Ухвала суду № 55465939, 02.02.2016, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.02.2016
Номер справи
808/38/13-а
Номер документу
55465939
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

З ОСОБА_1 СТОРОНИ ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ

02 лютого 2016 рокуСправа № 808/38/13-а м. Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Батрак І.В.

за участю секретаря Лялько Ю.В.,

представника заявника ОСОБА_2,

представника зацікавленої особи ОСОБА_3,

розглянув у відкритому судовому засіданні заяву про заміну сторони (боржника) у виконавчому провадженні в адміністративній справі

за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Запоріжжі

до Державного закладу «Запорізька районна санітарно-епідеміологічна станція Запорізької області» МОЗ України в особі ліквідаційної комісії

про стягнення капіталізованих платежів

ВСТАНОВИВ:

Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Запоріжжі (далі - заявник або Відділення Фонду) звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду (далі суд) з позовом до Державного закладу «Запорізька районна санітарно-епідеміологічна станція Запорізької області» МОЗ України в особі ліквідаційної комісії (далі відповідач або ДЗ Запорізька районна санітарно-епідеміологічна станція Запорізької області» МОЗ України в особі ліквідаційної комісії), в якому просив суд стягнути з відповідача на користь позивача суму капіталізованих платежів в розмірі 532 251,46 грн.

Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 06.02.2013 у справі №808/38/13-а адміністративний позов задоволено та присуджено до стягнення з відповідача на користь Відділення Фонду вищевказану суму капіталізованих платежів.

22.04.2013 судом, за заявою представника Відділення Фонду, було видано виконавчий лист по адміністративній справі.

25.12.2015 стягувач (позивач по справі) Відділення Фонду звернувся до суду з заявою (вх. №56587) про заміну сторони (боржника) у виконавчому провадженні.

На обґрунтування заяви зазначає, що 02.12.2014 звернувся до Міністерства охорони здоровя України з проханням виділити кошти для погашення Запорізькою районною СЕС заборгованості по капітальним платежам. 03.02.2015 заявником отримано відповідь, в якій зазначалось, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11.09.2013 №681 передбачена часткова передача функцій для проведення розрахунків, повязаних із завершенням процедури ліквідації Державним санітарно-епідеміологічним службам, а також на них покладено врегулюванню Фонду звернутись до Державної установи «Запорізький обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України».

У звязку із чим, 05.02.2015 Відділення Фонду звернулось до в.о. директора Державної установи «Запорізький обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» з проханням перерахування заборгованості по капіталізованим платежам на рахунок Відділення Фонду.

17.02.2015 на прохання зацікавленої особи Відділенням Фонду направлено акти звірки щодо заборгованості по капіталізованим платежам, проте до теперішнього часу грошові кошти на рахунок заявника не надходили, відповіді на лист про направлення актів звірки отримано не було. Посилається на приписи ст. 8 Закону України «Про виконавче провадження» та ст. 264 КАС України та просить суд замінити сторону виконавчого провадження (боржника) на Державну установу «Запорізький обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» (ідентифікаційний код 38461727), що знаходиться за адресою: вул. Рекордна, буд. 27, м. Запоріжжя, 69037.

Заявник у судовому засіданні подану заяву про заміну сторони виконавчого провадження підтримав у повному обсязі, надав пояснення, аналогічні викладеним у вказаній заяві та надав додаткові усні пояснення. Вказує, що пунктом 3 постанови Кабінету Мінінстрів України від 11.09.2013 №681 «Деякі питання діяльності Міністерства охорони здоровя та Державної санітарно епідеміологічної служби» дозволено Міністерству охорони здоровя використання залишків бюджетних коштів спеціального фонду, які утворилися станом на 01.01.2013 за бюджетною програмою 2301250 «Державний санітарно-епідеміологічний нагляд, дезінфекційні заходи та заходи по боротьбі з епідеміями» на спеціальних реєстрових рахунків закладів та установ санітарно-епідеміологічної служби Деякі питання діяльності Міністерства охорони здоровя та Державної санітарно-епідеміологічної служби, що належать до сфери управління Міністерства та ліквідуються (далі - заклади та установи), та коштів, які надійшли після 1 січня 2013 р. на спеціальні реєстраційні рахунки закладів та установ, для проведення державними установами, що належать до сфери управління Державної санітарно-епідеміологічної служби і проводять лабораторні випробування та інструментальні дослідження, яким частково передані функції закладів та установ, розрахунків, пов'язаних із завершенням ліквідації закладів та установ. Ураховуючи вищевикладене, просить заяву задовольнити та замінити сторону виконавчого провадження.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, про дату, час та місце слухання справи були повідомлені належним чином.

Відповідно до ч. 2 ст. 264 КАС суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, що звернулися з поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Представник зацікавленої особи Державної установи «Запорізький обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» проти задоволення заяви заперечив із підстав, наведених у письмових запереченнях від 18.01.2016 та надав додаткові усні пояснення. Зокрема, вказує, що в своєму листі Міністерство охорони здоровя від 23.01.2015 №10.03.68/1851 вичерпно зазначило, що постановою №681 визначений механізм спрямування залишків коштів, що утворились станом на 01.01.2013. Тобто, вказана постанова є правовим засобом, за допомогою якого здійснене правове регулювання суспільних відносин з кредиторами закладів та установ санітарно-епідеміологічної служби, що належать до сфери управління Міністерства та ліквідуються. При цьому, п. 3 Постанови №681, визначено походження (цільове призначення) грошових коштів, за рахунок яких необхідно провести виплату капіталізованих платежів на користь Фонду. Зазначає, що згідно довідки відділу бухгалтерського обліку, грошові кошти для розрахунків, повязаних із завершенням ліквідації закладів та установ, відповідно до механізму визначеному постановою №681, на розрахункові рахунки лабораторного центру протягом 2014 року не надходили та станом на 18.01.2016 на рахунках установи не обліковуються. Виконання рішення суду за рахунок власних або бюджетних надходжень лабораторного центру є грубим порушенням бюджетних та фінансових дисциплін. Вважає, що стягував не надав жодних доказів переходу прав і обовязків відповідача до Державної установи «Запорізький обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України». Додаткового зазначає, що заміна сторони виконавчого провадження можлива лише на стадії виконання рішення суду, проте як вбачається із постанови від 18.01.2016 виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа по даній справі є закінченим, а тому просить суд у задоволенні заяви відмовити.

Розглянувши наявні матеріали справи судом встановлено наступне.

Частиною 2 ст. 257 КАС України визначено, що судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, є підставою для його виконання.

Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку визначає Закон України «Про виконавче провадження» від 21.04.1999 №606-XIV (далі Закон № 606-XIV).

За приписами ст. 1 Закону № 606-XIV виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню (далі - рішення).

Частиною 5 ст. 8 Закону № 606-XIV передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Так, під правонаступництвом у виконавчому провадженні необхідно розуміти заміну однієї зі сторін (стягувача або боржника) з переходом прав та обовязків від право попередника до іншої особи (правонаступника), що раніше не брали участі у виконавчому провадженні. Правонаступництво можливе на всіх стадіях виконавчого провадження з моменту відкриття виконавчого провадження до його закінчення.

Відповідно до ч. 1 ст. 264 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Таким чином, згідно із приписами ст. 264 КАС України заміна сторони виконавчого провадження її правонаступником можлива лише на стадії виконання судового рішення.

Пунктом 3 ч.1 ст.49 Закону № 606-XIV передбачено, що виконавче провадження підлягає закінченню у разі смерті або оголошення померлим стягувача чи боржника, визнання безвісно відсутнім боржника або стягувача, ліквідації юридичної особи - сторони виконавчого провадження, якщо виконання їх обов'язків чи вимог у виконавчому провадженні не допускає правонаступництва.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що Державний заклад «Запорізька районна санітарно-епідеміологічна станція Запорізької області» МОЗ України (ідентифікаційний код 05498499) є юридичною особою, яка зареєстрована 12.06.2007, та 10.12.2014 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців внесено запис 10851110005000652 про припинення в результаті ліквідації, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру.

Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 06.02.2013 у справі №808/38/13-а адміністративний позов задоволено та присуджено до стягнення з відповідача на користь Відділення Фонду вищевказану суму капіталізованих платежів.

22.04.2013 судом, за заявою представника Відділення Фонду, було видано виконавчий лист по адміністративній справі.

Постановою державного виконавця Москаленком Є.А. Ленінського ВДВС органу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції від 14.06.2013 відкрито виконавче провадження ВП №38471385 з примусового виконання виконавчого листа №808/38/13-а, виданого 22.04.2013 Запорізьким окружним адміністративним судом про стягнення з ДЗ «Запорізької районної СЕС Запорізької області» на користь фонду соціального страхування 532 251,46 грн.

Виконавче провадження ВП №49769193 закінчене 18.01.2016 на підставі п.3 ч.1 ст.49, ст.50 Закону України «Про виконавче провадження» шляхом винесення державним виконавцем відповідної постанови.

Ураховуючи викладене, суд дійшов висновку, що заява Відділення Фонду не підлягає задоволенню, оскільки на даний час як вбачається з матеріалів справи виконавче провадження ВП №38471385 з примусового виконання виконавчого листа №808/38/13-а, виданого 22.04.2013 Запорізьким окружним адміністративним судом про стягнення з ДЗ «Запорізької районної СЕС Запорізької області» на користь фонду соціального страхування 532 251,46 грн. є закінченим, а отже постанова суду 06.02.2013 у справі №808/38/13-а не перебуває на стадії виконання судового рішення.

Керуючись ст.ст. 160, 165, 264 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Запоріжжі про заміну сторони (боржника) у виконавчому провадженні в адміністративній справі за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Запоріжжі до Державного закладу «Запорізька районна санітарно-епідеміологічна станція Запорізької області» МОЗ України в особі ліквідаційної комісії про стягнення капіталізованих платежів на Державну установу «Запорізький обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» відмовити.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

СуддяІ.В.Батрак