УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 лютого 2016 р.Справа № 820/3839/15Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Бершова Г.Є.
Суддів: Катунова В.В. , Ральченка І.М.
за участю секретаря судового засідання Кудіної Я.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління Держгеокадастру у м. Харкові Харківської області на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 20.11.2015р. по справі № 820/3839/15
за позовом ОСОБА_1
до Управління Держземагенства у місті Харкові Харківської області , Управління Держгеокадастру у м. Харкові Харківської області треті особи Харківська міська рада , Товариство з обмеженою відповідальністю "Леда"
про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд визнати дії відповідача із застосування у витязі з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 08.11.2013 року №222 до земельної ділянки загальною площею 0,0275 га, кадастровий номер: НОМЕР_1, що знаходиться у користуванні позивача на підставі договору оренди земельної ділянки, коефіцієнту функціонального використання земельної ділянки - 2,5 - протиправними; зобов'язати відповідача видати позивачу витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки загальною площею 0,0275 га, кадастровий номер: НОМЕР_1 із застосуванням змішаного коефіцієнту функціонального використання земельної ділянки: 0,7 - для земель охорони здоров'я та соціальної допомоги на площу 0, 0259 га та 0,1 - для інших відкритих земель в межах населеного пункту - на площу 0,0016 га.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем у витязі від 08.11.2013 року №222 необґрунтовано завищено розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки за рахунок застосування коефіцієнта 2,5 функціонального призначення - землі комерційного призначення, оскільки земельна ділянка належить до земель промисловості.
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 20.11.2015 року позовні вимоги задоволено частково.
Визнано протиправними дії управління Держземагентства у м. Харкові Харківської області із застосування у витязі з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 08.11.2013 року №222 до земельної ділянки загальною площею 0,0275 га, кадастровий номер: НОМЕР_1, що знаходиться у користуванні позивача на підставі договору оренди земельної ділянки, коефіцієнту функціонального використання земельної ділянки - 2,5.
Зобов'язано Управління Держгеокадастру у м. Харкові Харківської області видати ОСОБА_1 витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки загальною площею 0,0275 га, кадастровий номер: НОМЕР_1 із застосуванням коефіцієнту функціонального використання земельної ділянки з урахуванням судового рішення по даній справі.
В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Відповідач - Управління Держгеокадастру у Харківської області, не погодився із таким рішенням суду першої інстанції та подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на неправильне застосування судом норм матеріального та процесуального права, просить постанову в частині задоволених позовних вимог скасувати та прийняти нову, якою у задоволенні позову відмовити.
Представник Управління Держгеокадастру у Харківської області у судовому засіданні доводи апеляційної скарги підтримав та просив суд її задовольнити.
Позивач проти апеляційної скарги заперечував, просив відмовити в її задоволенні.
Представник Харківської міської ради підтримав апеляційну скаргу та просив її задовольнити, представник Товариства з обмеженою відповідальністю "Леда" проти апеляційної скарги заперечував, просив відмовити в її задоволенні.
Відповідно до статті 195 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, сторін, дослідивши матеріали справи, рішення суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги, приходить до висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з огляду на таке.
Так, судом першої інстанції встановлено та підтверджено судом апеляційної інстанції, що на підставі рішення XXXV сесії Харківської міської ради ІV скликання від 27.04.2005 № 78/05 "Про надання юридичним та фізичним особам земельних ділянок для будівництва (реконструкції) та подальшої експлуатації об'єктів", 13 квітня 2006 року між позивачем та Харківською міською радою укладено договір оренди землі, за яким позивачу надано в строкове платне користування земельну ділянку несільськогосподарського призначення - землі житлової та громадської забудови, яка знаходиться в м. Харків, вул. Блюхера, 18 (поблизу житлового будинку № 18), а саме: земельна ділянка загальною площею 0,0275 га, у тому числі: інших угідь 0,0275 га.
Відповідно до пункту 8 зазначеного договору договір укладено строком: на період будівництва - до 01.12.2007 року (але не пізніше прийняття об'єкту до експлуатації), на період експлуатації - до 01.12.2030 року.
Згідно з пунктом 15 договору земельна ділянка передається в оренду для будівництва аптеки (але не пізніше прийняття об'єкту до експлуатації) та для подальшої експлуатації цього об'єкту.
Пунктом 16 договору визначено цільове призначення земельної ділянки - землі житлової та громадської забудови.
08 листопада 2013 року управлінням Держземагентства у м. Харкові Харківської області складено витяг № 222 з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 275 кв.м. по АДРЕСА_1 (поблизу житлового будинку № 18) для експлуатації аптеки, з застосуванням при розрахунку коефіцієнту функціонального використання для земель комерційного використання - 2,5.
Позивач не погодився із витягом з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки та звернувся до суду.
Суд першої інстанції, частково задовольняючи позовні вимоги, виходив з того, що дії управління Держземагентства у м. Харкові Харківської області із застосування у витязі з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 08.11.2013 року №222 до земельної ділянки загальною площею 0,0275 га, кадастровий номер: НОМЕР_1, що знаходиться у користуванні позивача на підставі договору оренди земельної ділянки, коефіцієнту функціонального використання земельної ділянки - 2,5 є протиправними.
У доводах апеляційної скарги представник Управління Держгеокадастру у Харківської області зазначає, що позивач фактично здійснює комерційне використання земельної ділянки, оскільки передав її у користування юридичній особі ТОВ "ЛЕДА", основним завданням діяльності якого є отримання прибутку, засновником якого є, в тому числі, і позивач, а тому відповідач правомірно визначив коефіцієнт функціонального використання, а саме: як за землі комерційного використання. Також зазначив, що Управлінню Держземагентства у м.Харкові Харківської області не відомо про існування затверджених даних інвентаризації земельної ділянки та землеустрою, що могло бути підставою для виділення частин земельної ділянки загальною площею 0,0279 га різного функціонального використання для визначення середньозваженого (за площею) значення коефіцієнтів функціонального використання окремих частин земельної ділянки змішаного використання. Також, що відповідно до Інструкції з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми №№ 6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем) як забудовані землі класифікуються усі землі, у тому числі деякі види відкритих земель (незабудованих земель), за виключенням земель під господарськими будівлями й дворами, господарськими шляхами на сільськогосподарських землях, а також на сільськогосподарських угіддях земель інших категорій, які включаються у відповідні графи сільськогосподарських земель.
Колегія суддів не погоджується із доводами апеляційної скарги та зазначає, що рішення суду першої інстанції в оскаржуваній частині скасуванню не підлягає з огляду на такі обставини.
Частиною 1 статті 206 Земельного кодексу України передбачено, що використання землі в Україні є платним. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка.
Відповідно до ч. 1 ст. 201 Земельного кодексу України грошова оцінка земельних ділянок визначається на рентній основі.
Відповідно до пункту 289.1 статті 289 Податкового кодексу України для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.
Згідно з частиною 1 статті 13 Закону України "Про оцінку земель" нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться, серед іншого, у разі визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Згідно зі статтею 1 Закону України "Про оцінку землі" нормативна грошова оцінка земельних ділянок - це капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і затвердженими нормативами.
При цьому під рентним доходом розуміється дохід, який можна отримати із землі як фактора виробництва залежно від якості та місця розташування земельної ділянки.
Відповідно до статті 18 Закону України "Про оцінку землі" нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться юридичними особами, які є розробниками документації із землеустрою відповідно до Закону України "Про землеустрій". Держземагентство є такою юридичною особою.
Відповідно до статті 23 Закону України "Про оцінку земель" витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Згідно з частиною 5 статті 5 Закону України "Про оцінку земель" нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.
Відповідно до частини 2 статті 20 Закону України "Про оцінку земель" дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.
Відповідно до статті 19 Земельного кодексу України землі України за основним цільовим призначенням поділяються на такі категорії: а) землі сільськогосподарського призначення; б) землі житлової та громадської забудови; в) землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення; г) землі оздоровчого призначення; ґ) землі рекреаційного призначення; д) землі історико-культурного призначення; е) землі лісогосподарського призначення; є) землі водного фонду; ж) землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення.
Віднесення земель до тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі рішень органів державної влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень (ч.1 ст.20 ЗК України).
Статтею 38 Земельного кодексу України передбачено, що до земель житлової та громадської забудови належать земельні ділянки в межах населених пунктів, які використовуються для розміщення житлової забудови, громадських будівель і споруд, інших об'єктів загального користування.
Відповідно до статті 39 Земельного кодексу України використання земель житлової та громадської забудови здійснюється відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації, плану земельно-господарського устрою з дотриманням будівельних норм, державних стандартів і норм.
Віднесення земель до категорії земель за функціональним використанням провадиться згідно з Інструкцією з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми NN 6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем), затвердженою наказом Держкомстату України від 05.11.1998 року N 377, зареєстрованою в Мін'юсті України 14.12.1998 року за N 788/3228, відповідно до видів економічної діяльності, зазначених у довідках, що надають юридичним особам органи державної статистики (далі по тексту - Інструкція № 377).
Як встановлено Розділом 1 Інструкції № 377 у звітах вказують площі земель, що перебувають у власності, постійному і тимчасовому користуванні юридичних та фізичних осіб, за винятком тих площ земель, які надані в тимчасове користування іншим власникам землі і землекористувачам із земель, що перебувають у власності або в постійному користуванні цих юридичних і фізичних осіб.
У звітах вказують площі земель і розподіл їх за власниками землі, землекористувачами, угіддями та видами економічної діяльності в межах територій, які входять до адміністративно-територіальних одиниць, у тому числі окремо - в межах населених пунктів, зрошувані та осушені землі, розподіл земель за формами власності.
Розділом ІІ вказаної Інструкції передбачено, що у графі 42 Форми N 6-зем "Звіт про наявність земель та розподіл їх за власниками землі, землекористувачами, угіддями та видами економічної діяльності" зазначаються дані про землі комерційного та іншого використання землі, які використовуються головним чином комерційними, торговими і відповідними службами - торговими центрами, комерційними банками, автозаправними станціями, ремонтними майстернями, готелями, ресторанами, барами, їдальнями, торговими складами та будівлями органів управління ними. Включати потрібно землі за видами економічної діяльності, вказаними в додатку 3; частину земель, наданих юридичним та фізичним особам для підприємницької діяльності, зазначеної в цьому додатку, а також землі згідно з додатком 4, на яких проводиться підприємницька діяльність.
У графі 43 необхідно зазначати дані про землі громадського призначення - включати землі, на яких не проводиться підприємницька діяльність і які використовують для державного управління (включно - для оборонних потреб), освіти, охорони здоров'я, релігійних організацій, спорту та соціальної допомоги, колективних, громадських та особистих послуг, екстериторіальної діяльності згідно з додатком 4, а також землі згідно з додатком 3, на яких не проводиться підприємницька діяльність.
Перелік категорій земель за функцією використання із зазначенням коефіцієнтів функціонального використання наведено у Додатку № 1 до пунктів 3.5, 3.7, 3.9, 3.10 Порядку № 18/15/21/11.
Так, відповідно до вказаного Переліку, до складу категорії земель комерційного використання відносяться: G - землі торгівлі транспортними засобами та їх ремонту; землі оптової торгівлі і посередництва в торгівлі; землі роздрібної торгівлі побутовими товарами і їх ремонт; Н - землі готелів та ресторанів; J - землі підприємств фінансового посередництва; землі підприємств страхування; землі підприємств, що здійснюють допоміжну діяльність у сфері фінансів та страхування; К - землі підприємств, що здійснюють операції з нерухомістю, здавання під найм та послуги юридичним особам; землі підприємств, що здійснюють діяльність у сфері інформатизації; землі підприємств, що здійснюють послуги, які надаються переважно юридичним особам; О93 - землі підприємств, що здійснюють індивідуальні послуги; О92.7 - землі підприємств, що здійснюють діяльність у сфері відпочинку та розваг (азартні ігри та ігри на гроші тощо).
При цьому вказаним Переліком встановлено, що до земель громадського призначення відносяться: землі громадської діяльності, землі підприємств, що здійснюють колективні, громадські та особисті послуги (за винятком підприємств, що здійснюють діяльність у сфері відпочинку та розваг), землі державного управління, землі оборони, землі освіти, землі охорони здоров'я та соціальної допомоги, землі екстериторіальної діяльності, що відповідає секціям O91, O92, L, M, N, Q Національного класифікатору ДК 009:2005 "Класифікація видів економічної діяльності" (КВЕД), прийнятого наказом Держспоживстандарту України № 375 від 26.12.2005 року.
Колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції, що при віднесенні земельної ділянки до тієї чи іншої категорії, органи, до компетенції яких це відноситься, повинні враховувати та перевіряти дані щодо здійснення на земельній ділянці видів діяльності.
Механізм нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення та населених пунктів регулюється Порядком нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів (далі - Порядок).
Згідно з пунктом 1.3 Порядку нормативна грошова оцінка земель використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, а також під час розроблення показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.
Відповідно до пункту 3.1 Порядку в основі нормативної грошової оцінки земель населених пунктів лежить капіталізація рентного доходу, що отримується залежно від місця розташування населеного пункту в загальнодержавній, регіональній і місцевій системах виробництва та розселення, облаштування його території та якості земель з урахуванням природно-кліматичних та інженерно-геологічних умов, архітектурно-ландшафтної та історико-культурної цінності, екологічного стану, функціонального використання земель.
Згідно з пунктами 3.2, 3.3 Порядку населені пункти включають землі всіх категорій за основним цільовим призначенням, які розташовуються в їх адміністративних межах. Нормативна грошова оцінка населених пунктів для всіх категорій земель та земельних ділянок (за винятком сільськогосподарських угідь) визначається згідно з формулою 8.
Нормативна грошова оцінка одного квадратного метра земельної ділянки населених пунктів визначається за формулою Цн = В х Нп : Нк х Кф х Км, де Цн - нормативна грошова оцінка квадратного метра земельної ділянки (у гривнях); В - витрати на освоєння та облаштування території в розрахунку на квадратний метр (у гривнях); Нп - норма прибутку (6 %); Нк - норма капіталізації (3 %); Кф - коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (під житлову та громадську забудову, для промисловості, транспорту тощо); Км - коефіцієнт, який характеризує місце розташування земельної ділянки.
Відповідно до пункту 3.5 Порядку нормативної грошової оцінки земель коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) (додаток 1, табл. 1.1), ураховує відносну прибутковість видів економічної діяльності.
Як вже зазначалося вище, земельна ділянка надана позивачу в оренду для будівництва аптеки та для подальшої експлуатації цього об'єкту.
На підставі договору позики від 05.11.2015 року позивач безоплатно передав належні йому на праві власності нежитлові виробничі приміщення (будівлі), розташовані на спірній земельній ділянці, у користування юридичній особі ТОВ "Леда", одним із засновників якої він є.
З приводу того факту, що позивач є одним із засновників ТОВ "Леда", а тому, надавши нежитлові приміщення у користування вказаного підприємства, веде комерційну діяльність через створену ним юридичну особу на наданій йому земельній ділянці, колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції, що чинним законодавством не заборонено передачу засновником підприємства об'єкта майнових прав у користування такому підприємству як внеску до статутного фонду або іншим чином.
При цьому, діяльність позивача щодо передачі у користування нежитлових приміщень у користування не є операціями з власною нерухомістю у розумінні Інструкції № 377, оскільки не має безпосередньою метою отримання прибутку від таких операцій.
Згідно зі статутом ТОВ "Леда" предметом діяльності товариства, є, зокрема, роздрібна торгівля лікарськими засобами; виробництво лікарських засобів в умовах аптеки.
Відповідно до витягу з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, видами діяльності ТОВ "Леда" є: 47.73 Роздрібна торгівля фармацевтичними товарами в спеціалізованих магазинах; 21.10 Виробництво основних фармацевтичних продуктів; 21.20 Виробництво фармацевтичних препаратів і матеріалів.
Відповідно до абзацу 4 ст. 3, частин 1 - 3 ст. 16 Основ законодавства України про охорону здоров'я аптечні заклади відносяться до закладів охорони здоров'я, завданням яких є забезпечення різних потреб населення в галузі охорони здоров'я шляхом надання медико-санітарної допомоги і які створюються підприємствами, установами, організаціями різних форм власності, а також приватними особами.
Згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року "Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами", аптека - заклад охорони здоров'я, основним завданням якого є забезпечення населення, закладів охорони здоров'я, підприємств, установ та організацій лікарськими засобами шляхом здійснення роздрібної торгівлі.
Відповідно до вищезазначених Ліцензійних умов їх дія поширюється на всіх суб'єктів господарювання - зареєстрованих в установленому законодавством порядку юридичних осіб незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності, які провадять господарську діяльність, пов'язану з виробництвом лікарських засобів, оптовою, роздрібною торгівлею лікарськими засобами, а також на фізичних осіб - підприємців, які провадять господарську діяльність у зазначеній сфері.
З матеріалів справи вбачається, що ТОВ "Леда" має відповідну ліцензію серії АВ № 578549 на виробництво та роздрібну торгівлю лікарськими засобами, видану 23.06.2011 року Державною інспекцією з контролю якості лікарських засобів Міністерства охорони здоров'я України.
Таким чином, відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я від 28.10.2002 №385 "Про затвердження переліків закладів охорони здоров'я, лікарських, провізорських посад та посад молодших спеціалістів з фармацевтичною освітою у закладах охорони здоров'я", аптека ТОВ "Леда" відноситься до фармацевтичних (аптечних) закладів, які, зокрема, є закладом охорони здоров'я.
Таким чином, оскільки одним із видів діяльності ТОВ "Леда" є роздрібна торгівля фармацевтичними товарами в спеціалізованих магазинах, то це не позбавляє ТОВ "Леда" статусу закладу охорони здоров'я, оскільки торгівля лікарськими засобами згідно з пунктом 2.6 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року, здійснюється лише через аптеки, аптечні бази (склади), тобто є виключно їхнім видом діяльності.
Відповідно до додатку № 1 до пункту 3.5 Порядку до земель житлової та громадської забудови застосовується коефіцієнт функціонального використання 1,0.
Відповідно до додатку № 1 до пункту 3.5 Порядку до земель охорони здоров'я та соціальної допомоги застосовується коефіцієнт функціонального використання 0,7.
Таким чином, враховуючи викладене вище, колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції, що дії управління Держземагентства у м. Харкові Харківської області із застосування у витязі з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 08.11.2013 року №222 до земельної ділянки загальною площею 0,0275 га, кадастровий номер: НОМЕР_1, що знаходиться у користуванні позивача на підставі договору оренди земельної ділянки, коефіцієнту функціонального використання земельної ділянки - 2,5 є протиправними.
Колегія суддів зазначає, що відповідно до приписів ст. 20 Закону України "Про оцінку земель" за результатами бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація, а за результатами проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок складається звіт.
Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.
Згідно з ч. 3 ст.23 Закону України "Про оцінку земель" витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Таким органом на даний час є Управління Держгеокадастру у м. Харкові Харківської області, а відтак, видача витягу з вірним зазначенням коефіцієнта функціонального використання земельної ділянки є обов'язком відповідача по справі.
Окрім того, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про необхідність зобов'язання Управління Держгеокадастру у м. Харкові Харківської області видати позивачу витяг із застосуванням коефіцієнту функціонального використання земельної ділянки з урахуванням судового рішення по даній справі.
Таким чином, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції щодо часткового задоволення позову та зазначає, що доводи апеляційної скарги не впливають на правомірність висновків суду. Підстави для скасування рішення суду першої інстанції відсутні.
Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Управління Держгеокадастру у м. Харкові Харківської області залишити без задоволення.
Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 20.11.2015р. по справі № 820/3839/15 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Бершов Г.Є.Судді Катунов В.В. Ральченко І.М. Повний текст ухвали виготовлений 08.02.2016 р.