Ухвала суду № 55564611, 01.02.2016, Господарський суд Рівненської області

Дата ухвалення
01.02.2016
Номер справи
9/15
Номер документу
55564611
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

КОЛЕГІЯ З РОЗГЛЯДУ СПРАВ ПРО БАНКРУТСТВО

33013 , м. Рівне, вул. Набережна, 26А

__________________

УХВАЛА

"01" лютого 2016 р. Справа № 9/15

Господарський суд Рівненської області у складі судді Пашкевич І.О.,

при секретарі судового засідання Оліфер С.М.,

розглянув у відкритому судовому засіданні заяви 1. ОСОБА_1 виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у місті Рівне про визнання поточних грошових вимог в розмірі 132 740 грн. 92 коп., 2. Рівненського районного центру зайнятості про визнання поточних грошових вимог в розмірі 4 244,28 грн., 3. Державної податкової інспекції у Рівненському районі ГУ ДФС у Рівненській області про визнання поточних грошових вимог в розмірі 211 263,71 грн.

у справі № 9/15 за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Тракт ": 03065, м. Київ, бульвар Івана Лепсе, буд. 16

до боржника ОСОБА_2 акціонерного товариства "Квасилівський завод комунального устаткування": Рівненська область, Рівненський район, смт. Квасилів, вул. Б.Хмельницького, 19.

про банкрутство

Учасники провадження у справі:

Ініціюючий кредитор - Товариство з обмеженою відповідальністю "Тракт "(далі - ТзОВ "Тракт"): 03065, м. Київ, бульвар Івана Лепсе, буд. 16;

Боржник - Відкрите акціонерне товариство "Квасилівський завод комунального устаткування" (далі - ВАТ "Квасилівський завод комунального устаткування"): 35350, Рівненська область, Рівненський район, смт. Квасилів, вул. Б.Хмельницького, 19;

Ліквідатор - ОСОБА_3: 03067, м. Київ, вул. Гарматна, буд. 25, кім. 41;

Кредитор 1 - Товариство з обмеженою відповідальністю "Стрікт "(далі - ТзОВ "Стрікт"): 02002, м. київ, вул. Челябінська, 13;

Кредитор 2 - Управління Пенсійного фонду України в Рівненському р-ні (далі - УПФ України в Рівненському р-ні): 33001, м. Рівне, вул. Соборна 195;

Кредитор 3 - Державна податкова інспекція в Рівненському р-ні (далі ДПІ в Рівненському р-ні): 33023, м. Рівне, вул. Відінська 8;

Кредитор 4 - ОСОБА_1 виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Рівне (далі - ВВД ФССНВВПЗУ у м. Рівне): 33000, м. Рівне вул. Чорновола 66;

Кредитор 5 - Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в особі Рівненського районного центру зайнятості (далі - Рівненський РЦЗ): 33000, м. Рівне, вул. Яворницького 53;

Кредитор 6 - Рівненське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - ОСОБА_4): 33028, м. Рівне, вул. Кавказька 2;

Кредитор 7 - Товариство з обмеженою відповідальністю "Енерго Генерація" (далі - ТОВ "Енерго Генерація"): 35100, Рівненська обл., Млинівський р-н., смт. Млинів, вул. Лесі Українки 4;

Кредитор 8 - Товариство з обмеженою відповідальністю "Енерго Еко Консалтінг" (далі - ТОВ "Енерго Еко Консалтінг"): 33027, м. Рівне, вул. Д. Галицького 19, оф. 506;

Кредитор 9 - Публічне акціонерне товариство "Західінкомбанк" (далі - ПАТ "Західінкомбанк"): 33028, м. Рівне, вул. Чорновола 37; 33027, м. Луцьк, пр-т Перемоги 15;

Кредитор 10 - Публічне акціонерне товариство "Акціонерно - комерційний банк "Львів" (далі - ПАТ "АКБ "Львів"): 79008, Львівська обл., м. Львів, вул. Сербська 1.

В засіданні приймали участь:

від ВВД ФСС від НВ ПЗ у Рівненському р-ні: ОСОБА_5 - представник;

від ДПІ у Рівненському р-ні: ОСОБА_6 - представник;

від ПАТ АКБ Львів: ОСОБА_7 - представник;

ліквідатор: ОСОБА_3 - арбітражний керуючий.

Присутнім представникам учасників судового процесу права і обовязки, передбачені ст.ст.20, 22, 28 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України), розяснено. Заяв про відвід суду не поступало. Клопотань про здійснення технічної фіксації судового процесу учасниками судового процесу заявлено не було.

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Рівненської області від 20.09.2011 року введено процедуру санації боржника - ВАТ "Квасилівський завод комунального устаткування" на строк 12 місяців; керуючим санацією боржника призначено арбітражного керуючого ОСОБА_8

Ухвалою господарського суду Рівненської області від 23.10.2012 року продовжено строк процедури санації ВАТ "Квасилівський завод комунального устаткування" та термін повноважень керуючого санацією ОСОБА_8 на три місяці до 20.12.2012 року для схвалення комітетом кредиторів плану санації і його розгляду господарським судом.

Ухвалою господарського суду Рівненської області від 15.01.2013 року затверджено звіт керуючого санацією ВАТ "Квасилівський завод комунального устаткування"; затверджено звіт керуючого санацією арбітражного керуючого ОСОБА_8 про оплату послуг та витрати за період з вересня 2011 року по жовтень 2012 року в сумі 37 638 грн.

Ухвалою господарського суду Рівненської області від 26.02.2013 року продовжено строк процедури санації ВАТ "Квасилівський завод комунального устаткування" та термін повноважень керуючого санацією ОСОБА_8 до 20.03.2013 року.

Ухвалою господарського суду Рівненської області від 13.08.2013 року здійснено заміну ініціюючого кредитора - ТзОВ "Тракт" на правонаступника - ТзОВ "Стрікт" в частині грошових вимог ініціюючого кредитора в сумі 1 396 307 грн. 17 коп.

Ухвалою господарського суду Рівненської області від 19.05.2014 року затверджено звіт керуючого санацією ВАТ "Квасилівський завод комунального устаткування" від 31.03.2014 року та оплату праці, відшкодування витрат арбітражного керуючого за період з 01.11.2012 року по 31.03.2014 року у розмірі 39 482 грн. 00 коп. Продовжено строк процедури санації ВАТ "Квасилівський завод комунального устаткування" до 20.09.2014 року. Припинено повноваження керуючого санацією ОСОБА_8 Призначено керуючого санацією ВАТ "Квасилівський завод комунального устаткування" - арбітражного керуючого ОСОБА_3 (свідоцтво № 1019 від 03.07.2013 року, ІН НОМЕР_1), місце проживання: 17600, АДРЕСА_1.

Ухвалою господарського суду Рівненської області від 19.05.2014 року затверджено план санації. Продовжено строк санації по справі № 9/15 про банкрутство ОСОБА_2 акціонерного товариства "Квасилівський завод комунального устаткування" до 20.03.2015 року. Затверджено оплату послуг керуючого санацією арбітражного керуючого ОСОБА_3 в розмірі двох мінімальних заробітних плат.

Ухвалою господарського суду Рівненської області від 28.05.2015 року затверджено зміни до уточненого плану санації боржника ОСОБА_2 акціонерного товариства "Квасилівський завод комунального устаткування" та продовжено строк санації по справі № 9/15 про банкрутство ОСОБА_2 акціонерного товариства "Квасилівський завод комунального устаткування" до 20.09.2015 року.

Також, ухвалою господарського суду Рівненської області від 28.05.2015 року клопотання керуючого санацією про зняття накладених арештів майна боржника ВАТ "Квасилівський завод комунального устаткування" задоволено.

Ухвалою господарського суду Рівненської області від 08.09.2015 року клопотання керуючого санацією про зняття накладених арештів майна боржника ВАТ "Квасилівський завод комунального устаткування" задоволено.

Постановою господарського суду Рівненської області від 13.10.2015 року визнано банкрутом Відкрите акціонерне товариство "Квасилівський завод комунального устаткування" (Рівненська область, Рівненський район, смт. Квасилів, вул. Б.Хмельницького, 19, ІК 05495393). ОСОБА_2 ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором ОСОБА_2 акціонерного товариства "Квасилівський завод комунального устаткування" арбітражного керуючого ОСОБА_3 (03067, м. Київ, вул. Гарматна, буд. 25, кім. 41 (свідоцтво № 1019 від 03.07.2013 року, ІН НОМЕР_1).

Повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури ВАТ "Квасилівський завод комунального устаткування" було опубліковано на сайті Вищого господарського суду України за № 23831 від 13.10.2015 року.

Згідно з абз. 4 ч. 8 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" поточні кредитори з вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство, можуть предявити такі вимоги після прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги за зобовязаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть предявлятися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.

Відповідно до п. 2, 4 ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у другу чергу задовольняються вимоги із зобов'язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян, шляхом капіталізації у ліквідаційній процедурі відповідних платежів, у тому числі Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за громадян, які застраховані в цьому фонді, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України; у четверту чергу задовольняються вимоги кредиторів, не забезпечені заставою, у тому числі і вимоги кредиторів, що виникли із зобовязань у процедурі розпорядження майном боржника чи в процедурі санації боржника.

Законом обмежено строк подання заяв кредиторів, грошові вимоги яких виникли під час проведення процедур банкрутства, двома місяцями з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Такі грошові вимоги включаються до четвертої черги. Вимоги кредиторів, які у встановлений строк не звернулися до господарського суду, погашаються в шосту чергу.

У встановлений Законом двомісячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання ОСОБА_2 акціонерного товариства "Квасилівський завод комунального устаткування" банкрутом та відкриття стосовно нього ліквідаційної процедури до господарського суду та ліквідатора із заявами про визнання грошових вимог до боржника звернулися такі кредитори: ОСОБА_1 виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у місті Рівне про визнання поточних грошових вимог в розмірі 132 740,92 грн.; Рівненський районний центр зайнятості про визнання поточних грошових вимог в розмірі 4 244,28 грн та поза межами встановленого Законом двомісячного строку з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання ОСОБА_2 акціонерного товариства "Квасилівський завод комунального устаткування" банкрутом та відкриття стосовно нього ліквідаційної процедури до господарського суду та ліквідатора із заявою про визнання грошових вимог до боржника звернулася Державна податкова інспекція у Рівненському районі ГУ ДФС у Рівненській області про визнання поточних грошових вимог до боржника в розмірі 211 263,71 грн, які призначені до розгляду в судовому засіданні.

У судовому засіданні 01.02.2016 року ліквідатором ВАТ "Квасилівський завод комунального устаткування" та представником Державної податкової інспекції у Рівненському районі ГУ ДФС у Рівненській області подано з супровідними листами додаткові докази. Ліквідатор та представники присутніх кредиторів дали пояснення, навели доводи та міркування, висловили свою думку з питань, які виникли під час розгляду справи.

Також, у судовому засіданні ліквідатор надав суду пояснення про проведені ліквідатором заходи в процедурі ліквідації за останній час у справі, повідомив про результати розгляду ним грошових вимог всіх кредиторів, які звернулись з вимогами до банкрута.

Розглядаючи вимоги заявника 1 ОСОБА_1 виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у місті Рівне про визнання поточних грошових вимог в розмірі 132 740 грн 92 коп., суд встановив наступне.

Як вбачається з поданої ОСОБА_1 виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у місті Рівне заяви, останнім проводяться страхові виплати ОСОБА_9 відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 23.09.1999 р. № 1105-ХІУ в редакції Закону № 77 - VII від 28.12.2014 року. Капіталізація платежів для задоволення вимог, що виникли із зобовязань підприємства відшкодувати шкоду, заподіяну життю і здоровю громадян, здійснюється відповідно до Порядку капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобовязань підприємства - банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоровю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 765 від 06.05.2000 року. Капіталізація здійснюється щодо кожної особи з урахуванням заборгованості за попередні роки та необхідності виплати майбутніх платежів. Відповідно до п. 3 вказаного Порядку, капіталізація платежів розраховується на період, що визначається як різниця між середньою тривалістю життя для чоловіків і жінок у країні та їх віком на момент капіталізації. З огляду на викладене, сума платежів, які підлягають капіталізації для розрахунку з потерпілими ВАТ Квасилівський завод комунального устаткування становлять 132 740,92 грн.

Заявлені грошові вимоги ОСОБА_1 виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у місті Рівне підтверджуються: постановою від 28.01.2015 року № 1716/528/903; актом про нещасний випадок на виробництві ОСОБА_9, затвердженого 14.11.1986 року; довідкою від 11.12.2001 року № 1; довідкою від 22.01.1987 року про ступінь втрати працездатності ОСОБА_9; листом від 19.08.2015 року № 334-07-13 з додатком; розрахунком потреби в капіталізації коштів.

В судовому засіданні ліквідатор боржника повідомив про визнання грошових вимог ОСОБА_1 виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у місті Рівне у повному обсязі на суму 132 740,92 грн. основного боргу, як вимоги четвертої черги.

Проте, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 45 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (у редакції Закону України від 22.12.2011 N 4212-VI, із мінами і доповненнями) у другу чергу задовольняються вимоги із зобовязань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоровю громадян, шляхом капіталізації у ліквідаційній процедурі відповідних платежів, у тому числі до Фонду соціального страхування України за громадян, які застраховані в цьому фонді, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Враховуючи, що вимоги ОСОБА_1 виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у місті Рівне підтверджуються матеріалами справи, визнані ліквідатором, а тому підлягають задоволенню.

З огляду на викладене та відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 N 4212-VI, із мінами і доповненнями) вимоги ОСОБА_1 виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у місті Рівне на суму 132 740,92 грн. основного боргу підлягають задоволенню у другу чергу задоволення вимог кредиторів банкрута.

Також судом встановлено, що за подання заяви про визнання кредитором ОСОБА_1 виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у місті Рівне сплачений судовий збір у розмірі 2 436,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням № 1296 від 23.10.2015р., доданим до заяви кредитора.

На підставі ст. 49 ГПК України, ч. 1 ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", сплачений ОСОБА_1 виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у місті Рівне судовий збір у розмірі 2 436,00 грн. слід покласти на банкрута, який підлягає задоволенню у першу чергу задоволення вимог кредиторів.

Розглядаючи вимоги заявника 2 Рівненського районного центру зайнятості про визнання поточних грошових вимог кредитора до боржника в розмірі 4 244,28 грн., суд встановив наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, ухвалою господарського суду Рівненської області від 10.12.2015 року розгляд заяви Рівненського районного центру зайнятості про визнання поточних грошових вимог призначено на 12.01.2016 року. Заяву Рівненського районного центру зайнятості про відстрочку сплати судового збору за подання заяви про визнання поточних грошових вимог задоволено та відстрочено Рівненському районному центру зайнятості сплату судового збору до 20 грудня 2015 року, з підстав зазначених в заяві.

У той же час Рівненський районний центр зайнятості не виконав вимоги ухвали суду від 10.12.2015 року та не надав доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі за подання даної заяви у визначений судом строк, про причини таких своїх дій суд не повідомив. Слід також зазначити, що будь-яких заяв чи клопотань про подальше відстрочення, розстрочення сплати судового збору або звільнення від його сплати, від Рівненського районного центру зайнятості до суду не надходило.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (у редакції Закону України від 22.12.2011 N 4212-VI, із мінами і доповненнями) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 81 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) господарський суд залишає позов без розгляду, якщо, зокрема, позивач без поважних причин не надав витребувані господарським судом матеріали, необхідні для вирішення спору.

Неподання позивачем витребуваних господарським судом матеріалів, необхідних для вирішення спору, тягне за собою правові наслідки у вигляді залишення позову без розгляду на підставі пункту 5 частини 1 статті 81 ГПК України.

Аналогічна правова позиція викладена у пункті 2.3 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26 грудня 2011 року № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції".

Зі змісту вищенаведених положень вбачається, що коли строк (строки), на який (які) судом було відстрочено або розстрочено сплату судового збору, закінчився, а таку сплату не здійснено, господарський суд з урахуванням конкретних обставин справи може залишити позов без розгляду на підставі пункту 5 частини першої статті 81 ГПК України.

Аналогічна правова позиція викладена у пункті 3.3 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21 лютого 2013 року № 7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України".

Оскільки Рівненським районнии центром зайнятості у встановлений судом строк без поважних причин не було подано доказів, які підтверджують сплату судового збору у встановленому законом порядку і розмірі, дана заява підлягає залишенню без розгляду на підставі пункту 5 частини 1 статті 81 ГПК України.

Слід також зазначити, що відповідно до частини 4 статті 81 ГПК України після усунення обставин, які зумовили залишення даної заяви без розгляду, заявник має право повторно звернутися з такою заявою до господарського суду в загальному порядку.

Крім того, у суду відсутні підстави для визнання поточних вимог Рівненського районного центру зайнятості в розмірі 4 244,28 грн. з огляду на те, що дані вимоги були визнанні зборами кредиторів ВАТ Квасилівський завод комунального устаткування в процедурі санації ВАТ Квасилівський завод комунального устаткування, що підтверджується протоколом зборів кредиторів ВАТ Квасилівський завод комунального устаткування № 3 від 08.07.2013 року (т. 5, а.с.а.с. 141 - 142).

Розглядаючи вимоги заявника 3 - Державної податкової інспекції у Рівненському районі ГУ ДФС у Рівненській області про визнання поточних грошових вимог кредитора до боржника в розмірі 211 263,71 грн., суд встановив наступне

Як вбачається з матеріалів справи, ухвалою господарського суду Рівненської області від 17.12.2015 року розгляд заяви Державної податкової інспекції у Рівненському районі ГУ ДФС у Рівненській області про визнання поточних грошових вимог призначено на 12.01.2016 року. Клопотання Державної податкової інспекції у Рівненському районі ГУ ДФС у Рівненській області про відстрочку сплати судового збору за подання заяви про визнання поточних грошових вимог задоволено та відстрочено Державній податковій інспекції у Рівненському районі ГУ ДФС у Рівненській області сплату судового збору до прийняття судом рішення по справі з розгляду даної заяви про визнання грошових вимог до боржника.

У той же час Державна податкова інспекція у Рівненському районі ГУ ДФС у Рівненській області не виконала вимоги ухвали суду від 17.12.2015 року та не надала доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі за подання даної заяви у визначений судом строк, а саме до прийняття судового рішення, тобто на час проведення судового засідання 01.02.2015 року, обставину щодо несплати судового збору з підстав відсутності відповідного бюджетного фінансування підтвердив представник Державної податкової інспекції у Рівненському районі ГУ ДФС у Рівненській області в судовому засіданні суду. Слід також зазначити, що будь-яких заяв чи клопотань про звільнення від його сплати, від Державної податкової інспекції у Рівненському районі ГУ ДФС у Рівненській області до суду не надходило.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (у редакції Закону України від 22.12.2011 N 4212-VI, із мінами і доповненнями) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 81 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) господарський суд залишає позов без розгляду, якщо, зокрема, позивач без поважних причин не надав витребувані господарським судом матеріали, необхідні для вирішення спору.

Неподання позивачем витребуваних господарським судом матеріалів, необхідних для вирішення спору, тягне за собою правові наслідки у вигляді залишення позову без розгляду на підставі пункту 5 частини 1 статті 81 ГПК України.

Аналогічна правова позиція викладена у пункті 2.3 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26 грудня 2011 року № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції".

Зі змісту вищенаведених положень вбачається, що коли строк (строки), на який (які) судом було відстрочено або розстрочено сплату судового збору, закінчився, а таку сплату не здійснено, господарський суд з урахуванням конкретних обставин справи може залишити позов без розгляду на підставі пункту 5 частини першої статті 81 ГПК України.

Аналогічна правова позиція викладена у пункті 3.3 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21 лютого 2013 року № 7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України".

Оскільки Державна податкова інспекція у Рівненському районі ГУ ДФС у Рівненській області у встановлений судом строк без поважних причин не було подано доказів, які підтверджують сплату судового збору у встановленому законом порядку і розмірі, дана заява підлягає залишенню без розгляду на підставі пункту 5 частини 1 статті 81 ГПК України.

Слід також зазначити, що відповідно до частини 4 статті 81 ГПК України після усунення обставин, які зумовили залишення даної заяви без розгляду, заявник має право повторно звернутися з нею до господарського суду в загальному порядку.

Крім того, суд зазначає, що офіційне повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури ВАТ "Квасилівський завод комунального устаткування" було опубліковано на сайті Вищого господарського суду України за № 23831 від 13.10.2015 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги за зобовязаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть предявлятися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.

Як вбачається з календарного штемпеля відділення поштового звязку на конверті, яким надіслано заяву, що заяву про визнання кредиторських вимог Державної податкової інспекції у Рівненському районі ГУ ДФС у Рівненській області надіслано 15.12.2015 року, тобто, з пропущенням зазначеного строку встановленого статтею 38 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

Згідно з ч. 1 ст. 38 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.

Враховуючи, що вимоги Державної податкової інспекції у Рівненському районі ГУ ДФС у Рівненській області підтверджуються матеріалами справи, а тому підлягають включенню до реєстру вимог кредиторів боржника в шосту чергу задоволення вимог кредиторів, як вимоги які не були заявлені у ході ліквідаційної процедури у порядку визначеному законом.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст.45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги Державної податкової інспекції у Рівненському районі ГУ ДФС у Рівненській області на суму 211 263,71 грн. підлягають включенню у шосту чергу задоволення вимог кредиторів боржника в ліквідаційній процедурі.

Керуючись ст. ст. 23, 38, 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 38, 81, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ :

1. Задоволити заяву Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у місті Рівне про визнання поточних грошових вимог до боржника. Визнати поточні грошові вимоги Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у місті Рівне (33028, м. Рівне, вул. Чорновола, 66, ІК 25930473) до боржника ОСОБА_2 акціонерного товариства "Квасилівський завод комунального устаткування" (Рівненська область, Рівненський район, смт. Квасилів, вул. Б.Хмельницького, 19, ІК 05495393) на суму 132 740 грн. 92 коп. основного боргу, як вимоги другої черги із включенням їх до реєстру вимог кредиторів.

2. Покласти на Відкрите акціонерне товариство "Квасилівський завод комунального устаткування" (Рівненська область, Рівненський район, смт. Квасилів, вул. Б.Хмельницького, 19, ІК 05495393) оплату судового збору у сумі 2 436 грн. 00 коп., як вимоги першої черги до державного бюджету із включенням їх до реєстру вимог кредиторів.

3. Заяву Рівненського районного центру зайнятості № 1818 від 07.12.2015 року про визнання поточних грошових вимог кредитора до боржника в розмірі 4 244,28 грн. залишити без розгляду.

4.Заяву Державної податкової інспекції у Рівненському районі ГУ ДФС у Рівненській області № 8511/10-07 від 14.12.2015 року про визнання поточних грошових вимог до боржника в розмірі 211 263,71 грн. залишити без розгляду.

5. Включити вимоги Державної податкової інспекції у Рівненському районі ГУ ДФС у Рівненській області (33023, м. Рівне, вул. Відінська, буд. 8, ІК 39543187) до реєстру вимог кредиторів ОСОБА_2 акціонерного товариства "Квасилівський завод комунального устаткування" (Рівненська область, Рівненський район, смт. Квасилів, вул. Б.Хмельницького, 19, ІК 05495393) на суму 211 263,71 грн. основного боргу, який не був заявлений у ході ліквідаційної процедури у порядку визначеному законом, як вимоги шостої черги із включенням їх до реєстру вимог кредиторів.

6. Ліквідатору боржника внести зміни в реєстр вимог кредиторів боржника відповідно до даної ухвали суду.

Ухвалу направити всім учасникам провадження у справі.

Суддя Пашкевич І.О.