Ухвала суду № 55406721, 03.02.2016, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.02.2016
Номер справи
804/5426/15
Номер документу
55406721
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

і м е н е м У к р а ї н и

03 лютого 2016 рокусправа № 804/5426/15

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Юхименка О.В.

суддів: Нагорної Л.М. Семененка Я.В.

за участю секретаря судового засідання: Лащенко Р.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні

апеляційну скаргу Дніпропетровської об'єднаної

Державної податкової інспекції

Головного управління Міндоходів

у Дніпропетровській області,

на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду

від 12 травня 2015 року

у справі № 804/5426/15

за позовом Приватного підприємства «Транс Логістик»,

вул. Теплична, 27-С, смт. Ювілейне, 52005;

до відповідача Дніпропетровської об'єднаної

Державної податкової інспекції

Головного управління Міндоходів

у Дніпропетровській області,

вул. Теплична, 13, смт. Ювілейне Дніпропетровської, 52005;

про визнання протиправними та скасування Актів, -

встановив: Дніпропетровський окружний адміністративний суд (суддя Турова О.М.) своєю постановою від 12 травня 2015 року позов Приватного підприємства «Транс Логістик» задовольнив.

Визнати протиправними та скасував Вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 20 січня 2015 року № Ю-0000381703 та Рішення № 0000371703 від 20 січня 2015 року про застосування штрафних санкцій за донарахування територіальним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску.

Постанова суду мотивована тим, що інвалідність працівників підприємства є документально підтвердженою. Єдиний внесок для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди, встановлюється у розмірі 8,41 відсотка визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року N 2464-VI.

Не погоджуючись з прийнятим у справі судовим актом, у поданій апеляційній скарзі Дніпропетровська об'єднана Державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області, Відповідач, вказує на невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги її заявник посилається на те, що згідно до наданих на перевірку документів працівник підприємства ОСОБА_2 у період з 01 квітня по 20 травня 2013 року, та працівник підприємства ОСОБА_3 у період з 10 вересня 2013 року по день підписання акта перевірки, не мали документів, які б підтверджували їх інвалідність.

Отже, Приватне підприємство «Транс Логістик» для працівника ОСОБА_2 у період з 01 квітня по 20 травня 2013 року, та для працівника підприємства ОСОБА_3 у період з вересня по грудень 2013 року, не мало документального підтвердження щодо правомірності застосування розміру єдиного внеску 8,41 відсотка.

Просить постанову окружного адміністративного суду скасувати та ухвалити нове рішення. У позові відмовити.

Обставини справи: уповноваженими фахівцями держподаткінспекції проведена планова виїзна документальна перевірка Приватного підприємства «Транс Логістик», код за ЄДРПОУ 34307753, з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01 січня по 31 грудня 2013 року.

За результатами складено Акт від 25 грудня 2014 року № 832/22-34307753.

В Акті перевірки вчинено записи про порушення статей 7, 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року N 2464-VI.

На підставі Акту перевірки, керівником контролюючого органу 20 січня 2015 року сформовано Вимогу про сплату боргу (недоїмки) № 0000381703.

Приватне підприємство «Транс Логістик» зобов'язано сплатити суму недоїмки у розмірі 2.108,85 грн.

Крім того, від 20 січня 2015 року керівником контролюючого органу прийнято Рішення № 0000371703 про застосування штрафних санкцій за донарахування територіальним органом доходів і зборів своєчасно не нарахованого єдиного внеску.

Приватне підприємство «Транс Логістик» зобов'язано сплатити штраф у розмірі 1.054,43 грн.

Скасування Вимоги про сплату боргу (недоїмки) та Рішення про застосування штрафних санкцій стало предметом судового позову.

Колегія суддів, проаналізувавши на підставі фактичних обставин справи застосування судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права при винесені оскарженої постанови, виходить з наступного.

В силу приписів частини тринадцятої статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року N 2464-VI, єдиний внесок для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди, встановлюється у розмірі 8,41 відсотка визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску для працюючих інвалідів.

У відповідності з пунктом 3,13 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України 27.09.2010 N 21-5, яка була чинною на дату виникнення спірних правовідносин, підтвердженням встановлення працівнику інвалідності є завірена копія довідки з акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності.

За позицією фахівців контролюючого органу, згідно до наданих на перевірку документів працівник підприємства ОСОБА_2 у період з 01 квітня по 20 травня 2013 року, та працівник підприємства ОСОБА_3 у період з 10 вересня 2013 року по день підписання акта перевірки, не мали документів, які б підтверджували їх інвалідність. Отже, Приватне підприємство «Транс Логістик» для працівника ОСОБА_2 у період з 01 квітня по 20 травня 2013 року, та для працівника підприємства ОСОБА_3 у період з вересня по грудень 2013 року, не мало документального підтвердження щодо правомірності застосування розміру єдиного внеску 8,41 відсотка.

Однак, як встановлено судом першої інстанції, працівнику ОСОБА_3 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) відповідно до акта огляду МСЕК серія 10 ААВ № 501929 від 01 липня 2013 року встановлено ІІІ група інвалідності, строк дії до 27 серпня 2016 року, що також підтверджується довідкою до цього акта огляду МСЕК від 27 серпня 2013 року. (а. с. 202);

Щодо працівника ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_2), то відповідно до довідки до акта огляду МСЕК серія 10 ААА № 241965 від 19 березня 2012 року було встановлено ІІ групу інвалідності через загальне захворювання при первинному огляді на термін до квітня 2013 року, наступний переогляд призначено до 19 березня 2013 року. Однак, переогляд було здійснено лише 20 травня 2013 року, за результатами якого також видано акт МСЕК серія 10 ААВ № 377737 та довідку до нього, згідно яких при повторному огляді підтверджено ІІ групу інвалідності через загальне захворювання на термін до червня 2014 року.

Таким чином, нарахування Позивачем єдиного внеску у розмірі 8,41 відсотка для працюючих інвалідів було правильним, оскільки групу інвалідності працівникам підприємства фактично встановлено.

Доводи про відсутність документального підтвердження щодо правомірності застосування розміру єдиного внеску 8,41 відсотка на дату завершення перевірки оцінюються критично, оскільки відповідно до вимог статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

А розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

При цьому, з огляду відсутність документального підтвердження інвалідності тільки протягом фіксованого проміжку часу, контролюючий орган не був позбавлений можливості для здійснення функцій, визначених законом, отримати безоплатно відповідні довідки чи інформацію від уповноважених на те державних органів.

В межах апеляційної скарги підстави для скасування або зміни рішення суду першої інстанції відсутні.

Керуючись ст. 195, п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд, -

У Х В А Л И В

Апеляційну скаргу Дніпропетровської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області залишити без задоволення.

Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12 травня 2015 року у справі № 804/5426/15 - без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення.

Касаційна скарга подається безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції у порядку та у строки, визначені статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий: О.В. Юхименко

Суддя: Л.М. Нагорна

Суддя: Я.В. Семененко