ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
____________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"01" лютого 2016 р.Справа № 914/3381/15
Львівський апеляційний господарський суд у складі колегії:
головуючого судді Марка Р.І
суддівЖеліка М.Б.
ОСОБА_1
при секретарі судового засідання Мазепа Н.В.
за участю представників:
від позивача: ОСОБА_2 представник (довіреність б/н від 12.10.2015);
від відповідача: ОСОБА_3 представник (довіреність б/н від 11.12.2015), ОСОБА_4 - представник (довіреність б/н від 11.12.2015);
розглянувши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Спортивно-оздоровчий клуб Євроспорт, м. Львів, б/н від 24.11.2015 р. (вх. № 01-05/5697/15 від 03.12.15).
на рішення Господарського суду Львівської області від 11.11.2015р.
у справі № 914/3381/15, суддя Іванчук С.В.
за позовом: Львівського міського комунального підприємства Львівводоканал, м.Львів
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Спортивно-оздоровчий клуб Євроспорт, м. Львів
про: стягнення додаткової плати в сумі 42 491 грн. 02 коп. за скид стічних вод з перевищенням допустимих забруднень
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Господарського суду Львівської області від 11.11.2015 року позов Львівського міського комунального підприємства Львівводоканал до Товариства з обмеженою відповідальністю Спортивно-оздоровчий клуб Євроспорт про стягнення додаткової плати в сумі 42 491 грн. 02 коп. за скид стічних вод з перевищенням допустимих забруднень задоволено.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням місцевого господарського суду, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення господарського суду Львівської області від 11.11.2015 року у даній справі та прийняти нове рішення яким в задоволенні позову відмовити.
Апеляційна скарга мотивована порушенням місцевим господарським судом норм матеріального та процесуального права, скаржник вважає, зокрема, що місцевий господарський суд дійшов неправильного висновку щодо дотримання ЛМКП «Львівводоканал» національних стандартів та нормативного документа «Гідросфера. Відбір проб для визначення складу і властивостей стічних та технологічних вод» при відборі та транспортуванні проби стічних вод, що могло вплинути на проведення і на результат відбору.
Згідно автоматичного розподілу справ КП Документообіг господарських судів, 03.12.2015р. справу за № 914/3381/15 розподілено до розгляду судді доповідачу Марку Р.І., у складі колегії суддів Желіка М.Б. та Костів Т.С.
Ухвалою Львівського апеляційного господарського суду від 07.12.2015р. апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Спортивно-оздоровчий клуб Євроспорт прийнято до провадження та призначено до розгляду в судовому засіданні на 14.12.2015р.
Ухвалами суду від 14.12.2015 року та від 25.01.2016 року розгляд справи відкладався з підстав, викладених у них.
Позивачем 22.01.2016 року подано відзив на апеляційну скаргу, в якому просить рішення господарського суду першої інстанції залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.
В судове засідання 01.02.2016 року прибули представники сторін.
Представник позивача в судовому засіданні надав пояснення по суті спору, просив рішення місцевого господарського суду залишити без змін.
Представник відповідача в судовому засіданні підтримав доводи та заперечення, викладені в апеляційні скарзі висловив свої міркування з питань, що виникли в процесі розгляду справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 85 та ч. 1 ст. 99 ГПК України у судовому засіданні 01.02.2016р. оголошено вступну та резолютивну частини постанови Львівського апеляційного господарського суду.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, які підтримали свою позицію, розглянувши доводи апеляційної скарги та відзиву на апеляційну скаргу, дослідивши наявні докази по справі, вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.
Як встановлено місцевим господарським судом та вбачається з матеріалів справи, 09.06.2011р. між Львівським міським комунальним підприємством Львівводоканал (Львівводоканал) та Товариством з додатковою відповідальністю Спортивно-оздоровчий клуб Євроспорт (абонент) укладено попередній договір №309194 на подачу води з комунального водопроводу та приймання стічних вод до каналізаційної мережі (надалі попередній договір).
26.06.2012р. між Львівським міським комунальним підприємством Львівводоканал (Львівводоканал) та Товариством з додатковою відповідальністю Спортивно-оздоровчий клуб Євроспорт (абонент) укладено договір №309194 на подачу води з комунального водопроводу та приймання стічних вод до каналізаційної мережі (надалі попередній договір).
Згідно із умовами п.1.1 попереднього договору №309194 від 09.06.2011р. та договору №309194 від 26.06.2012р. позивач зобовязався забезпечувати відповідача питною водою та прийманні стічних вод, а відповідач - користуватися послугами: здійснювати забір води з водопроводу, скидати стічні води у каналізацію і сплачувати вартість наданих послуг на умовах, які визначені договором та чинним законодавством України, зокрема: Законом України Про питну воду і питне водопостачання, Правилами користування системами комунального водопостачання та водовідведення в містах та селищах України (надалі Правила користування), Правилами технічної експлуатації систем водопостачання та водовідведення (надалі Правила експлуатації), Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації міст і селищ України, Правилами приймання стічних вод підприємств у систему міської каналізації Львова (надалі Правила приймання).
Відповідно до п.2.1.1 попереднього договору №309194 від 09.06.2011р. Львівводоканал зобов'язався згідно з технічними умовами на приєднання абонента до міської мережі водопроводу та каналізації, виданими Львівводоканалом, забезпечити в розмірі лімітів, зокрема, приймання стічних вод, у яких не перевищено допустимі концентрації забруднювальних речовин в об'ємі: 2201 (дві тисячі один) куб.м./міс., дощових (талих) стічних вод 392 (триста девяносто два) куб.м./міс.
Згідно із п.2.1.1 договору №309194 від 26.06.2012р. Львівводоканал зобов'язався згідно з технічними умовами на приєднання абонента до міської мережі водопроводу та каналізації, виданими Львівводоканалом, забезпечити в розмірі лімітів, зокрема, приймання стічних вод, у яких не перевищено допустимі концентрації забруднювальних речовин в об'ємі: 2660 (дві тисячі шістсот шістдесят) куб.м./міс., дощових (талих) стічних вод 392 (триста девяносто два) куб.м./міс.
Відповідно до п.2.2.1 попереднього договору №309194 від 09.06.2011р. абонент зобовязався отримати в Львівводоканалі технічні умови (в разі їх відсутності) на приєднання абонента до мереж водопроводу та каналізації, погодити Паспорт водного господарства протягом одного місяця з моменту укладення договору і у встановленому порядку отримати Дозвіл на скид стічних вод, погодивши проект Ліміту на скид забруднювальних речовин. Абонент, також, зобов'язувався не перевищувати встановлені ліміти водоспоживання і водовідведення та допустимі концентрації забруднювальних речовин в контрольних колодязях на каналізаційних випусках абонента.
Згідно із п.2.2.1 договору №309194 від 26.06.2012р. абонент зобовязався отримати в Львівводоканалі технічні умови (в разі їх відсутності) на приєднання абонента до мереж водопроводу та каналізації, погодити Проект водомірного вузла (в разі його відсутності) і у встановленому порядку отримати Дозвіл на скид стічних вод, погодивши проект Ліміту на скид забруднювальних речовин. Абонент, також, зобов'язувався не перевищувати встановлені ліміти водоспоживання і водовідведення та допустимі концентрації забруднювальних речовин в контрольних колодязях на каналізаційних випусках абонента.
Відповідно до п.2.2.7 попереднього договору №309194 від 09.06.2011р. та договору №309194 від 26.06.2012р. відповідач зобов'язався не перевищувати встановлені ліміти водоспоживання і водовідведення та допустимі концентрації забруднювальних речовин в контрольних колодязях на каналізаційних випусках Абонента.
За умовами п.3.6. попереднього договору №309194 від 09.06.2011р. та договору №309194 від 26.06.2012р. сторони погодили, що скидання абонентом стічних вод з перевищенням допустимих концентрацій на його каналізаційному випуску оплачується з відповідним підвищеним коефіцієнтом. Визначення допустимих концентрацій і нарахування додаткової плати за послуги водовідведення проводиться Львівводоканалом відповідно до Правил приймання.
Згідно із умовами п.2.2.3 попереднього договору №309194 від 09.06.2011р. та договору №309194 від 26.06.2012р. та додатків №1, відповідач використовує для виробничих потреб воду з комунального водопроводу та здійснює скид стічних вод у систему каналізації м.Львова за адресою: м.Львів, пл.Є.Петрушевича, 1. До попереднього договору №309194 від 09.06.2011р. на подачу води з комунального водопроводу та приймання стічних вод до каналізації ЛМКП „Львіводоканал затверджено Ліміт №1722 від 01.04.2012р., відповідно до яких відповідач здійснює свою діяльність за адресою: м.Львів, пл.Є.Петрушевича, 1. Названим лімітом визначено допустимі концентрації (ДК) забруднюючих речовин у стічних водах підприємства.
26.05.2014р. представниками позивача, в присутності представника відповідача за адресою знаходження об'єкта відповідача, а саме: м.Львів, пл.Є.Петрушевича, 1, здійснено вибірковий відбір проб стічних вод з контрольного колодязя КК-1 ТзОВ Спортивно-оздоровчий комплекс Євроспорт, про що складено ОСОБА_4 №6090 про відбір контрольної вибіркової проби стічних вод для проведення головного і контрольного хімічних аналізів, вид проби разова. Зазначений акт підписаний представниками ЛМКП Львівводоканал та представником відповідача директором ОСОБА_5, без зауважень. В даному акті міститься посилання на те, що ємності з пробами промарковані бирками (№акту відбору, дата акту, №проби згідно з актом), проби в ємкостях 1,5л. для проведення контрольного аналізу запломбовано (пломба ЛВК-13) передано абонентові. Акт про відбір проб №6090 від 26.05.2014р., підписаний представниками сторін без зауважень.
Хіміко-бактеріологічною лабораторією ЛМКП Львівводоканал згідно із рішенням міськвиконкому від 18.09.2002р. №292, відповідно до свідоцтва про атестацію №34 від 16.06.2009р., на підставі акту про відбір вибіркової проби № 6090 від 26.05.2014р., проведено дослідження із датою початку робіт 26.05.2014р. та датою оформлення результатів 04.06.2014р. та оформлено результати вимірювань №372 (показники якості стічних вод)
На підставі результату №372 вимірювань відібраної проби стічних вод встановлено, що вміст аміаку складає 45г/куб.м. при допустимій концентрації 30г/куб.м. та вміст фосфатів 30,25г/куб.м при допустимій концентрації 10г/куб.м.
Відповідно до "Правил корисування системами комунального водопостачання та водовідведення в містах і селищах України", "Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод підприємств у комунальну систему каналізації Львова" чинного договору 309194 та акту від 26.05.14р. №6090, проведено розрахунок величини додаткової плати для ТзОВ" СОК"Євроспорт" за скид стічних вод з порушенням вимог Правил щодо їх складу і властивостей №5571/36 від 05.06.2014р., та нараховано відповідачу додаткову плату в загальній сумі 42491грн. 02коп.
При виявленні перевищення допустимих концентрацій забруднень, установлених договором або місцевими Правилами приймання стічних вод, Водоканал після закінчення аналізу направляє підприємству повідомлення про виявлене перевищення допустимих концентрацій забруднень (листом або телефонограмою) у термін, визначений місцевими Правилами приймання стічних вод, але не більше 15 днів. Протягом шестимісячного терміну після виявлення перевищення допустимих концентрацій Водоканал направляє підприємству претензію, до якої додаються: копія акта про відбір проби, копія результатів аналізу стічних вод, розрахунок величини додаткової плати за скид стічних вод (передаються лише ті документи, що відсутні на підприємстві) (пункт 7.10 Правил приймання стічних вод).
Позивачем надіслано на адресу відповідача претензію №5571 від 11.07.14р. із актом про відбір проби від 26.05.14р. №6090, результат вимірювань №372 від 04.06.2014р., розрахунок додаткової плати за скид стічних вод №5571/36 від 05.06.2014р., рахунки П1 №5571/ЕК та П2 №5571/ВК та акт про приймання стічних вод №5571, що підтверджується фіскальним чеком №7200 від 14.07.2014р.
На Претензію №5571 від 11.07.14р. відповідач надав відповідь № 20 від 11.08.2014 р., в якій вказує, що підтверджується відтиском печатки позивача, в якому зазначив, що відповідач не здійснював і не здійснює діяльності повязаної з утворенням забруднюючих речовин, які приводять до перевищення норм якісних показників стічних вод і просив позивача здійснити повторний відбір стічних вод.
Між сторонами у справі виникли зобовязання з приводу подачі води та приймання стічних вод на підставі договору.
У відповідності до вимог ст. 11 ЦК України цивільні права та обовязки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обовязки. Зокрема, підставами виникнення цивільних прав та обовязків є договори та інші правочини.
Відповідно до ст.509 ЦК України зобовязанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобовязана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматись від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обовязку, а згідно ст.526 ЦК України, ст.193 ГК України зобовязання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору, актів цивільного законодавства, а при відсутності таких вказівок - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Відповідно до ст.599 ЦК України, ст.202 ГК України зобовязання припиняється його виконанням, проведеним належним чином.
Статтею 901 Цивільного кодексу України передбачено, що за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором. Положення цієї глави можуть застосовуватися до всіх договорів про надання послуг, якщо це не суперечить суті зобов'язання.
На підставі укладеного з позивачем ОСОБА_6 відповідач користується послугами водопостачання та водовідведення і є абонентом позивача, здійснює скид стічних вод у систему каналізації міста Львова і сплачує за надані послуги відповідно до умов договору.
Статтею 44 Водного кодексу України визначені обов'язки водокористувачів, які зобов'язані, зокрема, дотримуватися встановлених нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин та лімітів скидання забруднюючих речовин. Згідно із статтею 70 Водного кодексу України скидання стічних вод у водні об'єкти допускається лише за умови наявності нормативів гранично допустимих концентрацій та встановлених нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин
У статті 33 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" вказано, що екологічні нормативи встановлюють гранично допустимі розміри викидів та скидів у навколишнє природне середовище забруднюючих хімічних речовин, рівні допустимого шкідливого впливу на нього фізичних та біологічних факторів.
Відповідно до Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", Водного кодексу України розроблено Правила приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України", затверджені наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України №37 від 19.02.2002 р. (надалі Правила). Ці правила поширюються на комунальні підприємства водопровідно-каналізаційного господарства міст і селищ України та інші підприємства, що мають на балансі системи місцевого водопроводу та каналізації, та на всі підприємства, установи, організації незалежно від форм власності й відомчої належності, які скидають свої стічні води в системи каналізації населених пунктів.
Згідно з п. 1.5 Правил Водоканали на підставі цих правил та Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових стічних вод у системи каналізації населених пунктів (далі Інструкція) розробляють місцеві Правила приймання стічних вод підприємств у систему каналізації населеного пункту, в яких установлюються допустимі концентрації (надалі ДК) для кожної забруднюючої речовини, що може скидатися Підприємствами в систему каналізації, а також відображаються місцеві особливості приймання стічних вод Підприємств у міську каналізацію.
Відповідно до пунктів 1.8 та 2.4 Правил водоканали приймають стічні води підприємств до комунальної або відомчої каналізації за умови, якщо каналізаційна мережа та очисні споруди каналізації мають резерв пропускної спроможності, показники якості стічних вод Підприємства задовольняють вимоги місцевих Правил приймання та укладеного з Водоканалом договору на приймання стічних вод (Договір на послуги водовідведення). Підприємства зобов'язані виконувати в повному обсязі вимоги місцевих Правил та договору на послуги водовідведення, дотримуватись установлених Водоканалом кількісних та якісних показників стічних вод на каналізаційних випусках підприємства, оплачувати рахунки за скид понаднормативних забруднень при порушенні встановлених показників.
Місцеві Правила приймання згідно з Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" затверджують виконавчі органи місцевих рад за поданням Водоканалів після погодження з територіальними органами Мінекоресурсів та Міністерства охорони здоров'я України. Місцеві Правила приймання є обов'язковими для всіх Підприємств, яким Водоканали надають послуги з водовідведення та які розташовані на території даної місцевої ради (п.1.6 державних Правил).
Відповідно до п. 2.3 Інструкції нормативи плати за скид понаднормативних забруднень у системи каналізації населених пунктів (Н п) установлюються в місцевих Правилах приймання на рівні виробничої собівартості очищення 1 куб. м стічних вод з умістом забруднень у межах установлених в місцевих Правилах приймання допустимих концентрацій забруднюючих речовин.
Пунктом 3.2 Інструкції встановлено, що при перевищенні рівня вмісту забруднюючих речовин у стічних водах Підприємств, що скидаються в систему каналізації, порівняно із встановленими місцевими Правилами приймання, Підприємства сплачують Водоканалу плату за скид понаднормативних забруднень, яка нараховується за нормативом плати за очищення 1 куб. м стічних вод з умістом забруднень у межах допустимих концентрацій (Н п), обсягом скинутих понаднормативно забруднених стічних вод (V пз) та коефіцієнтом кратності (К к), який враховує рівень небезпеки скинутих забруднень для технологічних процесів очищення стічних вод та екологічного стану водойми.
Згідно з пунктами 3.1.5, 4.2.2.4, 8.4.3, 9.2.2 місцевих Правил приймання стічних вод при виявленні перевищень якісних показників стічних вод, Водоканал зобовязаний нарахувати додаткову плату за водовідведення, обчислену за підвищеним коефіцієнтом кратності, а відповідач зобовязаний її сплатити.
Згідно з пунктом 4.2 Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів, затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 19 лютого 2002 року №37, плата за скид понаднормативних забруднень розподіляється наступним чином: 20 відсотків перераховуються Водоканалом до місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища, що утворені в складі сільських, селищних, міських бюджетів; 80 відсотків залишаються у розпорядженні Водоканалу і використовуються на відшкодування збитків Водоканалу, викликаних цими скидами, на ремонт і поліпшення експлуатації каналізаційної мережі та очисних споруд, а також на розвиток каналізаційного господарства населеного пункту.
Дослідивши матеріали справи судами встановлено, що згідно із змістом листа Державної екологічної інспекції у Львівській області від 08.08.2012 р. № 08-3778, в якому повідомляється, що відповідно до Положень про Державну екологічну інспекцію у Львівській області, затвердженого наказом Державної екологічної інспекції України від 12.12.2011 р. № 136 Положення про відділ інструментально лабораторного контролю та свідоцтва атестації відділу за № 114/12 від 30.01.2012 р. на підставі національних стандартів ДСТУ ISO 5667-3-2001 і ДСТУ ISO 5667-10-2005 та керівного нормативного документу КНД 211.1.0.009-94, Держеконінспекція здійснює контроль, зокрема, за стічними водами, які скидаються у відкриті водойми (річки, озера тощо). Порядок скиду стічних вод підприємств у систему міської каналізації та контроль за цими скидами, вищевказані документи не внормовують, а відтак доводи відповідача про порушення вказаних нормативів є безпідставними, та не стосуються суті даної справи .
Рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради від 18.09.2002р. №292 затверджено Правила приймання стічних вод підприємств у систему міської каналізації Львова (надалі місцеві Правила), які встановлюють вимоги до приймання від підприємства стічних вод міської каналізації, регламентують права та обов'язки підприємств і водоканалу, порядок визначення плати за послуги водовідведення, порядок контролю за виконанням цих правил, відповідальність та міри впливу за їх порушення. Правила приймання стічних вод є обов'язковими до виконання всіма підприємствами (незалежно від їх відомчої належності і форми власності), які користуються послугами водоканалу з водопостачання і водовідведення, стічні води яких скидаються в міську каналізацію безпосередньо чи опосередковано.
Пунктом 2.6 місцевих Правил передбачено, що встановлення абонентам режиму та нормативів скидання забруднювальних речовин у міську каналізацію, формування висновку щодо відповідності фактичних показників якості стічних вод допустимим, а також виконання розрахунку входять винятково до компетенції Водоканалу.
Як вбачається із матеріалів справи, відповідач виконав вказані вимоги. Відповідачу визначено ліміт №1722 на скид забруднювальних речовин в систему міської каналізації, у якому наведено максимально допустимі значення концентрацій забруднень у його стічних водах. За умовами пункту 2.2.7 договору відповідач зобовязаний не перевищувати ДК забруднюючих речовин у стічних водах.
Відповідно до п. 7.2.2. Місцевих Правил з метою контролю якості стічних вод підприємства здійснюється відбір разових проб. Вибіркові разові проби повністю характеризують склад та властивості стічних вод і відповідність фактичних концентрацій забруднювальних речовин допустимим. Виявлення таким чином перевищення допустимих якісних показників є необхідною і достатньою підставою для нарахування додаткової плати.
Пунктом 7.6. Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України передбачено, що для визначення вмісту забруднень у стічних водах підприємств використовуються як дані лабораторії Водоканалу так і результати вибіркового контролю, виконаного лабораторіями місцевих органів Держсанепіднагляду, охорони навколишнього природного середовища або іншими лабораторіями, акредитованими у даній галузі акредитації.
Порядок відбору проб передбачений пунктом 7.2 місцевих Правил. За призначенням хімічні аналізи проби поділяються на головні; контрольні; арбітражні (пункт 7.2.10 місцевих Правил приймання стічних вод). Відповідно до пункту 7.2.12 місцевих Правил, головний аналіз це аналіз, за результатами якого визначаються концентрації забруднювальних речовин (СФ), робиться висновок про якісні показники стічних вод, відсутність чи наявність у стічних водах перевищень допустимих концентрацій, встановлених для даного підприємства (обєкта).
Контрольний аналіз проби це аналіз, який може бути використаний як контролюючою службою, так і підприємством для перевірки і уточнення результатів головного аналізу. Контрольний аналіз проводиться підприємством (пункт 7.2.17 місцевих Правил).
Порядок відібрання проби для контрольного аналізу передбачений пунктом 7.2.18 місцевих Правил. Зокрема, згідно з пунктом 7.2.18.1 проба для контрольного аналізу маркується та пломбується контрольною службою і передається підприємству з відповідним записом в акті про відбір проби.
Як встановлено судом, на виконання обов'язку здійснювати контроль за якістю стічних вод, що скидають підприємства, 26.05.2014 р. Водоканалом здійснено відбір проб стічних вод відповідача, про що було складено акт №6090 про відбір контрольної вибіркової проби стічних вод для проведення головного і контрольного хімічних аналізів, вид проби: разова. Вказаний акт підписаний уповноваженим представником відповідача без будь-яких зауважень, в тому числі щодо місця та порядку відбору проб та жодних скарг з цього приводу від нього не надходило. Крім того, в примірнику акта розяснено порядок проведення контрольного аналізу.
З даного ОСОБА_4 № 6090 від 26.05.14р. вбачається, що проба для контрольного аналізу запломбована (пломба ЛВК -13) і була передана відповідачу під розпис. За результатами головного аналізу проби (результат вимірювань № 372 від 26.05.2014р. Львівводоканал відповідно до його компетенції встановив факт перевищення ДК забруднюючих речовин в стічній воді відповідача, що встановлені у ліміті №1722. Відповідач своїм правом не скористався та контрольний аналіз проб не провів, проведений позивачем розрахунок не оспорив.
Враховуючи вищенаведене колегія суддів вважає, що судом першої інстанції обґрунтовано задоволено позовні вимоги Львівського міського комунального підприємства Львівводоканал.
Відповідно до ст.32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у встановленому законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Відповідно до ст.ст. 33 та 34 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень; господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи; обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідно до ст.43 ГПК України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і обєктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.
Таким чином, з огляду на вищевикладене, колегія суддів Львівського апеляційного господарського суду вважає, що рішення Господарського суду Львівської області від 11.11.2015 року відповідає матеріалам справи, ґрунтується на чинному законодавстві і підстав для його скасування немає.
Судовий збір за перегляд рішення в апеляційному порядку, відповідно до вимог ст.49 ГПК України покласти на скаржника.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 33, 49, 99, 101, 103, 105 ГПК України, Львівський апеляційний господарський суд,-
п о с т а н о в и в:
1. В задоволенні вимог апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю Спортивно-оздоровчий клуб Євроспорт, м. Львів, б/н від 24.11.2015 р. (вх. № 01-05/5697/15 від 03.12.15р.) відмовити.
2. Рішення господарського суду Львівської області від 11.11.2015 року у справі №914/3381/15 залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку.
Матеріали даної справи повернути в місцевий господарський суд.
Повний текст постанови виготовлений 03.02.2016 р.
Головуючий-суддя Марко Р.І.
Суддя Желік М.Б.
Суддя Костів Т.С.