Єдиний державний реєстр судових рішень 3-227/09
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
«18» травня 2009 року м. Вільногірськ
Суддя Вільногірського міського суду Дніпропетровської області Сербін В.В., розглянувши матеріали, які надійшли від державної інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки м.Вільногірська про притягнення до адмінвідповідальності за ст.188-16 ч.1 КУпАП :
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, гр-на України, меш. Криничанський район Дніпропетровської області, ІНФОРМАЦІЯ_2,-
якому згідно ст.268 КУпАП розяснені його права та обовязки,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, будучи посадовою особою, а сааме- ІНФОРМАЦІЯ_2, розташованого в АДРЕСА_1, станом на 08 квітня 2009 року, порушив встановлені законодавством норми у сфері цивільної оборони та захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, які були викладені провідним фахівцем- державним інспектором з питань цивільного захисту та техногенної безпеки м.Вільногірська згідно припису від 14 квітня 2008 року, виявлені державним інспектором Вільногірського МВ ГУ МНС України в Дніпропетровській області при контрольній перевірці, а саме:
В порушення Постанови Кабінету міністрів України № 956 від 19 серпня 2002 року «Порядок ідентифікації та обліку обєктів підвищеної небезпеки» не провів повторно ідентифікацію підприємства в звязку із зміною технологічного процесу підприємства;
В порушення наказу Міністерства надзвичайних ситуацій (далі МНС) № 338 від 18 грудня 2000 року «Положення про паспортизацію ПНО» не переробив паспорт потенційно-небезпечного обєкта в звязку із зміною юридичної особи власника та технології виробництва;
В порушення наказ МНС України від 15 травня 2006 року № 288 «Про затвердження правил улаштування, експлуатації та технічного обслуговування систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення» на підприємстві не обладнано локальну систему виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення населення;
В порушення спільного наказу МНС України, Мінагропрому, Мінекономіки, Мінекології від 27 березня 2001 року № 73/82/64/122, зареєстрованого в Мінюсті від 10 квітня 2001 року за № 326/5517 «Методика прогнозування наслідків виливу викиду хімічних речовин при аваріях на промислових обєктах та транспорті» на підприємстві не обладнано робоче місце диспетчерської служби, не затверджена інструкція чергового диспетчера;
В порушення наказу Комітету по нагляду за охороною праці № 112 від 17 червня 1999 року «Про затвердження «Положення по розробці планів локалізації та ліквідації аварійних ситуацій»» не доопрацьований та не узгоджений план локалізації та ліквідації аварійних ситуацій та аварій (ПЛААС);
В порушення Постанови Кабінет міністрів України № 1200 від 19 серпня 2002 року № 1200 «Про затвердження порядку забезпечення населення і особового складу невоєнізованих формувань засобами захисту» працюючий персонал підприємства не забезпечений засобами індивідуального захисту.
Правопорушник вину визнав повністю і пояснив, що мають місце наведені вище факти.
Вина правопорушника, крім визнання ним своєї вини підтверджується даними протоколу про обставини скоєного адмінправопорушення, матеріалами справи, в тому числі й даними припису від 14 квітня 2008 року.
Оцінюючи в сукупності зібрані та досліджені докази, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 скоїв адмінправопорушення, передбачене ст.188-16 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення- невиконання законних вимог посадових осіб спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади, до компетенції якого віднесено питання захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру щодо розроблення та реалізації заходів у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
З урахуванням особи правопорушника та обставин справи, ОСОБА_1 слід піддати штрафу.
На підставі наведеного вище, керуючись ст.284 КУпАП,-
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним за 188-16 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення і піддати штрафу- 170 ( сто сімдесят) гривень.
На постанову може бути подана апеляція або внесено протест прокурора в апеляційний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Штраф має бути сплачений правопорушником на розрахунковий рахунок № 31119106700012, код 21081100, ОКПО 24237534, МФО 805012 Управління державного казначейства України в Дніпропетровській області не пізніш як через пятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови- не пізніш як через пятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
Постанова може бути предявлена до примусового виконання протягом трьох місяців з часу її винесення. В разі оскарження чи опротестування постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги або протесту. У разі відстрочки виконання постанови перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.
Копію постанови направити правопорушникові.
Суддя В.Сербін