ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
20 січня 2016 року м. Київ № 826/10262/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Арсірія Р.О., суддів : Кузьменка В.А., Огурцова О.П. при секретарі судового засідання Шевченко М.В. вирішив адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до Державної архітектурно-будівельної інспекції України
про визнання протиправним припису
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (надалі - позивач,) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Державної архітектурно-будівельної інспекції України в якому просила суд :
-визнати протиправною та скасувати постанову №13 від 17 лютого2015року про накладення адміністративного стягнення, передбаченого частиною першою статті 188-42 КУпАП, винесену заступником директора Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у м. Києві Рекуном В.А.
-закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо позивача, за відсутності у діях позивача складу правопорушення
-визнати протиправним та скасувати припис головного державного інспектора відділу №2 Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у м. Києві Лисака С.Ф. від 05.1.2015р. про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил.
Ухвалами Окружного адміністративного суду міста Києва від 04.06.2015 року відкрито провадження у справі , завершено підготовче провадження та призначено справу до розгляду по суті.
В судовому засіданні 07.10.2015р. позивачем подано уточнюючу позовну заяву, у якій поряд із попередніми вимогами позивач просить суд визнати протиправним і скасувати припис від 31 липня 2014 року про усунення вимог законодавства у сфері містобудівельної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил.
Ознайомившись із матеріалами справи, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без розгляду, в частині скасування припису від 31.07.2014р. виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
За змістом статті 99 КАС України початок перебігу строку звернення до адміністративного суду законодавець пов'язує з днем, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення свого права.
Як вбачається з наявних матеріалів справи, оскаржуваний припис позивачем отримано особисто 31.07.2014р., про що свідчить її підпис на останні сторінці такого припису (а.с. 60), однак із вимогою про скасування такого позивач звернулась лише 07.10.2015р., тобто із порушення терміну встановленого ст.. 99 КАС України. .
Слід зауважити, що позивачем не заперечується факт отримання припису саме 31.07.2014р., при цьому у клопотанні про поновлення строку на звернення до суду із даною вимого, зазначає, що не оскаржувала раніше вказаний припис, оскільки працівником інспекції її запевненно, що такий не тягне для позивачки жодних наслідків.
Суд не вправі розцінити такі доводи позивача, як поважну причину пропуску строку на звернення до суду із адміністративним позовом, оскільки позивач могла та повинна була усвідомлювати наслідки встановлення порушення законодавства у сфері містобудування, крім того сам припис містить попередженні про наслідки його невиконання.
У відповідності до п.9 ч. 1 ст. 155 КАС України, суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
З огляду на викладене, враховуючи те, що позивачем не обґрунтовано поважності причин пропуску строку звернення до суду, позовна заява в частині визнання протиправним та скасування припису від 31 липня 2014 року про усунення вимог законодавства у сфері містобудівельної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, підлягає залишенню без розгляду.
На підставі вищенаведеного, керуючись статями 99, 100, 102, 121, 155, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
Залишити без розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Державної архітектурно-будівельної інспекції України в частині визнання протиправним та скасування припису від 31 липня 2014 року про усунення вимог законодавства у сфері містобудівельної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя Р.О. Арсірій
Судді В.А. Кузьменко
О.П. Огурцов