядку № 450 повернення коштів у випадках, передбачених пунктом 4 цього Порядку (окрім випадку надходження до органу доходів і зборів рішення суду про визнання безпідставним стягнення ним з юридичних і фізичних осіб сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій), здійснюється виключно на підставі заяви платника про повернення надміру або помилково сплачених коштів (далі - заява), яка подається в довільній формі до органу доходів і зборів. У заяві обов'язково зазначаються: найменування платника (суб'єкта господарювання); код ЄДРПОУ (для юридичної особи) або прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи; реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер), або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та мають відмітку у паспорті); місцезнаходження та номер контактного телефону; причини повернення коштів; сума коштів, що підлягає поверненню; напрям перерахування коштів із зазначенням реквізитів рахунка одержувача коштів. До заяви платник обов'язково додає оригінал або завірену ним копію розрахункового документа (квитанцію, платіжне доручення тощо), який підтверджує сплату коштів на рахунок відповідного органу доходів і зборів.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач у відповідності до приписів Порядку № 450 звернувся до ДПІ у Ворошиловському районі м. Донецька із заявою від 18 листопада 2013 року №617, в якій просив зробити перерахунок помилково плачених коштів з рахунку №37190209000562 на актуальний рахунок сплати єдиного соціального внеску №37198201000562.

Відповідно до положень пункту 9 Порядку № 450, помилково сплачені суми єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на невідповідний рахунок органу доходів і зборів перераховуються шляхом оформлення підрозділом фінансово-економічної роботи та бухгалтерського обліку органу доходів і зборів розрахункового документа про перерахування коштів на відповідний рахунок органу доходів і зборів за заявою платника не пізніше двох робочих днів з дня надходження висновку, зазначеного у пункті 7 цього Порядку.

Як вбачається з пояснень представника контролюючого органу, відповідач не містить інформації щодо надходження відповідної заяви та її розгляду. Однак, протягом періоду з січня по 5 лютого 2014 року контролюючий орган частками здійснював повернення позивачу помилково сплачених останнім коштів єдиного внеску, що відображено в обліковій картці платника податків (а.с.189-203). Відтак, кошти позивача, що призначались на сплату єдиного внеску згідно платіжних доручень №1791 від 01 жовтня 2013 року, №1808 від 07 жовтня 2013 року, №1820 від 08 жовтня 2013 року, №1831 від 10 жовтня 2013 року, №1850 від 15 жовтня 2013 року, №1865 від 18 жовтня 2013 року, №1883 від 22 жовтня 2013 року, №1905 від 28 жовтня 2013 року, №88 від 28 жовтня 2013 року, №1913 від 31 жовтня 2013 року, №92 від 01 листопада 2013 року, №1920 від 01 листопада 2013 року, №95 від 04 листопада 2013 року, №1945 від 07 листопада 2013 року, №1956 від 11 листопада 2013 року своєчасно на рахунки, призначені для сплати єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, не надійшли з вини відповідача.

Відповідно до підпункту 19-1.1.34 пункту 19-1.1 статті 19-1 Податкового кодексу України контролюючі органи забезпечують визначення в установлених цим Кодексом, іншими законами України випадках сум податкових та грошових зобов'язань платників податків, застосування і своєчасне стягнення сум передбачених законом штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

З аналізу вищезазначеного випливає, що для нарахування штрафу та пені, слід встановити факт невиконання платником єдиного внеску обов'язку зі сплати сум єдиного внеску.

Отже, законодавцем виключно визначені правопорушення, за вчинення яких до правопорушника застосовуються штрафні санкції. Зокрема, таким порушенням є несплата (неперерахування) або несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску. Вказана правова позиція узгоджується також з позицією Вищого адміністративного суду України, яка викладена в ухвалі від 19 березня 2014 року у справі № К/800/30622/13.

Як підтверджується матеріалами справи, позивачем в повному обсязі та без порушення законодавчо встановлених термінів виконано обов'язок щодо сплати єдиного внеску.

Відтак, з огляду на вищевикладене та враховуючи те, що позивачем сплачено єдиний внесок нарахований за відповідний базовий звітний період у межах законодавчо встановлених термінів шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки контролюючого органу, суд приходить до висновку про безпідставність та необґрунтованість рішення ДПІ у Ворошиловському районі м. Донецька №0009071705 від 16 червня 2014 року, а отже, позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню, та спірне рішення контролюючого органу - скасуванню.

Статтею 9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого:

1) суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України;

2) суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

З огляду на викладене вище, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення заявлених позивачем вимог.

Згідно з пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру субєктом владних повноважень, юридичною особою встановлюється ставка судового збору в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.

Позивач за звернення до суду з позовною вимогою даного адміністративного позову (з урахуванням уточнень) мав сплатити судовий збір у сумі 1 423,98 грн.

Отже, суд присуджує на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір у сумі 1 423,98 грн., сплата якого позивачем при зверненні до суду із даним позовом підтверджується відповідною квитанцією, наявною в матеріалах справи.

З огляду на наведене, на підставі норм Податкового кодексу України, Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування, Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства доходів і зборів України від 09 вересня 2013 року № 455; Порядку зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженим Наказом Міністерства доходів і зборів України 09 вересня 2013 року № 450; керуючись вимогами ст.ст. 4-15, 51, 69-72, 86, 94, 122, 158-163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державного підприємства Східноукраїнський екологічний інститут до Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька Головного управління ДФС у Донецькій області про визнання протиправним та скасування рішення № НОМЕР_1 від 16 червня 2014 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення № НОМЕР_1 від 16 червня 2014 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску у розмірі 94931,10 грн.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька Головного управління ДФС у Донецькій області (87526, м. Маріуполь, вул. 130-ї Таганрозької дивізії, 114) на користь Державного підприємства Східноукраїнський екологічний інститут (код ЄДРПОУ 38034481) витрати зі сплати судового збору в розмірі 1423 (одна тисяча чотириста двадцять три) гривні 98 копійок.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Голошивець І.О.