ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
"20" січня 2016 р.Справа № 921/880/15-г/11Іменем України
Постанова
Кредитор: ОСОБА_1 об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Тернопільській області вул. Білецька,1,Тернопіль,46003
Боржник: Приватне підприємство "Еко-Енерго-Ресурс" вул. Козацька, 19,Тернопіль,46005
Суддя: Сидорук А.М.
За участю представників сторін:
Кредиторів: ОСОБА_2 представник ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області;
Боржника: ОСОБА_3 розпорядник майна
Суть справи: ОСОБА_1 об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Тернопільській області, вул. Білецька, 1, м. Тернопіль звернулась до господарського суду Тернопільської області із заявою про порушення справи про банкрутство приватного підприємства "Еко-Енерго-Ресурс" вул. Козацька, 19, м. Тернопіль, ідентифікаційний код 34699517 в порядку ст. 10, 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ухвалою господарського суду Тернопільської області від 13 жовтня 2015 року порушено провадження у справі про банкрутство приватного підприємства "Еко-Енерго-Ресурс" вул. Козацька, 19, м. Тернопіль, ідентифікаційний код 34699517. Розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого ОСОБА_3, вул. Димитрова, 4/10, м. Чернівці, Чернівецької обл.; свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 251 від 19 лютого 2013 року. Зобовязано розпорядника майна боржника надати господарському суду не пізніше 01 грудня 2015 року відомості про результати розгляду вимог кредиторів та Реєстр вимог кредиторів боржника. Попереднє засідання суду призначено на 08 грудня 2015 року.
З метою виявлення усіх кредиторів та осіб, які бажають взяти участь у санації боржника відповідно до ч. 10 ст. 16 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, 13 жовтня 2015 року здійснено офіційне оприлюднення оголошення про порушення справи про банкрутство на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
На виконання вимог, викладених в ухвалі господарського суду Тернопільської області від 13 жовтня 2015 року, розпорядником майна боржника ОСОБА_3 03 грудня 2015 року подано на затвердження Реєстр вимог кредиторів із супровідним листом № 02-02/8 від 26.11.2015 р..
Ухвалою господарського суду Тернопільської області від 08.12.2015р. затверджено Реєстр вимог кредиторів по справі № 921/880/15-г/11 відносно приватного підприємства "Еко-Енерго-Ресурс" вул. Козацька, 19, м. Тернопіль, ідентифікаційний код 34699517 з грошовими вимогами ОСОБА_1 об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області, вул. Білецька, 1, м.Тернопіль, ідентифікаційний код 39502025 в сумі 3 595 918 грн. 09 коп.. Черговість задоволення вимог кредитора в сумі 1 226 296 грн. 81 коп. - третя; в сумі 1 450 607 грн. 36 коп. штрафних санкцій та пені шоста.
Розгляд справи в підсумковому засіданні ухвалою господарського суду від 08.12.2015р. призначено на 20.01.2016р. на 12 год. 30 хв. та зобовязано розпорядника майна до дати проведення підсумкового засідання надати суду висновок /звіт/ про фінансово-майнову діяльність приватного підприємства "Еко-Енерго-Ресурс" вул. Козацька, 19, м. Тернопіль, ідентифікаційний код 34699517.
20.01.2016р. від розпорядника майна боржника ПП "Еко-Енерго-Ресурс" ОСОБА_3 на адресу господарського суду надійшли наступні документи: Поточний звіт розпорядника майна у справі № 921/880/15-г/11; клопотання № 02-02/12 від 20.01.2016р. про затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди розпорядника майна ОСОБА_3 за період здійснення повноважень з 13.10.2015р. по 20.01.2016р. в розмірі 9 094,80 грн.; клопотання № 02-02/13 від 20.01.2016р. про визнання Приватне підприємство "Еко-Енерго-Ресурс" банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором арбітражного керуючого ОСОБА_3
Розглянувши матеріали справи, заслухавши думку розпорядника майна боржника, пояснення представника ініціюючого кредитора, судом встановлено наступне:
Як вбачається з матеріалів справи, на підставі наданих та зібраних арбітражним керуючим документів та інформації, арбітражним керуючим в порядку ст.22 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" на адресу боржника надіслано повідомлення від 13.10.2015р., яким зобовязано керівника та засновника боржника ОСОБА_4 надати розпоряднику майна копії документів фінансової звітності, акти інвентаризації матеріальних цінностей на останній звітній період та призначено проведення інвентаризації матеріальних цінностей на 17.11.2015р.
В призначений час керівник Приватного підприємства "Еко-Енерго-Ресурс" для проведення інвентаризації не з'явився, уповноважених осіб не направив, витребувані документи не надав, про що був складений акт. Листи з повідомленням повернуто з поштовою відміткою за закінченням терміну зберігання.
17.11.2015р. за юридичною адресою боржника м.Тернопіль, вул.Козацька, 19 проведено інвентаризацію матеріальних цінностей за місцем розташування боржника. В результаті обстеження за юридичною адресою підприємства встановлено відсутність будь-яких майнових активів, належних боржнику.
На запит розпорядника майна від ОСОБА_1 ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області арбітражним керуючим отримано копії фінансових звітів (балансів) за останні три роки, що передують порушенню провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до зібраних розпорядником майна документів, за приватним підприємством "Еко-Енерго-Ресурс", вул. Козацька, 19, м. Тернопіль, ідентифікаційний код 34699517 не зареєстровано земельних ділянок, транспортних засобів, технічних засобів.
Проаналізувавши показники статей балансу ПП "Еко-Енерго-Ресурс" з 2012 по 2014рр., останні три роки діяльності підприємства характеризуються збитковістю та вкрай низькою рентабельністю, що свідчить про фактичне припинення фінансово-господарської діяльності. Складаючи обовязкову фінансову звітність, керівництво вдалося до переписування показників статей балансу. Фактично майнових активів /матеріальних цінностей/ під час проведення інвентаризації в межах процедури розпорядження майном не виявлено.
Відповідно до Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно за боржником зареєстровано право власності на обєкт нерухомого майна нежитлову будівлю: ангар, що знаходиться за адресою с.Лебедівка Козелецького району Чернігівської області, вул.Гнилушська, 4д.
Ознак фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства приватного підприємства "Еко-Енерго-Ресурс", вул. Козацька, 19, м. Тернопіль, ідентифікаційний код 34699517 в межах процедури розпорядження майном не виявлено.
На зборах комітету кредиторів приватного підприємства "Еко-Енерго-Ресурс", які відбулись 25.12.2015р., комітет кредиторів прийняв рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого ОСОБА_3.; крім того комітетом кредиторів погоджено звіт про нарахування та виплату основної грошової винагороди арбітражного керуючого ОСОБА_3 в сумі 2756,00 грн. за період здійснення повноважень з 13.10.2015р. по 25.12.2015р.
Частиною 8 статті 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення щодо звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, припинення повноважень арбітражного керуючого та про призначення іншого арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора).
У відповідності до ст.27 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації, мирової угоди) або припиняється провадження у справі. До закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів зобов'язані прийняти одне з таких рішень:
схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації;
відхилити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації;
подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації у разі його неподання боржником;
подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури;
подати до господарського суду клопотання про укладення мирової угоди.
У підсумковому засіданні господарський суд за пропозицією розпорядника майна боржника та на підставі рішення зборів кредиторів приймає одне з таких судових рішень:
ухвалу про введення процедури санації та затвердження плану санації у разі схвалення плану санації боржника зборами кредиторів та погодження його забезпеченими кредиторами в порядку, встановленому статтею 30 цього Закону;
ухвалу про введення процедури санації та зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації у разі відхилення плану санації боржника зборами кредиторів або неподання його боржником;
постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури;
ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство;
ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду в межах граничного строку, визначеного цим Законом.
З дня визнання господарським судом боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури або введення процедури санації, або затвердження мирової угоди процедура розпорядження майном та повноваження розпорядника майна припиняються.
В даному випадку, з врахуванням матеріалів справи, зокрема, наданих суду розпорядником майна документів, факту відсутності пропозицій щодо санації або укладення мирової угоди у справі, господарський суд приходить до висновку про необхідність визнання Приватного підприємства "Еко-Енерго-Ресурс" банкрутом та відкриття його ліквідаційної процедури.
Станом на день розгляду справи у підсумковому засіданні заяв від потенційних інвесторів щодо оздоровлення фінансового становища боржника не надходило, що дає підстави вважати, що підприємство не є інвестиційно привабливим.
Таким чином, задоволення вимог кредиторів може бути здійснено не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Господарський суд також зазначає, що згідно з положеннями Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суб'єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
У відповідності до ст.ст. 37, 38, 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
З метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснюється офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
У постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Законом, з числа арбітражних керуючих, якщо інше не передбачено цим Законом.
Згідно з ч. 2 ст. 38 Закону про банкрутство з дня прийняття судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та, розпорядження його майном, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, припиняються повноваження власника майна банкрута.
Відповідно до ч. 2 ст. 41 Закону про банкрутство ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та оцінку майна банкрута; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю. заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими; подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому Законом; повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надає державному органу відповідну інформацію для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до ч. 6 ст. 41 Закону про банкрутство протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов'язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору.
Розглянувши клопотання розпорядника майна № 02-02/12 від 20.01.2016р. про затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди розпорядника майна ОСОБА_3 за період здійснення повноважень з 13.10.2015р. по 20.01.2016р. в розмірі 9 094,80 грн., суд встановив:
Відповідно до ст. 98 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Законом.
Відповідно до ст. 115 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого визначається у розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання ним повноважень. Право грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень розпорядника майна. Сплата грошової винагороди арбітражному керуючому (розпоряднику майна) здійснюється шляхом її авансування заявником (кредитором або боржником) у розмірі, зазначеному у цієї частині.
Відповідно до приписів п. 7 ст. 115 Закону про банкрутство розпорядник майна звітує про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого, здійснення та відшкодування його витрат на першому засіданні комітету кредиторів, а також за результатами процедури розпорядження майном.
Конституція України гарантує кожному громадянину право на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.
Приймаючи до уваги, що відповідно до чинного законодавства України про банкрутство грошова винагорода арбітражного керуючого визначається у розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання ним повноважень, господарський суд вважає подане клопотання обгрунтованим, таким що відповідає вимогам чинного законодавства України та підлягає до задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1, 2, 26, 27, 37-40, 98, 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Припинити процедуру розпорядження майном у справі про банкрутство приватного підприємства "Еко-Енерго-Ресурс" вул. Козацька, 19, м. Тернопіль, ідентифікаційний код 34699517.
2. Приватне підприємство "Еко-Енерго-Ресурс" вул. Козацька, 19, м. Тернопіль, ідентифікаційний код 34699517, - визнати банкрутом.
3. Відкрити ліквідаційну процедуру боржника строком на 12 місяців та ліквідатором приватного підприємства "Еко-Енерго-Ресурс" вул. Козацька, 19, м. Тернопіль, ідентифікаційний код 34699517 призначити арбітражного керуючого ОСОБА_3, вул. Димитрова, 4/10, м. Чернівці, Чернівецької обл.; свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 251 від 19 лютого 2013 року.
4. Скасувати арешти та інші обмеження по розпорядженню, накладені на майно приватного підприємства "Еко-Енерго-Ресурс" вул. Козацька, 19, м. Тернопіль, ідентифікаційний код 34699517.
5. Відповідно до вимог ст.38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобовязаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури н офіційному веб-сайті Вищого господарського суду Укрїни в мережі Інтернет.
6. Вимоги за зобовязаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Граничний строк на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника 20.03.2016р.
Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі
7. Ліквідатору банкрута після завершення всіх розрахунків з кредиторами та здійснення ліквідаційної процедури скласти звіт про свою діяльність та ліквідаційний баланс підприємства-банкрута, подати їх до господарського суду для подальшого розгляду і затвердження.
8. Затвердити Звіт розпорядника майна приватного підприємства "Еко-Енерго-Ресурс" вул. Козацька, 19, м. Тернопіль, ідентифікаційний код 34699517 ОСОБА_3, вул. Димитрова, 4/10, м. Чернівці, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 251 від 19.02.2013р. про нарахування та виплату грошової винагороди за здійснення повноважень розпорядника майна в процедурі розпорядження майном боржника за період з 13.10.2015р. по 20.01.2016р. в розмірі 9 094 грн. 80 коп.
9. Постанову надіслати кредитору ОСОБА_1 обєднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області, м. Тернопіль, вул. Білецька, 1; боржнику ПП "Еко-Енерго-Ресурс" вул. Козацька, 19, м. Тернопіль; відділу державної виконавчої служби ОСОБА_1 міського управління юстиції, вул. Київська, 3а, м. Тернопіль; Реєстраційній службі ОСОБА_1 міського управління юстиції Тернопільської області, вул. Київська, 3а, м. Тернопіль та арбітражному керуючому ОСОБА_3, вул. Димитрова, 4/10, м. Чернівці.
СуддяА.М. Сидорук