ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
04 лютого 2016 р. м. Чернівці Справа № 824/53/16-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Брезіна Т.М., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у м. Чернівцях Головного управління ДФС у Чернівецькій області про скасування податкової вимоги,-
в с т а н о в и в:
В поданому до суду адміністративному позові позивач просить суд винести рішення, яким скасувати податкову вимогу Державної податкової інспекції у м.Чернівцях Головного управління ДФС у Чернівецькій області від 02.12.2015 р. №3645-25.
Розглянувши заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що її слід залишити без руху, з наступних підстав.
Згідно зі ст. 105 КАС України позов предявляється до адміністративного суду у формі позовної заяви, яка має відповідати вимогам, встановленим ст. 106 КАС України.
Відповідно до п.4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Позивач просить суд скасувати податкову вимогу Державної податкової інспекції у м. Чернівцях Головного управління ДФС у Чернівецькій області, однак в адміністративному позові не обґрунтовано підстави для її скасування, не зазначено протиправність дій саме податкового органу щодо її винесення та протиправність його дій при визначені податкового боргу. Відсутність зазначених обґрунтувань унеможливлює встановити допустимість розгляду позову в порядку адміністративного судочинства, оскільки фактично в обґрунтуванні адміністративного позову йдеться про рішення Шевченківського РВ УМВС України, яким притягнуто ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності (доказів того, що вказане рішення оскаржувалось і те, що районним судом воно визнано протиправним немає, до матеріалів позову його не додано). При цьому слід відмітити, що відповідно до п. 2 ч.1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Також у відповідності до п. 2.1, 2.2 "Порядку направлення органами доходів і зборів податкових вимог платникам податків", затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.10.2013 № 576, податкова вимога формується органами доходів і зборів за місцем обліку платника податків. Податкова вимога формується, якщо: платник податків не сплатив суми податкового зобов'язання, зазначеної в поданій ним податковій декларації, у встановлені Кодексом строки; платник податків не сплатив узгодженої суми грошового зобов'язання, визначеної в податковому повідомленні-рішенні, у встановлені законом строки; платник збору не сплатив узгодженої суми збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності у встановлені строки; платник єдиного податку першої або другої групи не сплатив суми авансового внеску у встановлені строки.
Позивач не обґрунтував протиправність дій саме відповідача - ДПІ у м. Чернівцях і не надав доказів того, що податковий орган неправомірно виніс податкову вимогу.
Вищенаведені недоліки позовної заяви унеможливлюють подальший розгляд справи, оскільки позивачем не дотримано вимог ст. 106 КАС України.
Тому в суду є достатньо підстав для залишення позовної заяви без руху та надання строку для усунення недоліків у встановлений судом строк.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Крім того, згідно до п. 1 ч. 3 ст.108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
У звязку з цим, для усунення недоліків позовної заяви необхідно надати суду обґрунтування позовної заяви щодо підстав скасування податкової вимоги Державної податкової інспекції у м.Чернівцях Головного управління ДФС у Чернівецькій області від 02.12.2015 р. №3645-25, обґрунтувати протиправність дій податкового органу щодо винесення оскаржуваної вимоги, обґрунтувати протиправність дій податкового органу при визначені податкового боргу та надати усі наявні докази щодо підстав винесення податкової вимоги.
На підставі наведеного та керуючись ч.1 ст. 108, ст.165 КАС України, суддя -
У Х В А Л И В:
1.Позовну заяву залишити без руху.
2.Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви 5 днів з моменту отримання копії ухвали.
3.Копію ухвали направити позивачу.
Порядок і строки оскарження ухвали визначаються ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена повністю або частково в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом пяти днів з дня проголошення. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Т.М. Брезіна