ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про закриття провадження у справі
"02" лютого 2016 р. Справа № 809/4365/15
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
судді Могили А.Б.
за участі:
секретаря судового засідання Ілів Н.І.,
позивача ОСОБА_1,
представників позивача ОСОБА_2, ОСОБА_3,
представника відповідача Воловця Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Тисменицької районної державної адміністрації Івано-Франківської області , треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору Загвіздянська сільська рада, ОСОБА_5 про скасування розпорядження №561 від 03.08.2012 та зобов'язання до вчинення дій.
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся в суд із адміністративним позовом до Тисменицької районної державної адміністрації Івано-Франківської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Загвіздянська сільська рада, ОСОБА_5 про скасування розпорядження відповідача №561 від 03.08.2012 та зобов'язання внесення змін до розпорядження №561 від 03.08.2012, а саме заміни в ньому ОСОБА_5 на ОСОБА_1 в частині надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність.
Відповідачем подано суду письмове заперечення на позов, в якому просив про закриття провадження в справі з підстави, передбаченої п.1 ч.1 ст.157 КАС України, так як існує спір про право цивільне.
Представники позивача та позивач у судовому засіданні заперечили щодо задоволення клопотання відповідача.
Третя особа ОСОБА_5 та її представник в судове засідання не з'явилися, хоча про дату та час та місце судового розгляду повідомлені належно. Причини неявки суду невідомі.
Представник третьої особи Загвіздянської сільської ради в судове засідання не з'явився, суду подав клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Заслухавши пояснення представника відповідача з приводу поданого клопотання, думку представників позивача та позивача, вивчивши матеріали справи, суд зазначає наступне.
Розпорядженням Тисменицької районної державної адміністрації Івано-Франківської області за №561 від 03.08.2012 надано ОСОБА_5 дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність площею 0,2000га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована на території Загвіздянської сільської ради, за межами населеного пункту с. Загвіздя Тисменицького району, в урочищі «Мочари».
Представником третьої особи - ОСОБА_5 долучено до матеріалів адміністративної справи копію проекту землеустрою щодо відведення вказаної земельної ділянки у власність.
Під час розгляду справи судом з'ясовано, що позивач також претендує на отримання земельної ділянки у власність, яку обробляє з 1999 року, з приводу чого звертався з заявою до відповідача в 2015 році (а.с.11).
Як встановлено судом, позивач претендує на земельну ділянку площею 0,40га, на частину якої (площею 0,20га) ОСОБА_5 виготовила проект землеустрою щодо відведення вказаної земельної ділянки у власність (а.с.43).
Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Статтею 80 Земельного кодексу України передбачено, що суб'єктами права власності на землю є громадяни та юридичні особи - на землі приватної власності; територіальні громади, які реалізують це право безпосередньо або через органи місцевого самоврядування, - на землі комунальної власності; держава, яка реалізує це право через відповідні органи державної влади, - на землі державної власності.
За змістом статей 2 та 5 Земельного кодексу України орган державної влади, в даному випадку районна державна адміністрація, при здійсненні повноважень власника землі є рівноправним суб'єктом земельних відносин.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Суб'єктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень (пункт 7 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України).
Отже, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка законності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб), відповідно, прийнятих або вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій.
Спірним розпорядженням відповідач реалізував свої повноваження, як рівноправного суб'єкта земельних відносин.
Отже, перевірка правильності формування волі однієї зі сторін стосовно розпорядження землею та передачі відповідних прав щодо неї, не може розглядатися за правилами Кодексу адміністративного судочинства України. Оспорювання правомірності такого рішення має вирішуватися у порядку цивільної юрисдикції, оскільки виникає спір про право цивільне.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 157, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Провадження в справі за позовом ОСОБА_1 до Тисменицької районної державної адміністрації Івано-Франківської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору Загвіздянська сільська рада, ОСОБА_5 про скасування розпорядження №561 від 03.08.2012 та зобов'язання до вчинення дій закрити.
Повторне звернення з тією самою позовною заявою не допускається.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня її проголошення.
Апеляційна скарга на ухвалу подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя /підпис/ Могила А.Б.