ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
03 лютого 2016 року м. Київ № 826/1419/16
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Огурцов О.П., ознайомившись з матеріалами справи
за позовом
Державної фіскальної служби України
до
Приватного акціонерного товариства "Укргазвидобування"
про
стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 726 593,90 грн.,
В С Т А Н О В И В:
Державна фіскальна служба України звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Приватного акціонерного товариства "Укргазвидобування" про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 726 593,90 грн.
У позовній заяві позивачем викладено клопотання щодо звільнення його від сплати судового збору, в якому позивачем було викладено прохання звільнити його від сплати судового збору з огляду на те, що Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" не передбачено виділення кошторису для державних органів для сплати судового збору. Також позивач посилався на позицію викладену Верховним судом України в рішенні від 30.11.2015 у справі № 1170/2а-578/12, від 04.12.2015 у справі № 1170/2а-1511/12, від 30.11.2015 у справі № 804/6861/13-а.
Частиною третьою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до частини першої статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Згідно з частиною першою статті 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Суд звертає увагу на те, що відсутність законодавчого врегулювання питання щодо здійснення фінансування витрат податкових органів на сплату судового збору не є обставиною, яка на думку суду зумовлює наявність підстав для відстрочення сплати судового збору.
Щодо посилань позивача на рішення Верховного суду України, суд звертає увагу на те, що рішення на які посилається позивач стосуються конкретних справ та не містять тих висновків про які позивач зазначає у позовній заяві.
З огляду на зазначене, керуючись статтями 88, 160 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
1.Відмовити в задоволенні клопотання Державної фіскальної служби України щодо звільнення від сплати судового збору.
2 Копію ухвали направити Державній фіскальній службі України.
3. Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.П.Огурцов