ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
02 лютого 2016 року місто Київ №826/1273/16
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В., ознайомившись із позовною заявою і доданими до неї матеріалами
за позовомОСОБА_1додержавної податкової інспекції у Святошинському районі головного управління Державної фіскальної служби у місті Києвіпровизнання протиправною бездіяльності, скасування акту перевірки від 30.12.2015 №493/26-57-17-04/НОМЕР_1 та скасування податкового повідомлення-рішення від 18.01.2016 №000493/12-04, зобов'язання вчинити дії, ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва із позовом до державної податкової інспекції у Святошинському районі головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві про визнання протиправною бездіяльності, скасування акту перевірки від 30.12.2015 №493/26-57-17-04/НОМЕР_1 та скасування податкового повідомлення-рішення від 18.01.2016 №000493/12-04, зобов'язання вчинити дії,.
Ознайомившись з позовною заявою позивача, суд встановив, що вона не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Разом з тим, позивачем в позовній заяві не обґрунтовано з урахуванням практики Вищого адміністративного суду України, висловленої в інформаційному листі від 30.11.2009 №1619/10/13-09 своєї позиції, що оскаржуваний акт перевірки від 30.12.2015 №493/26-57-17-04/НОМЕР_1 є рішенням суб'єкта владних повноважень, а спори з приводу його правомірності належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
З огляду на вищезазначене, позивачеві необхідно надати обґрунтовані пояснення своєї правової позиції щодо звернення до суду з даним позовом щодо оскарження акту перевірки або позивачеві необхідно визначитись із колом позовних вимог.
Також, суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до частини третьої статті 6 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Ставки сплати судового збору встановлено частиною другою статті 4 Закону України «Про судовий збір», відповідно до якої за подання до адміністративного суду фізичною особою або фізичною особою - підприємцем позовна заява майнового характеру становить судовий збір 1 відсоток від ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати. За подання до адміністративного суду позовної заяви немайнового характеру судовий збір становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Позивачем сплачено судовий збір у розмірі 551,20 грн. Тому позивачеві необхідно сплатити судовий збір у порядку та розмірах визначених Законом України «Про судовий збір» відповідно до кількості заявлених позовних вимог та їх характеру.
Перелічені недоліки повинні бути усунені позивачем шляхом надання обґрунтованих пояснення своєї правової позиції щодо звернення до суду з даним позовом щодо оскарження акту перевірки або необхідно визначитись із колом позовних вимог, та шляхом подання до суду з посиланням на реквізити даної ухвали оригіналу документу про сплату судового збору із відміткою банку про зарахування судового збору до бюджету.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачеві часу для усунення недоліків позову. Позивачу необхідно усунути названі недоліки позову та привести позовну заяву у відповідність з приписами статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху .
2. Встановити позивачу строк до 19 лютого 2016 року для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Літвінова А.В.