ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
__________________
УХВАЛА
про прийняття апеляційної скарги до провадження
"01" лютого 2016 р.
Справа № 916/1780/14
Одеський апеляційний господарський суд у складі:
головуючого судді: Ліпчанської Н.В.,
суддів: Лисенко В.А., Ярош А.І.
Розглянувши апеляційну скаргу Виконавчого комітету Одеської міської ради
на ухвалу господарського суду Одеської області від 20.01.2016р. про відмову у визнанні наказу таким, що не підлягає виконанню (ст. 117 ГПК України)
по справі № 916/1780/14
за позовом: Заступника прокурора Суворовського району м. Одеси в інтересах держави в особі регіонального відділення Фонду державного майна України по Одеській області
до відповідачів:
1. Виконавчого комітету Одеської міської ради;
2. Товариства з обмеженою відповідальністю "Кортек";
про визнання частково незаконним свідоцтва про право власності, зобов’язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Одеської області від 20.01.2016р. по справі №916/1780/14 у задоволенні заяви Виконавчого комітету Одеської міської ради про визнання наказу господарського суду Одеської області від 05.12.2014р. по справі №916/1780/14 таким, що не підлягає виконанню, відмовлено.
29 січня 2016 року до Одеського апеляційного господарського суду надійшла апеляційна скарга Виконавчого комітету Одеської міської ради на ухвалу господарського суду Одеської області від 20.01.2016р. по справі №916/1780/14.
З урахуванням Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору", прийнятого Верховною Радою України 22.05.2015р. за №484-VIII, яким внесені зміни до Закону України "Про судовий збір" стосовно збільшення розміру ставок судового збору, Виконавчим комітетом Одеської міської ради судовий збір має бути справлений за подання до господарського суду даної апеляційної скарги на ухвалу суду у розмірі 1 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 1378,00 грн.
Між тим, до апеляційної скарги скаржником не додано жодного доказу сплати судового збору у встановленому розмірі та порядку, що не відповідає вимогам чинного законодавства.
Проте, в апеляційній скарзі Виконавчий комітет Одеської міської ради заявив клопотання про відстрочку сплати судового збору, посилаючись на те, що наказом Міністерства фінансів України від 04.12.2015р. №1118, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 28.12.2015р. за №1647/28092 "Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 28.01.2002р. №57" відповідно до ст.44 Бюджетного кодексу України, Закону України від 09.04.2015р. №328-VIII "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації" внесено зміни до форм кошторису, зведеного кошторису та зведення показників спеціального фонду кошторису, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2002р. №57 та викладено їх у новій редакції.
Отже, з моменту прийняття вказаного наказу Міністерства фінансів України від 04.12.2015р., який набрав чинності 15.01.2016р., кошторис видатків, у якому, між тим, передбачені кошти для сплати судового збору, має бути затверджений за новою формою протягом січня 2016 року.
У зв’язку із зазначеними обставинами Виконавчий комітет Одеської міської ради за об’єктивними причинами був позбавлений можливості своєчасно затвердити кошторис видатків на сплату судового збору та сплатити його за подачу вказаної апеляційної скарги. З огляду на зазначене апелянт просить суд відстрочити йому сплату судового збору за подання апеляційної скарги на ухвалу суду.
Положеннями ч.1 ст.8 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Відповідно до п. 3.1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013р. №7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" (зі змінами та доповненнями) єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону України "Про судовий збір", є врахування ним майнового стану сторін.
Розглянувши матеріали апеляційної скарги, клопотання про відстрочення скаржнику сплати судового збору, судова колегія доходить до висновку, що об’єктивні обставини перешкоджають Виконавчому комітету Одеської міської ради сплаті ним судового збору у встановленому порядку і розмірі.
У зв’язку з викладеним, колегія суддів апеляційної інстанції задовольняє клопотання скаржника про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги, а подані матеріали визнає достатніми для прийняття апеляційної скарги до провадження.
Керуючись ст.ст. 86, 93, 98 ГПК України, суд –
УХВАЛИВ:
1. Клопотання Виконавчого комітету Одеської міської ради про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги – задовольнити.
2. Відстрочити Виконавчому комітету Одеської міської ради сплату судового збору у розмірі 1378,00 грн. за подання апеляційної скарги до 16.02.2016р.
3. Прийняти апеляційну скаргу до провадження.
4. Розгляд апеляційної скарги призначити на 16.02.2016р. о 12:40. Засідання відбудеться у приміщенні Одеського апеляційного господарського суду в залі судових засідань №7, тел. (0482) 301-430.
5. Явка представників сторін обов’язкова.
Головуючий Н.В. Ліпчанська
Суддя В.А. Лисенко
Суддя А.І. Ярош