Справа №: 310/501/16-п
3/310/172/16
ПОСТАНОВА
Іменем України
03 лютого 2016 року м. Бердянськ
Суддя Бердянського міськрайонного суду Запорізької області Вірченко О.М., при секретарі Пересунько А.Д., за участю прокурора Педан Ю.Г., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов із Управління захисту економіки в Запорізькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, секретаря Осипенківської сільської ради Бердянського району Запорізької області, яка мешкає за адресою: Запорізька область, Бердянський район, с. Осипенко, вул. Лермонтова, буд. 71, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,
за скоєння правопорушення, передбаченого ст. 172-7 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
25.01.2016 року до Бердянського міськрайонного суду Запорізької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-7 КУпАП у звязку із порушенням нею вимог щодо обов'язку повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, передбаченого п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинене за наступних обставин.
Відповідно до частини 1 статті 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат місцевої ради, як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу та член ради, здійснюючи депутатські повноваження, повинен не використовувати депутатський мандат в особистих інтересах чи в корисливих цілях.
Приписами ст. 12-1 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» передбачено, що посадові особи місцевого самоврядування зобов'язані дотримуватися правил запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачених Законом України «Про запобігання корупції».
Статтею 41 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті З цього Закону, діють неупереджено, незважаючи на приватні інтереси, особисте ставлення до будь-яких осіб, на свої політичні погляди, ідеологічні, релігійні або інші особисті погляди чи переконання.
Згідно із п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно.
Частиною 1 статті 1 зазначеного Закону передбачено, що реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Рішенням № 6 Осипенківської сільської ради шостого скликання від 19.05.2015 року ОСОБА_1 як секретаря Осипенківської сільської ради премійовано у розмірі 50% посадового окладу за травень 2015 року на загальну суму 983,50,00 грн.
Встановлено, що 19.05.2015 року секретар Осипенківської сільської ради ОСОБА_1 при підготовці порядку денного до шістдесят п'ятої сесії шостого скликання Осипенківської сільської ради включила до нього питання щодо свого преміювання у травні 2015 року. Оскільки ОСОБА_1 також була депутатом сільської ради, то відповідно при розгляді зазначеного питання виникла суперечність між її приватним інтересом та її представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, тобто мав місце реальний конфлікт інтересів. Незважаючи на викладене, ОСОБА_1 будучи депутатом Осипенківської сільської ради та посадовою особою місцевого самоврядування, у встановленому Законом України «Про запобігання корупції» порядку Національне агентство з питань запобігання корупції або сесію Осипенківської сільської ради про наявний реальний конфлікт інтересів не повідомила.
Таким чином, ОСОБА_1 порушила встановлені п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» вимоги щодо обов'язку повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів.
На підставі викладеного, ОСОБА_1 вчинила адміністративне корупційне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину у скоєному правопорушенні визнала повністю.
Вислухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, та вивчивши матеріали справи про адміністративне порушення, оцінивши докази по справі відповідно до ст. 252 КУпАП, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 порушила вимоги щодо повідомлення про конфлікт інтересів, відповідальність за що передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Під час розгляду адміністративних матеріалів встановлено, що рішенням Осипенківської сільської ради від 23.11.2010 року № 01 «Про підсумки виборів депутатів сільської ради, сільського голови та визнання їх повноважень» визнано повноваження ОСОБА_1 як депутата зазначеної ради. Враховуючи наведене, ОСОБА_1 відповідно до п.п. «б», «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» як депутат місцевої ради є субєктом відповідальності за корупційне правопорушення.
Рішенням Осипенківської сільської ради від 14.12.2010 року № 01 «Про обрання секретаря Осипенківської сільської ради» секретарем Осипенківської сільської ради обрано ОСОБА_2
Рішенням Осипенківської сільської ради від 19.05.2015 року № 6 «Про надання премії ОСОБА_1 у травні місяці» було ухвалено преміювати секретаря сільської ради ОСОБА_1 в травні місяці у розмірі 50 % посадового окладу, визначеному рішенням сесії сільської ради в межах затверджених видатків на оплату праці.
Відповідно до списку депутатів, які були присутні на засіданні сесії 19.05.2015 року, ОСОБА_1 приймала участь в роботі сесії. У відповідності із протоколом пленарного засідання Осипенківської сільської ради від 19.05.2015 року по питанню про надання премії ОСОБА_1 у травні за ухвалення рішення було проголосовано одноголосно.
Враховуючи наведене, ОСОБА_1 порушила встановлені п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» вимоги щодо обов'язку повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів.
При накладенні адміністративного стягнення, суд враховує положення ст. 33 КУпАП, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши правопорушника, суд вважає можливим призначити ОСОБА_1 мінімальне покарання, передбачене ч.1 ст.172-7 КУаАП, у вигляді штрафу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП правопорушникзобов'язаний сплатити судовий збір у розмірі 0,2 розміру мінімальної заробітної плати.
Керуючись ст.ст. 40-1, 172-7 ч.1, 213, 221, 283 КУпАП, суддя
постановив:
ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні правопорушення, передбаченого ст. 172-7 ч.1 КУпАП, і піддати стягненню у виді штрафу 1700 грн. 00 коп., стягнувши суму в держбюджет Бердянського району Р/р: 31115106700031 код ЄДРПОУ: 38042560 одержувач: держбюджет Бердянського р-ну 21081100 банк одержувача: ГУДКУ у Запорізькій області МФО 813015 призначення платежу: адміністративні штрафи та інші санкції.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 275,60 грн., стягнувши суму на р/р 31217206700011 отримувач: Бердянське УДКСУ (м. Бердянськ, Бердянський район), 22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38042560, банк: Бердянське УДК ГУДКСУ в Запорізькій області, МФО 813015, призначення платежу: *;101;_(реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті), судовий збір у справі про адміністративне правопорушення, Бердянський міськрайонний суд, код ЄДРПОУ 37381363.
Строк предявлення до виконання протягом трьох місяців, з наступного дня після набрання постановою законної сили або закінчення строку, встановленого у разі відстрочки або розстрочки виконання постанови.
На постанову протягом десяти днів з дня її винесення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Запорізької області через Бердянський міськрайонний суд.
Суддя Бердянського
міськрайонного суду ОСОБА_3