Справа № 3-819/16 (760/1086/16-п)
П О С Т А Н О В А
22 січня 2016 року суддя Солом'янський районний суд м. Києва Кізюн Л.І., при секретарі Рахімовій Н.В., за участю представника Київської міської митниці ДФС України Лич С.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС України про притягнення до адміністративної відповідальності відправника міжнародного поштового відправлення №ЕЕ313506142PL громадянина ОСОБА_3, адреса: АДРЕСА_1, за ознаками порушення митних правил, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, -
в с т а н о в и в:
28.10.2015 року в зоні митного контролю на території ДПСЗ «EMS» (м. Київ, площа Вокзальна, 3), під час проведення митного огляду міжнародного поштового відправлення №ЕЕ313506142PL, яке пересилалось з Польщі до України, виявлено каміння коричневого кольору в поліетиленовому пакеті без маркування вагою брутто 0,8 кг.
У митній декларації CN 23 зазначено вміст відправлення як фотоапарат.
Згідно висновку спеціаліста Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень ДФС України від 09.11.2015 року №142005902-0119 за результатами проведених досліджень, опрацювання довідникової літератури та аналізу науково-довідникових літературних джерел та відповідно до Закону України «Про державне регулювання видобутку виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними» від 18.11.1997 року № 637/97-ВР, встановлено, що предмети, які пересилались у міжнародному поштовому відправленні №ЕЕ313506142PL, є дорогоцінним камінням органогенного утворення - бурштином (різновиду сукциніт), в стані сировини.
Таким чином, у діях відправника міжнародного поштового відправлення №ЕЕ313506142PL громадянина ОСОБА_3, наявні ознаки порушення митних правил передбачені ч. 1. ст. 483 Митного кодексу України, а саме переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом, поданням митному органу, як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів.
По даному факту 26 листопада 2015 року працівниками Київської міської митниці ДФС України відносно громадянина ОСОБА_3 було складено протокол про порушення митних правил №0872/10000/15, за ознаками вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.
Предмети правопорушення вилучено та передано на відповідальне зберігання до каси митниці за адресою: м. Київ, вул. І.Лепсе, 8-а.
Вартість бурштину вагою нетто 764,10 г станом на момент проведення дослідження становить 34 696,62 грн. (за висновком експерта).
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, в судове засідання не з'явився, будучи належним чином повідомлений про день, час та місце судового засідання. Крім того, оголошення про день та час розгляду справи було розміщено на офіційному веб-сайті Солом'янського районного суду м. Києва.
Представник Київської міської митниці ДФС України Лич С.В. вважав обставини викладені в протоколі №0872/10000/15 від 26.11.2015 року доведеними та просив притягнути ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, посилаючись на те, що матеріали адміністративної справи містять достатньо доказів на підтвердження порушення митних правил з боку останньої.
Суддя, заслухавши пояснення представника митних органів, дослідивши та оцінивши письмові докази, приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст. 236 Митного кодексу України, товари, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України у міжнародних експрес відправленнях, підлягають письмовому декларуванню.
Згідно з частиною 1 статті 257 Митного кодексу України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
Пунктом 2 частини 1 статті 235 Митного кодексу України встановлено, що забороняється переміщення (пересилання) в міжнародних поштових та експрес-відправленнях , зокрема, товарів, відправлених з порушенням митних правил.
За змістом ст. 458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність в її діях складу адміністративного правопорушення - сукупності юридичних ознак (об'єктивних і суб'єктивних), що визначають вчинене протиправне діяння як конкретне адміністративне правопорушення.
Згідно ч. 1 ст. 483 МК України, об'єктивна сторона вказаного правопорушення полягає у переміщенні або діях, спрямованих на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.
Згідно ст. 495 МК України, доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Таким чином вбачається, що дорогоцінне каміння органогенного утворення - бурштин (різновид сукциніт) у сировині, вагою 764,10 г, вартістю 34 696,62 грн., яке знаходилось у міжнародному поштовому відправленні №ЕЕ313506142PL, переміщено через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання митному органу документів, що містять неправдиві дані щодо найменування товару відправлення, оскільки в митній декларації форми CN 23 не заявлено точних та достовірних відомостей щодо найменування товару.
Виходячи з вищевикладеного, оцінивши в сукупності надані докази, суддя знаходить їх належними та допустимими, а факт вчинення гр. ОСОБА_3 правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України при переміщенні через митний кордон України - доведеним, у зв'язку з чим останній підлягає притягненню до адміністративної відповідальності.
Стаття 33 КУпАП визначає, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Згідно санкції ч. 1 ст. 483 МК України, вчинення правопорушення передбаченого диспозицією даної норми, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів, а також товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для переміщення товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.
З огляду на викладене, гр. ОСОБА_3 слід визнати винним у порушенні митних правил за ч. 1 ст. 483 Митного Кодексу України та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 34 696,62 грн. та конфіскації безпосереднього предмету порушення митних правил.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. 467, ч.1 483, 486, 489, 495, 522, 527 МК України, ст.ст. 40-1, 251, 252, 280, 283, 287, 294 КУпАП України, суддя, -
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_3 визнати винним у вчинені правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 34 696 (тридцять чотири тисячі шістсот дев'яносто шість) грн. 62 коп., який підлягає сплаті за наступними реквізитами: отримувач - УДКСУ у Солом'янському районі; код ЄДРПОУ - 38050812; МФО 820019; банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві; р/р 31113106705010; призначення платежу - *; 121; 38716451; 21081100; 01; с.106; код 095 від (ПІБ платника), згідно ст. №__МКУ та постанови суду від __.__.20__ № __.
Конфіскувати в дохід держави безпосередній предмет порушення митних правил - дорогоцінне каміння органогенного утворення - бурштин (різновид сукциніт) в стані сировини, вагою 764,10 г, що вилучений відповідно до протоколу про порушення митних правил № 0872/10000/15 від 26 листопада 2015 року.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави судовий збір у розмірі 275 (двісті сімдесят п'ять) грн. 60 коп., які підлягають сплаті на наступні реквізити: УДК СУ Солом'янського району м. Києва, код отримувача /код за ЄДРПОУ/: 38050812, рахунок отримувача: 31212206700010, банк отримувача: ГУ ДКУ у м. Києві, код банку отримувача /МФО/: 820019, код класифікації доходів бюджету: 220300 01.
Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи, прокурором або митним органом, який здійснював провадження у цій справі до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її проголошення.
Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя Л.І.Кізюн