ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 квітня 2010 року (12 год. 42 хв.)Справа № 2а-1238/10/0870 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіТатаринова Д.В.
при секретаріСандига В.М.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом:Мелітопольського міжрайонного прокурора Запорізької області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України, в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Запорізької області, м. Запоріжжя
до: Приватного підприємця ОСОБА_1, м. Мелітополь Запорізької області
про: стягнення фінансових санкцій, -
за участю представників сторін:
від прокурора: Романов Р.О., діє на підставі посвідчення №83 від 06 серпня 2008 року;
від позивача: ОСОБА_2, діє на підставі довіреності №41/1-8-634п від 15 грудня 2009 року;
від відповідача: не зявився, -
ВСТАНОВИВ:
Мелітопольський міжрайонний прокурор Запорізької області (надалі прокурор) звернувся із адміністративним позовом в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України, в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області (надалі позивач) до Приватного підприємця ОСОБА_1 (надалі відповідач або ПП ОСОБА_1С.) про стягнення 1700 грн. штрафних санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт.
Прокурор у судовому засіданні на задоволенні позову наполягає.
Представник позивача повністю підтримав позовні вимоги, надав суду пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві.
У судове засідання відповідач не зявився. Про час, місце та дату судового засідання відповідач повідомлявся належним чином. Письмових заперечень на адміністративний позов з боку представника відповідача до суду не надходило.
Розглянувши та дослідивши матеріли справи, вислухавши думку прокурора, представника позивача, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
04.08.2009р. працівниками Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області проведено перевірку щодо додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом ПП ОСОБА_1
За результатами перевірки складено акт № 116713 від 04.08.2009р.
Актом встановлено, порушення, вимог ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт»: надання послуг з перевезень пасажирів без оформлення документів, перелік яких передбачено ст.39 зазначеного Закону України, без схеми маршруту, розкладу руху, ліцензійної карти.
Як свідчить акт перевірки, водій транспортного засобу ОСОБА_1 з актом перевірки ознайомлений, при підписанні власноручно зазначив, що не встиг змінити картку.
Відповідно до ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для регулярних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідальність за зазначене правопорушення передбачена ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», відповідно до якої, за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» застосовуються санкції у вигляді штрафу у розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян; за невиконання перевізниками або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства застосовуються санкції у вигляді штрафу розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п.27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.06 №1567, за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій до порушника.
За порушення законодавства про автомобільний транспорт Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області 18.08.2009р., відповідно до ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» постановою №061623, до ПП ОСОБА_1 застосовано фінансові санкції у сумі 1700 грн.
Згідно з п.28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом 15-ти днів після отриманням ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.
Для оскарження постанови №061623 від 18.08.2009р. та застосованих до нього фінансових санкцій ПП ОСОБА_1 звернувся з адміністративним позовом до начальника Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області. 09.12.2009р. ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду по справі №2а-5578/09/0870 вищевказаний адміністративний позов залишений без розгляду. Сума фінансових санкцій в добровільному порядку відповідачем не сплачена.
Повноваження Головної державної інспекції на автомобільному транспорті щодо здійснення контролю за додержанням субєктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту та відповідні права (компетенція) щодо накладання фінансових санкцій, передбачені приписами Закону України «Про автомобільний транспорт» та Порядком здійснення контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. №1567, тому в зазначеному випадку позивач не вийшов за межі встановлених законодавством повноважень.
Відповідно до ч.4 ст.95 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
За таких обставин, вимоги Мелітопольського міжрайонного прокурора Запорізької області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України, в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області про стягнення 1700 грн. штрафних санкцій обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.94, 95, 158-163 КАС України, ст.ст.48, 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», «Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.06р. №1567, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Мелітопольського міжрайонного прокурора Запорізької області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України, в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Запорізької області до Приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_1 (72316, Запорізька обл., м. Мелітополь, вул. Харківська, 130а, код НОМЕР_1) на користь Державного бюджету м. Мелітополя (21081100, р/р31111106700013 в ГУДК у Запорізькій області, МФО 813015, ЄДРПОУ 34676932) 1 700 (одна тисяча сімсот) гривень фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт.
Постанова може бути оскаржена у Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд через Запорізький окружний адміністративний суд у десятиденний строк з дня проголошення постанови шляхом подання заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанову складено у повному обсязі «15» липня 2010 року.
Суддя Д.В. Татаринов