Справа № 686/2717/16-к
УХВАЛА
04 лютого 2016 року м. Хмельницький
Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Бурка С.В., з участю секретаря судового засідання Вітюка В.В., слідчого Монастирського В.А., розглянувши клопотання останнього про отримання дозволу на проведення позапланової документальної виїзної ревізії, у кримінальному провадженні № 12016240010000275,
встановив:
04 лютого 2016 року слідчий слідчого відділу Хмельницького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області Монастирський В.А. звернувся до суду з клопотанням, погодженим з прокурором відділу Хмельницької місцевої прокуратури Ткачук Н.С., про отримання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності з окремих питань Міського комунального підприємства «Хмельницькводоканал» (код ЄДРПОУ 03356128, м.Хмельницький, вул.Водопровідна, 75).
Як зазначено в клопотанні, службові особи КП «Хмельницькводоканал», за попередньою змовою із службовими особами ТОВ «Будівельний Альянс Груп», внесли до акту прийому - передачі завідомо неправдиві відомості про виконання робіт із будівництва другої черги водогону від села Чернелівка Красилівського району до міста Хмельницького, яке на даний час в дійсності не завершено.
Дане кримінальне правопорушення 16.01.2016 року зареєстровано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за №12016240010000275, правова кваліфікація правопорушення - ч.1 ст.366 КК України.
В ході проведення досудового розслідування встановлено, що вказані обставини вчинення злочину підтверджуються протоколом огляду місця події від 16.01.2016 року.
Окрім цього, опрацюванням документації конкурсних торгів від 01.09.2015 року установлено, що пунктом 6 Додатку 7 Документації конкурсних торгів на закупівлю робіт «Основні умови договору», замовником передбачено можливість попередньої оплати у розмірі, що не перевищує 30 % вартості річного обсягу робіт.
Згідно із гарантійним листом учасника закупівлі ТОВ «Будівельний Альянс Груп» від 30.09.2015 року №378 та пропозицією конкурсних торгів від 02.10.2015 року №384, поданими у складі пропозиції, товариство погоджується із істотними умовами договору, вказаними у документації конкурсних торгів, а також вказує про те, що має можливість виконати вказані роботи на умовах, вказаних у договорі.
На умовах, вказаних у документації конкурсних торгів від 01.09.2015 року, у конкурсі взяли участь три учасника: приватне підприємство «Стандарт - Інвест», Виробничо - комерційне підприємство «Явір - Інвест» та ТОВ «Будівельний Альянс Груп».
За результатами проведеної закупівлі, переможцем обрано ТОВ «Будівельний Альянс Груп» (ціна пропозиції - 32 312 128 грн.), з яким 02.11.2015 року МКП «Хмельницькводоканал» укладено договір про закупівлю робіт №371, пунктом 3.6.1 якого передбачено право замовника здійснити попередню оплату у розмірі, що не перевищує 30 % вартості річного обсягу робіт.
При цьому, усупереч вимогам ч.5 ст. 40 Закону України «Про здійснення державних закупівель» МКП «Хмельницькводоканал» 05.11.2015 року укладено додаткову угоду №1 до договору про закупівлю від 02.11.2015 року, якою передбачили здійснення попередньої оплати у розмірі 27,2 млн. грн., з яких: 19,1 млн. - кошти державного фонду регіонального розвитку та 8,0 млн. грн. - кошти на здійснення заходів щодо соціально - економічного розвитку територій (субвенція державного бюджету місцевому) та 100 тис. грн. - кошти міського бюджету.
Окрім цього, пунктом 5 Порядку використання у 2015 році коштів державного фонду регіонального розвитку, затвердженого постановою КМУ від 18.03.2015 № 195, визначено, що видатки, пов'язані з фінансуванням об'єктів капітального будівництва, здійснюються відповідно до Порядку державного фінансування капітального будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року № 1764, та постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2014 року № 117 «Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти».
Абзацом 2 п. 19 Постанови КМУ України від 27.12.2001 року №1764 «Про затвердження Порядку державного фінансування капітального будівництва», яка є спеціальною по відношенню до Постанови КМУ від 23.04.2014 року №117 «Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти», Замовник перераховує підряднику аванс, якщо це передбачено договором (контрактом). Розмір авансу не може перевищувати 30 відсотків вартості річного обсягу робіт.
З зазначених підстав необхідне проведення позапланової виїзної ревізії міського комунального підприємства «Хмельницькводоканал» (код ЄДРПОУ 03356128), з наступних питань: 1. Цільове та ефективне використання коштів Державного та місцевого бюджетів, виділених на придбання робіт із будівництва другої черги водогону від с.Чернелівка Красилівського району до м. Хмельницького; 2. Обґрунтованість включення до бюджетного запиту показників щодо потреби в придбанні робіт із будівництва водогону від села Чернелівка Красилівського району до м. Хмельницького; 3.Законність проведення процедури відкритих торгів та укладення договору про закупівлю робіт від 02.11.2015 року № 371 та додаткових угод до нього; 4.Чи відповідає проектно-кошторисна документація договору про закупівлю робіт від 02.11.2015 року № 371 та додатковим угодам до нього, актам приймання-передавання виконаних робіт, довідкам про їх вартість, що складені (виконанні) на підтвердження виконання цього договору; 5.Правильність та достовірність включення даних та розрахунків до актів виконаних робіт та повнота виконання робіт, передбачених проектно-кошторисною документацією; 6.Відповідність склопластикових труб діаметром 1000 мм (якість, комплектність) характеристикам, зазначеним в договорі, та у документації конкурсних торгів. У разі встановлення факту незаконного витрачання бюджетних коштів необхідно визначити розмір завданої шкоди.
Заслухавши думку слідчого, який підтримав подане клопотання, дослідивши надані матеріали кримінального провадження, слідчий суддя дійшов до наступних висновків.
Відповідно до ч. 6 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланова ревізія підконтрольної установи не може проводитися частіше одного разу на квартал.
Відповідно до ч.8 ст.11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», орган або особа, що ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.
Відповідно до ч. 11 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що слідчим обґрунтовані підстави необхідності проведення позапланової виїзної ревізії, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності з окремих питань щодо діяльності Міського комунального підприємства «Хмельницькводоканал» (код ЄДРПОУ 03356128), що знаходиться за адресою: Хмельницька область, м. Хмельницький, вул. Водопровідна, 75), підлягає задоволенню.
На підставі вищевикладеного, та керуючись ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», -
ухвалив:
Клопотання слідчого слідчого відділу Хмельницького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області Монастирського В.А. - задовольнити.
Надати дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії Міського комунального підприємства «Хмельницькводоканал» (код ЄДРПОУ 03356128), м.Хмельницький, вул. Водопровідна, 75), за період часу з 01.01.2015 р. по 01.02.2016 р., з наступних питань:
1) цільове та ефективне використання коштів Державного та місцевого бюджетів, виділених на придбання робіт із будівництва другої черги водогону від с.Чернелівка Красилівського району до м. Хмельницького;
2) обґрунтованість включення до бюджетного запиту показників щодо потреби в придбанні робіт із будівництва водогону від села Чернелівка Красилівського району до м. Хмельницького;
3) законність проведення процедури відкритих торгів та укладення договору про закупівлю робіт від 02.11.2015 року № 371 та додаткових угод до нього;
4) чи відповідає проектно-кошторисна документація договору про закупівлю робіт від 02.11.2015 року № 371 та додатковим угодам до нього, актам приймання-передавання виконаних робіт, довідкам про їх вартість, що складені (виконанні) на підтвердження виконання цього договору;
5) правильність та достовірність включення даних та розрахунків до актів виконаних робіт та повнота виконання робіт, передбачених проектно-кошторисною документацією;
6) відповідність склопластикових труб діаметром 1000 мм (якість, комплектність) характеристикам, зазначеним в договорі, та у документації конкурсних торгів.
Проведення позапланової документальної ревізії доручити Державній фінансовій інспекції в Хмельницькій області.
Ревізію провести протягом 15 робочих днів - з 15 лютого 2016 року по 04 березня 2016 року включно.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя