ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 травня 2010 року (17 год. 39 хв.)Справа № 2а-1815/10/0870 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіТатаринова Д.В.
при секретаріСандига В.М.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом:Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя,
м. Запоріжжя
до:Відкритого акціонерного товариства «АТП №12327», м. Запоріжжя
про: стягнення податкового боргу,-
за участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_1, діє на підставі довіреності №36/10/10-014 від 19.04.2010;
від відповідача: ОСОБА_2, паспорт ЕС476227 від 20.03.2006, -
ВСТАНОВИВ:
30 березня 2010 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя до відкритого акціонерного товариства «АТП №12327», в якому позивач просить суд стягнути з відповідача на користь державного бюджету Комунарського району борг у розмірі 759 743,75 гривні.
У позові вказано, що Відкрите акціонерне товариство «Автотранспортне підприємство №12327», згідно Свідоцтва про державну реєстрацію, зареєстроване як субєкт підприємницької діяльності юридична особа розпорядженням Комунарської районної адміністрації №982р від 21.08.1997 про що зроблено запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців №1 103 120 0000 002696.
Згідно довідки № 4910 Головного управління статистики у Запорізькій області, відповідач включений до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій з ідентифікаційним кодом 03114170 за місцезнаходженням: вул. Жасмінна, б.5, м. Запоріжжя, 69083.
Згідно даних особової картки та розрахунку, відповідач має податковий борг у сумі 759 743,75 гривні: загальна заборгованість по податку на прибуток 2 262,65 гривні; загальна заборгованість по ПДВ 395 213,26 гривень; загальна заборгованість по податку з доходів найманих працівників 339 141,96 гривня; загальна заборгованість по земельному податку 13 642,69 гривні; загальна заборгованість по збору за забруднення 8 839,11 гривень; загальна заборгованість по збору за спеціальне водокористування загальнодержавного значення 644,08 гривні.
У судовому засіданні представником позивача суду надані уточнення до позовної заяви, відповідно до який, позивач зазначає, що у звязку з частковим включенням сум заборгованості до кредиторських вимог по справі про банкрутство відповідача, заборгованість перед бюджетом в період з 02 червня 2009 року по 12 березня 2010 року складає 683 136,61 гривень, просить суд стягнути з відповідача зазначену суму заборгованості. Заява про уточнення позовних судом прийнята судом.
Представник відповідача позов визнає часткового, не погоджується зі штрафом у розмірі 96 576,98 гривень, в звязку з тим, що зазначена сума штрафу нарахована позивачем в період дії мораторію на задоволення вимог кредиторів відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», просить суд у задоволенні позовних вимог відмовити в розмірі 96 576,98 гривень.
Розглянувши та дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково з огляду на наступне.
Судом встановлено, що відкрите акціонерне товариство «АТП №12327» має заборгованість перед бюджетом в період з 02 червня 2009 року по 12 березня 2010 року по податку на прибуток у розмірі 2 250 гривень; по податку на додану вартість у розмірі 293 294 гривні; по податку з доходів найманих працівників у розмірі 210 549,77 гривень; по земельному податку у розмірі 71 624,05 гривень; по збору за забруднення у розмірі 8 197,73 гривень; по збору за спеціальне водокористування загальнодержавного значення 644,08 гривні. Зазначена сума заборгованості підтверджується актом звірки кредиторських вимог ДПІ у Комунарському районі станом з 02.06.2009 по 12.03.2010 від 31.05.2010, заборгованість є узгодженою, та визнаються відповідачем, окрім штрафних санкцій які узгоджені після порушення справи про банкрутство під час дії мораторію у розмірі 96 576,98 гривень.
В адміністративному чи судовому порядку відповідач зазначену вище податкову заборгованість не оскаржував, тому позивачем на виконання приписів ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від 21 грудня 2000 року сформована перша податкова вимога №1/589 від 06 листопада 2008 року, яка вручена відповідачу 11 листопада 2008 року та друга податкова вимога №2/776 від 17 грудня 2008 року, яка вручена відповідачу 16 січня 2009 року.
Відповідно до пункту 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» № 509 від 04.12.1990, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» № 1251 від 25.06.1991, платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані: подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до ст. 11 Закону України «Про систему оподаткування» № 1251 від 25.06.1991 відповідальність за правильність обчислення, своєчасність плати податків і зборів (обовязкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обовязкових платежів) відповідно до законодавства України.
Пунктом 1.2 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від 21 грудня 2000 року встановлено, що податкове, зобов'язання зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Пунктом 1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від 21 грудня 2000 року визначено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 цього Закону, податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Згідно п.п.5.4.1. п.5.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
02 червня 2009 року ухвалою Господарського суду Запорізької області по справі №19/133/09 порушено провадження про банкрутство відповідача та введено в дію мораторій на задоволення вимог кредиторів.
26 червня 2009 року позивачем до відповідача застосований штраф у розмірі 96 576,98 гривень, на підставі акту перевірки №3639/17-2-22-3114170 від 15 червня 2009 року, тобто податкове повідомлення-рішення №0000701702/0 від 26 червня 2009 року яким відповідачу визначене податкове зобовязання за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 96 576,98 гривень прийняте контролюючим органом після введення в дію мораторію на задоволення вимог кредиторів.
В матеріалах справи міститься акт звірки кредиторських вимог ДПІ у Комунарському районі м. Запоріжжя станом з 02 червня по 12 березня 2010 року від 31 травня 2010 року, відповідно до якого відповідач визнає заборгованість у розмірі 586 559,63 гривень та не визнає заборгованість зі штрафних санкцій які узгоджені після порушення справи про банкрутство під час дії мораторію у розмірі 96 576,98 гривень.
Відповідно до преамбули Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від 21 грудня 2000 року, цей закон не регулює питання погашення податкових зобовязань або стягнення податкового боргу з осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Згідно ч.4 ст. 12 вищезазначеного закону, під час дії мораторію на задоволення вимог кредиторів не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовується інші санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобовязань та зобовязань зі сплати податків та зборів (обовязкових платежів).
На підставі викладеного суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково у розмірі 586 559,63 гривень.
Керуючись ст. ст. 94, 158, 161-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнить частково.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства «АТП №12327» (69083, м. Запоріжжя, вул. Жасмінна, 5, ЄДРПОУ 03114170) на користь Державного бюджету Комунарського району м. Запоріжжя (р/р34128999700005, код платежу 99999999, ГУДКУ в Запорізькій області, ЄДРПОУ 34677119, МФО 813015) 586 559 (пятсот вісімдесят шість тисяч пятсот пятдесят девять) гривень 63 копійки податкового боргу.
В інший частині позову відмовити.
Постанова може бути оскаржена у Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд через Запорізький окружний адміністративний суд у десятиденний строк з дня проголошення постанови шляхом подання заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанову складено у повному обсязі «07» липня 2010 року.
Суддя Д.В. Татаринов