КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа № 742/127/16-а Головуючий у 1-й інстанції: Коваленко А.В.
Суддя-доповідач: Межевич М.В.
У Х В А Л А
Іменем України
03 лютого 2016 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого Межевича М.В., суддів Земляної Г.В. та Сорочка Є.О., розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області від 15 січня 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Комунального лікувально-профілактичного закладу «Прилуцька центральна міська лікарня» про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії та стягнення грошових коштів,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області від 15 січня 2016 у відкритті провадження відмовлено.
Позивач в апеляційній скарзі просить суд скасувати ухвалу і направити справу для продовження розгляду до суду першої інстанції, оскільки вважає, що судом першої інстанції порушено норми процесуального права.
Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи, апеляційну скаргу, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Відмовляючи у відкритті провадження, суд першої інстанції виходив з того, що Комунальний лікувально-профілактичний заклад «Прилуцька центральна міська лікарня» не є суб'єктом владних повноважень у розумінні ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України № 2747-IV від 06.07.2005 (далі - КАС), а тому його дії не можуть бути оскаржені до суду в порядку адміністративного судочинства.
Колегія суддів погоджується з таким висновком суду першої інстанції з огляду на таке.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства № 2747-IV від 06.07.2005 (далі - КАС), до компетенції адміністративних судів України належать, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
У розумінні пункту 1 частини першої статті 3 КАС, справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) це публічно-правовий спір, у якому хоча б однією із сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС визначено, що суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з вимогами частини 2 статті 2 КАС, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
З матеріалів справи вбачається, що позивач звернувся до суду з позовом до Комунального лікувально-профілактичного закладу «Прилуцька центральна міська лікарня», яке не є суб'єктом владних повноважень в розумінні статті 3 КАС, а тому його дії не можуть бути оскаржені до суду в порядку адміністративного судочинства.
Пунктом 1 частини 1 статті 109 КАС передбачено, що суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Крім того, пунктом 2 наведеної частини статті також передбачено, що суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо у спорі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав є такі, що набрали законної сили ухвала суду про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі.
З матеріалів справи вбачається, що ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 24 листопада 2015 року по справі № 825/3408/15-а за позовом ОСОБА_2 до Комунального лікувально-профілактичного закладу «Прилуцька центральна міська лікарня», що містив аналогічні позовні вимоги (за вийнятком суми, яку позивач просить зобов'язати відповідача сплатити (у даній справі -3 733,80 грн, у справі № 825/3408/15-а - 2 554,30 грн)), у відкритті провадження в адміністративній справі відмовлено та наголошено на тому, що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається
Колегія суддів відхиляє твердження позивача про те, що Комунальний лікувально-профілактичний заклад «Прилуцька центральна міська лікарня» є структурним підрозділом Прилуцької міської ради Чернігівської області, оскільки згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Комунальний лікувально-профілактичний заклад «Прилуцька центральна міська лікарня» (ідентифікаційний код юридичної особи 34549336) є комунальною організацією, засновником якої є Прилуцька міська рад Чернігівської області, та здійснює діяльність за кодом КВЕД 86.10 Діяльність лікарняних закладів (основний).
Виходячи з наведеного, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом до Комунального лікувально-профілактичного закладу «Прилуцька центральна міська лікарня».
Відповідно до ч. 1 ст. 200 КАС суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Оскільки судове рішення ухвалене судом першої інстанції відповідно до норм матеріального права, при дотриманні норм процесуального права, на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин у справі, підтвердженими доказами, а доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, то суд апеляційної інстанції підстав для його скасування не вбачає.
Керуючись ст.ст. 41, 160, 197, 199, 200, 205, 206, 212, 254 КАС, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 залишити без задоволення, а ухвалу Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області від 15 січня 2016 року - без змін.
Рішення апеляційної інстанції набирає законної сили через п'ять днів після направлення його копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржене безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Головуючий суддя М.В. Межевич
Суддя Г.В. Земляна
Суддя Є.О. Сорочко
Головуючий суддя Межевич М.В.
Судді: Земляна Г.В.
Сорочко Є.О.