311/308/16-п
3/311/42/2016
ПОСТАНОВА
Іменем України
04.02.2016 м. Василівка
Суддя Василівського районного суду Запорізької області Сидоренко Ю.В., розглянувши адміністративний матеріал (протокол №1 серія КН №918110 від 29.01.2016 року), що надійшов з Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, який має вищу освіту, працюючого директором ПрАТ «Алеро», проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,
за ч.1 ст.155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
01.02.2016 року до Василівського районного суду Запорізької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення №1 серії КН №918110 від 29.01.2016 року, складений головним державним ревізором-інспектором відділу фактичних перевірок управління податкового та митного аудиту Головного управління ДФС у Запорізькій області ОСОБА_2, в якому зазначається, що при перевірці ПрАТ «Алеро» 9 (ЄДРПОУ-23853596 адреса: АДРЕСА_1) було встановлено порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме: не подання до органів доходів і зборів звітності, повязаної із застосуванням РРО та РК по дротових або бездротових каналах звязку, а саме електронних копій розрахункових документів, чим порушено порядок ведення обліку ТМЦ на складах та за місцем їх реалізації на суму 4078,14 грн. Порушення скоєне у АГЗС, розташованій у Запорізькій області Василівський район с.В.Криниця вул.Калініна, буд. 1-Г, 18.01.2016 року о 13-01 год. Акт перевірки від 28.01.2016 року №0003/08/01/22/23853596.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1, зміст протоколу про адміністративне правопорушення, вважаю, що складений за ч.1 ст.155-1 КУпАП матеріал про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 підлягає поверненню до Головного управління ДФС у Запорізькій області для належного оформлення, оскільки при складанні вказаного протоколу про адміністративне правопорушення та оформленні матеріалів допущено ряд порушень КУпАП.
Відповідно до статті 256 Кодексу України про адміністративне правопорушення зазначається: дата і місце його складення, посада, прізвище, імя, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до положень ст.283 КУпАП у постанові про адміністративне правопорушення належить вказувати відомості про особу, щодо якої розглядається справа.
При підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення в порядку ст. 278 КУпАП судом встановлено ряд недоліків, які перешкоджають розгляду адміністративного матеріалу по суті, а саме: наданий до суду протокол про адміністративне правопорушення не містить: повних та належних анкетних даних про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, а саме: не зазначено документ, на підставі якого посвідчена особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, також не відображено даних про сімейний стан цієї особи, про наявність на її утриманні неповнолітніх та/чи непрацездатних осіб та кого саме, не зясувано відомостей про те, чи притягувався ОСОБА_1 раніше до адміністративної відповідальності, та відомості про результати розгляду цих справ, не долучено повних даних, які характеризують особу ОСОБА_1, наданих за місцем його фактичного проживання, за місцем його роботи, тощо
Крім того, у складеному протоколі, в порушення вимог ст.256 Кодексу України про адміністративне правопорушення, чітко не викладено обєктивної сторони правопорушення, передбаченого ст.155-1 КУпАП України (порушення порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг), не вказано субєктивну сторону правопорушення (ставлення до наслідків), яка характеризується наявністю вини у формі прямого чи непрямого умислу, а також мотиви та мета вчинення правопорушення, не конкретизовано суть вчиненого правопорушення, не долучено документів на підтвердження здійснення господарською діяльністю у АГЗС, що розташована у Запорізькій області Василівський район села В.Криниця вул.Калініна, буд.1-Г безпосередньо ОСОБА_1
Також, в протоколі про адміністративне правопорушення відсутні будь-які відомості щодо того, якими саме доказами, передбаченими в ст.251 КУпАП, підтверджується вина ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім того, у відповідності до вимог ст.276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядаються за місцем його вчинення (частина 1). Справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст.ст.80, 81, 121-126, 127-1-129, ч.1-4 ст.130, ст.139 КУпАП, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників (частина 2). Справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст.ст.177 і 178 цього Кодексу, розглядаються за місцем їх вчинення або за місцем проживання порушника (частина 3).
Тому, з урахуванням вищенаведених правових норм, є незрозумілим, направлення інспектором матеріалів справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.155-1 КУпАП для розгляду по суті до суду за місцем його вчинення, всупереч вимогам ст.276 КУпАП.
Крім того, до матеріалів справи про адміністративне правопорушення взагалі не долучено письмових пояснень особи, яка притягується до адміністративної відповідальності щодо складеного відносно неї протоколу про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.155-1 КУпАП.
Також, надісланий на адресу суду адміністративний матеріал не містить відповідної нумерації аркушів справи, взагалі відсутній опис матеріалів справи, крім того долучені до протоколу про адміністративне правопорушення копії документів (акт (довідка) фактичної перевірки від 27.01.2016 року, письмові пояснення ОСОБА_3, копія Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи) містять взагалі нечитаємий текст, що є неприпустимим при оформленні матеріалів справи про адміністративні правопорушення та направлення їх до суду для розгляду по суті.
Таким чином, суд вважає, що адміністративний протокол складений неналежним чином, а тому підлягає поверненню органу, що його склав.
З урахуванням вищевикладеного, для своєчасного, всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності з Законом, суд приходить до висновку про повернення протоколу про адміністративне правопорушення до Головного управління ДФС у Запорізькій області для належного оформлення у відповідності до вимог чинного законодавства України.
Приймаючи до уваги викладене, керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
Справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ч.1 ст.155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення - повернути до Головного управління ДФС у Запорізькій області - для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя
Василівського районного суду
Запорізької області ОСОБА_4