ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 травня 2010 року (18 год. 39 хв.)Справа № 2а-1537/10/0870 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіТатаринова Д.В.
при секретаріСандига В.М.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом:Бердянського міжрайонного прокурора Запорізької області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, м. Київ та Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області, м. Запоріжжя
до: Приватного підприємця ОСОБА_1, м. Бердянськ Запорізької області
про: стягнення фінансових санкцій, -
за участю представників сторін:
від прокурора: Шульга О.А., діє на підставі посвідчення №80 від 10.07.2007;
від позивача: не зявився;
від відповідача: не зявився, -
ВСТАНОВИВ:
Бердянський міжрайонний прокурор Запорізької області (надалі позивач) звернувся із адміністративним позовом в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області до Приватного підприємця ОСОБА_1 (надалі відповідач або ПП ОСОБА_1В.) про стягнення 2 380 грн. штрафних санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт.
Прокурор у судовому засіданні на задоволенні позову наполягає.
У судовому засіданні 13.04.2010 представник позивача підтримав позовні вимоги, дав пояснення, аналогічні викладеним у позовної заяві.
У судове засідання представник відповідача та відповідач не зявились. Про час, місце та дату судового засідання відповідач повідомлявся належним чином. Письмових заперечень на адміністративний позов з боку представника відповідача до суду не надходило.
Розглянувши та дослідивши матеріли справи, вислухавши думку прокурора, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
10.06.2009р. працівниками Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області проведено перевірку щодо додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом ПП ОСОБА_1
За результатами перевірки складено акт № 132467 від 10.06.2009р.
Актом встановлено, порушення, вимог ст.48 Закону України «Про автомобільний транспорт»: надання послуг з перевезень вантажів без оформленої ліцензійної картки до напівпричепа АР-9867-ХХ.
Як свідчить акт перевірки, водій транспортного засобу ОСОБА_2 з актом перевірки ознайомлений, однак від пояснень і підписання акту відмовився.
10.06.2009р. Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області внесено ПП ОСОБА_1 припис №037151 щодо усунення порушення законодавства про автомобільний транспорт.
Відповідно до ст.48 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є: для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України. Документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є: для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідальність за зазначене правопорушення передбачена ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», відповідно до якої, за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» застосовуються санкції у вигляді штрафу у розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян; за невиконання перевізниками або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства застосовуються санкції у вигляді штрафу розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п.27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.06 №1567, за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій до порушника.
Постановою №061519 Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області 07.07.2009р. до ПП ОСОБА_1 застосовано фінансові санкції у розмірі 1700 грн.
За невиконання ПП ОСОБА_1 припису №037151 щодо усунення порушення законодавства про автомобільний транспорт від 10.06.2009р. Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області відповідно до ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» 04.08.2009р. до відповідача застосовано фінансові санкції у сумі 680 грн. постановою №061593.
Згідно з п.28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом 15-ти днів після отриманням ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.
Відомостей щодо оскарження відповідачем у адміністративному порядку постанов про застосування фінансових санкцій №061519 від 07.07.2009р., №061593 від 04.08.2009р. суду не надавалося. Сума фінансових санкцій в добровільному порядку відповідачем не сплачена.
Повноваження Головної державної інспекції на автомобільному транспорті щодо здійснення контролю за додержанням субєктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту та відповідні права (компетенція) щодо накладання фінансових санкцій, передбачені приписами Закону України «Про автомобільний транспорт» та Порядком здійснення контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою КМУ від 08.11.2006р. №1567, тому в зазначеному випадку позивач не вийшов за межі встановлених законодавством повноважень.
Відповідно до ч.4 ст.95 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
За таких обставин, вимоги Бердянського міжрайонного прокурора Запорізької області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області про стягнення 2 380 грн. штрафних санкцій обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.94, 95, 158-163 КАС України, ст.ст.48, 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», «Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.06р. №1567, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_1 (71100, Запорізька обл., м. Бердянськ, вул. Соснова, 24, код НОМЕР_1) на користь Державного бюджету м. Бердянську (р/р 311131066700011 в УДК у Запорізькій області, МФО 813015, ЄДРПОУ 34676932) 2 380 (дві тисячі триста вісімдесят) гривень фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт.
Постанова може бути оскаржена у Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд через Запорізький окружний адміністративний суд у десятиденний строк з дня проголошення постанови шляхом подання заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанову буде складено у повному обсязі «15» липня 2010 року.
Суддя Д.В. Татаринов