Ухвала суду № 55652388, 03.02.2016, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.02.2016
Номер справи
819/3265/15
Номер документу
55652388
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про зупинення провадження у ході розгляду справи

Справа № 819/3265/15

03 лютого 2016 р. м. ТернопільТернопільський окружний адміністративний суд, в складі:

головуючого судді Білоус І.О.

при секретарі судового засідання Габрилецькій С. Є.

за участю представників: позивача ОСОБА_1

відповідача ОСОБА_2, ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засідані в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за позовом Державного підприємства "Кременецьке лісове господарство" до Кременецької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області про скасування податкових повідомлень-рішень.

ВСТАНОВИВ:

Державне підприємство "Кременецьке лісове господарство" (далі позивач, ДП "Кременецьке лісове господарство") заявлено позов до Кременецької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області (далі відповідач, Кременецька ОДПІ) про скасування податкових повідомлень-рішень.

У судовому засіданні 03.02.2016р. представник позивача подав клопотання про призначення судово-економічної експертизи, в якому просить поставити наступні питання:

- чи підтверджується документально факт отримання Державним підприємством "Кременецьке лісове господарство" наданих послуг від ТОВ "Тарнобор" та чи могли вони бути використані у господарській діяльності підприємства в 2012-2013 роках?

- чи мало право ДП "Кременецьке лісове господарство" на включення до податкових витрат отримані від ТОВ "Тарнобор" послуги з метою оподаткування прибутку підприємства в податковій звітності зазначених вище періодів?

В судовому засіданні суд поставив на обговорення питання про призначення судово-економічної експертизи у даній справі №819/3265/15-а. Представник позивача підтримав позицію суду, відповідач заперечував проти його задоволення.

Заслухавши думку представника позивача та представника відповідача та з метою забезпечення додержання вимог ч. 3 ст. 129 Конституції України, всебічного та обєктивного розгляду адміністративної справи, для зясування обставин, що мають значення для вирішення даної адміністративної справи і потребують спеціальних знань у економічній галузі, суд дійшов висновку про необхідність призначення судово-економічної експертизи.

Відповідно до п. 3 ст. 81 КАС України, особи, які беруть участь у справі, мають право просити суд призначити експертизу і доручити її проведення відповідній експертній установі або конкретному експерту.

Керуючись, 81, 83, п.3 ч. 2 ст. 156, 160,165 КАС України, суд,

УХВАЛИВ:

1. Клопотання представника позивача про призначення судово-економічної експертизи задовольнити.

2. Призначити у адміністративній справі № 819/3265/15-а судово-економічну експертизу, на вирішення якої поставити наступні запитання:

- Чи підтверджується документально факт отримання Державним підприємством "Кременецьке лісове господарство" наданих послуг від ТОВ "Тарнобор" та чи могли вони бути використані у господарській діяльності підприємства в 2012-2013 рр.?

- Чи мало право ДП "Кременецьке лісове господарство" на включення до податкових витрат отримані від ТОВ "Тарнобор" послуги з метою оподаткування прибутку підприємства в податковій звітності зазначених вище періодів?

3. Проведення судово-економічної експертизи доручити Тернопільському відділенню Київського науково - дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України.

4. Доручити керівнику Тернопільського відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України визначити необхідне коло фахівців для проведення експертизи та надання висновку.

5. Надати експертам для проведення судово-економічної експертизи матеріали справи № 819/3265/15-а.

6. Попередити експертів про кримінальну відповідальність, передбачену статтями 384, 385 Кримінального кодексу України.

7. Витрати по проведенню судово-економічної експертизи покласти на позивача.

8. Зобов'язати позивача надати до суду докази оплати експертизи.

9. Зобов'язати Тернопільське відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України представити експертний висновок Тернопільському окружному адміністративному суду.

10. Зобов'язати Тернопільське відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України надіслати копію експертного висновку сторонам по справі, докази направлення надати до суду разом з експертним висновком.

11. Якщо під час проведення судової експертизи будуть встановлені обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, з приводу яких фахівцям не були поставлені питання, зобов'язати та надати можливість експертам у висновку викласти свої міркування і доводи щодо цих обставин.

12. Провадження у справі № 819/3265/15-а зупинити до одержання результатів судово-економічної експертизи.

Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст ухвали виготовлено 05.02.2016р.

Головуючий суддяБілоус І.О.

копія вірна

СуддяБілоус І.О.