ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
08 серпня 2014 року Справа № 813/5574/14
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Карп'як Оксана Орестівна, ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, керівника апарату Сихівського районного суду м. Львова про визнання дій протиправними, зобовязання надати запитувану інформацію, стягнення матеріальної та моральної шкоди ,-
В С Т А Н О В И В:
07.08.2014 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла «відкрита позовна заява» ОСОБА_1 до ОСОБА_2, керівника апарату Сихівського районного суду м. Львова, в якій він просить: «Зобовязати ОСОБА_2 негайно надати мені повну, відповідаючу дійсності, запитану мною 29.07.14 р. (дод.3.1) інформацію. Додатково зобовязати ОСОБА_2 повідомити мені негайно й обовязково «дату й причини звільнення з посади секретаря Заневич О.С. судді Чорної С.З» (пункт 5 моїх вимог Сихіврайсуду (див. сторінку 2 дод.1), проігнорований суддею Чорною С.З. з 10.07.14 р. Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 відшкодування нанесених йому матеріальної й моральної шкоди (із за демонстративного саботажу нею 01.08.14 р. Закону України «Про доступ до публічної інформації» - у розмірі її середньомісячної заробітної плати в 2013 2014 р.р.» .
Відповідно до вимог ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви, у тому числі зясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Згідно частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Правові засади справляння судового збору, платників, обєкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору на сьогодні визначено Законом України Про судовий збір від 08.07.2011 року №3674-VI (із змінами і доповненнями). (далі Закон № №3674-VI).
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону № 3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
У відповідності до статті 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2014 рік» від 16.01.2014 року № 719-VII розмір мінімальної заробітної плати з 01.01.2014 встановлено у розмірі 1218 гривень.
Оскільки, позовні вимоги носять майновий і немайновий характер, судовий збір повинен бути сплачений за кожну з цих позовних вимог окремо.
Підпунктом 1.1 пунктом 3 частини 2 статті 4 Закону № 3674-VI із змінами, внесеними згідно із Законом № 590-VII від 19.09.2013 року визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Відповідно до частини 3 статті 4 Закону № 3674-VI під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Підпунктом 1.2 пунктом 3 частини 2 статті 4 Закону № 3674-VI із змінами, внесеними згідно із Законом № 590-VII від 19.09.2013 року визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру встановлюється ставка судового збору 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Загалом, відповідно до п.5 ч.1 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються, у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Так, разом із позовними вимогами, позивачем заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Сплата судового збору має метою спонукати сторони утриматися від подання явно необґрунтованих позовів, стимулювати добровільне дотримання закону, а також компенсувати державі частину видатків, необхідних для здійснення правосуддя.
Частиною 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Статтею 8 Закону України Про судовий збір від 08.07.2011 року №3674-VI передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
В клопотанні про звільнення від сплати судового збору позивач зазначає про неможливість сплати судового збору, у звязку із важким матеріальним становищем вказує на невелику пенсію у розмірі 1487 грн. Позивачем до матеріалів справи не було долучено належних доказів, що підтверджують обставини його майнового стану станом на момент звернення до адміністративного суду із позовом.
Враховуючи викладене, суддею встановлено відсутність підстав для задоволення клопотання про звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору.
Всупереч вказаним вимогам у справі відсутні квитанції про сплату судового збору за подання адміністративного позову.
Реквізити сплати судового збору: отримувач коштів УДКСУ у Залізничному районі м.Львова, код за ЄДРПОУ 38007594, банк отримувача ГУ ДКСУ у Львівській області, МФО 825014, рахунок отримувача 31217206784003, ККДБ 22030001.
Крім цього, в порушення пункту 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, позивачем не вказано в чому полягає моральна та матеріальна шкода та розмір такої.
Для усунення вказаних недоліків і приведення позовної заяви у відповідність до вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, позивачу необхідно надати певний строк.
На підставі наведеного, керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачу надати строк до 28 серпня 2014 року для усунення недоліків, що зазначені у мотивувальній частині даної ухвали.
У разі невиконання вказівок судді по усуненню недоліків позовної заяви у визначений термін, така буде вважатись неподаною та повернута позивачеві відповідно до пункту 1 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Згідно ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду першої інстанції, набирає законної у порядку та строки згідно ст. 254
Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Карп'як Оксана Орестівна