ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 травня 2010 року (16 год. 52 хв.)Справа № 2а-1615/10/0870 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіТатаринова Д.В.
при секретаріСандига В.М.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом: Прокурора Ленінського району м. Запоріжжя в інтересах держави в особі Запорізького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, м. Запоріжжя
до: Відкритого акціонерного товариства «Запоріжнафтопродуктбуд», м. Запоріжжя
про: стягнення штрафу,
за участю представників сторін:
від прокуратури: ОСОБА_1, посвідчення №155 від 29.10.2008
від позивача: ОСОБА_2, діє на підставі довіреності №11/д від 08.01.2010;
від відповідача: не прибув, -
ВСТАНОВИВ:
19 березня 2010 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов прокурора Ленінського району м. Запоріжжя в інтересах держави в особі Запорізького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Запоріжнафтопродуктбуд», в якому прокурор просить суд стягнути з відповідача на користь Державного бюджету Ленінського району м. Запоріжжя штраф в розмірі 17 000 гривень.
В позовній заяві вказано, що Запорізьким територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку відносно ВАТ «Запоріжнафтопродуктбуд» винесена постанова №96-ЗП від 30.04.2009 про накладення санкцій у розмірі 17 000 гривень за правопорушення на ринку цінних паперів за фактом ухилення від виконання розпорядження про усунення порушення законодавства про цінні папери від 26.02.2009 № 31-ЗП, відповідно до якого товариство повинно було до 01.04.2009 розмістити в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку регулярну (річну) інформацію за 2007 рік. Штраф відповідачем в добровільному порядку в установлені діючим законодавством України строки не сплачено. Пославшись на зазначені обставини, позивач просить стягнути з відповідача на користь державного бюджету України суму штрафу у розмірі 17 000 гривень.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали в повному обсязі. В обґрунтування позовних вимог послалися на ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» від 23.02.2006 № 3480-IV, п.1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1591 від 19.12.2006, зокрема зазначили, що товариство скоїло правопорушення, відповідальність за яке передбачена п.8 ч.1 ст.11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 № 448/96-ВР.
Відповідач у судове засідання втретє не з'явився, витребувані документи не направив, про причини неявки суду не повідомив. На адресу суду повернулись матеріали адміністративного позову, надіслані на юридичну адресу відповідача, згідно довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних-осіб підприємців. Неявка представника відповідача не перешкоджає розгляду справи на підставі наявних письмових доазах.
Вислухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши матеріали справи, зясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до наступного висновку.
Відкрите акціонерне товариство «Запоріжнафтопродуктбуд» (ідентифікаційний код 19283006) є юридичною особою та зареєстроване за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1.
30.04.2009 начальником Запорізького територіального Управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку за результатами розгляду справи про правопорушення № 99-ЗП від 17.04.2009, встановлено, що Відкрите акціонерне товариство «Запоріжнафтопродуктбуд» не розмістило в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії регулярну (річну) інформацію за 2007 рік, що є порушенням ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та п.1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів. На підставі п.10 ст.8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» та п. 1 розділу XIV Правил розгляду справ про правопорушення на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007 № 2272, начальником винесено розпорядження № 31-ЗП про усунення порушень чинного законодавства про цінні папери, відповідно до якого у термін до 01.04.2009 товариство повинно було усунути порушення законодавства та до 05.04.2009 письмово проінформувати Запорізьке територіальне Управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про виконання розпорядження.
У встановлений термін відповідачем розпорядження не виконано.
07.04.2009 провідним спеціалістом-юрисконсультом відділу розслідування та правозастосування Запорізького територіального Управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку ОСОБА_2 винесено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ВАТ «Запоріжнафтопродуктбуд» та для зясування обставин справи викликано представника товариства. Постанова надіслана відповідачу замовленою кореспонденцією, що підтверджується реєстром відправленої замовленою кореспонденцією від 10.04.2009.
17.04.2009 представник товариства для дачі пояснень та підписання акта не зявився. Спеціалістом-юрисконсультом ОСОБА_2 складено акт № 99-ЗП про правопорушення на ринку цінних паперів, відповідно якого товариство не виконало розпорядження про усунення порушень чинного законодавства про цінні папери. Дане правопорушення скоєне вперше. Акт надіслано ВАТ «Запоріжнафтопродуктбуд» 21.04.2009.
Постановою, винесеною начальником Запорізького територіального Управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 21.04.2009, розгляд справи призначено на 30.04.2009, про що товариству повідомлено своєчасно замовленим листом, що підтверджується реєстром відправленої замовленою кореспонденцією від 22.04.2009.
На розгляд справи представник відповідача не зявився.
На підставі п. 8 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Запорізьким територіальним Управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку на ВАТ «Запоріжнафтопродуктбуд» накладено штраф у розмірі 17 000 гривень, про що винесено постанову № 96-ЗП про правопорушення на ринку цінних паперів від 30.04.2009. Постанову направлено на адресу товариства 05.05.2009.
На момент судового розгляду ВАТ «Запоріжнафтопродуктбуд» штраф в добровільному порядку не сплатило, доказів оскарження постанови Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку не надало.
Відповідно до ст.6 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» № 448/96-ВР від 30.10.1996, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітним ОСОБА_3 України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.
Відповідно до пунктів 1, 3, 4 Положення про Запорізьке територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яке є позивачем у справі, зазначене територіальне управління входить до системи Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і реалізує в м. Запоріжжі і Запорізькій області завдання, покладені на Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку у сфері забезпечення реалізації єдиної державної політики в регіоні щодо розвитку та функціонування ринку цінних паперів та їх похідних відповідно до визначених повноважень.
Відповідно до вимог ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» регулярна інформація про емітента річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку. Строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюється Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Пунктом 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, встановлено, що розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.
Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки:
розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
Пунктом 10 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» визначено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право, зокрема, надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обовязкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.
Пунктом 14 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб.
Згідно з ч.1 ст.12 та ч.5 ст.12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», штрафи, передбачені ст.11 цього Закону, накладаються начальником відповідного територіального органу або за його письмовим дорученням його заступником після розгляду матеріалів які засвідчують факт правопорушення. Рішення про накладання штрафу оформлюється постановою, що надсилається юридичній особі, на яку накладено штраф.
У відповідності зі ст.11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штрафи невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
Враховуюче вищезазначене, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись Законом України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» та ст.ст. ч. 3 ст. 122, 161,162,163,167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов прокурора Ленінського району м. Запоріжжя в інтересах держави в особі Запорізького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Запоріжнафтопродуктбуд» про стягнення штрафу задовольнити повністю.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Запоріжнафтопродуктбуд» (код ЄДРПОУ 19283006) на користь Державного бюджету Ленінського району м. Запоріжжя (р/р 31113106500006, код платежу 21081100, банк ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015, ЄДРПОУ 34677103) 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень штрафу за правопорушення на ринку цінних паперів.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Постанову складено у повному обсязі 12 липня 2010 року.
Суддя Д.В. Татаринов