Рішення № 55373534, 28.01.2016, Козелецький районний суд Чернігівської області

Дата ухвалення
28.01.2016
Номер справи
734/981/14
Номер документу
55373534
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Провадження № 2/734/1/16 Справа № 734/981/14

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

28 січня 2016 року смт. Козелець

Козелецький районний суд Чернігівської областї, в складі:

головуючого-судді Бараненко С.М.,

при секретареві Москалюк О.Є.,

за участю:

прокурора Рябець О.М.,

представника позивача Дубіна В.І.,

відповідача ОСОБА_3,

представника відповідача ОСОБА_4,

представника відповідача ОСОБА_5,

представника відповідача ОСОБА_6,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Козелець цивільну справу за позовом заступника прокурора Чернігівської області в інтересах держави в особі: Чернігівської обласної державної адміністрації, Козелецького районного дочірнього спеціалізованого агролісогосподарського підприємства «Козелецьрайагролісгосп» до Козелецької РДА Чернігівської області, відділу Держгеокадастру в Козелецькому районі та ОСОБА_3 про визнання недійсними розпоряджень та державного акту про право власності на земельну ділянку,

В С Т А Н О В И В:

Прокурор звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі Чернігівської обласної державної адміністрації, Козелецького районного дочірнього спеціалізованого агролісогосподарського підприємства «Козелецьрайагролісгосп» до Козелецької РДА Чернігівської області, відділу Держгеокадастру в Козелецькому районі та ОСОБА_3 про визнання недійсними розпоряджень та державного акту про право власності на земельну ділянку, мотивуючи позов тим, що відповідно до ст. 13 Конституції України, земля є об'єктом права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією. Органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (ст. 19).

Згідно ст. 1 Земельного кодексу України земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Земельні відносини регулюються Конституцією України, цим Кодексом та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

Перевіркою, проведеною прокуратурою області із залученням фахівців Держсільгоспінспекції в Чернігівській області, установлено факт передачі Козелецькою райдержадміністрацією земельної ділянки у власність з порушенням законодавства.

Так, розпорядженням Козелецької райдержадміністрації від 20.06.2012 № 375 ОСОБА_3 надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення безоплатно у власність земельної ділянки орієнтовною площею 0,07 га для індивідуального дачного будівництва із земель державної власності на території Крехаївської сільської ради.

На підставі вищезазначеного розпорядження ТОВ «Інститут геоінформаційних технологій» розроблено проект землеустрою щодо відведення у власність цієї ділянки.

Розпорядженням Козелецької райдержадміністрації від 17.12.2012 № 788 розроблений проект землеустрою затверджено та передано у власність ОСОБА_3 земельну ділянку площею 0,07 га (кадастровий номер НОМЕР_1) із земель державної власності для індивідуального дачного будівництва на території Крехаївської сільської ради.

На підставі вищезазначеного розпорядження Козелецької райдержадміністрації ОСОБА_3 отримав державний акт па право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_2 від 28.12.2012.

Згідно земельно-облікових даних за формою 6-зем, наданих відділом Держземагентства у Козелецькому районі, надана у власність ОСОБА_3 земельна ділянка площею 0,07 га відноситься до земель сільськогосподарського призначення (пасовища).

Водночас, обстеженням земельної ділянки площею 0,07 га на місцевості установлено, що вона надана у власність ОСОБА_3 за рахунок земель лісового масиву, що перебувають у постійному користуванні Козелецького районного дочірнього спеціалізованого агролісогосподарського підприємства «Козелецьрайагролісгосп» (далі - ДП ««Козелецьрайагролісгосп») - 131 квартал 7 виділ лісового масиву.

Так, рішенням Чернігівської обласної ради від 27.01.2001 ДП «Козелецьрайагролісгосп» надано в постійне користування земельку ділянку лісового фонду загальною площею 14333,6 кв.м. за рахунок земель, які перебували у користуванні колективних сільськогосподарських підприємств, і припинили своє існування у процесі реформування.

Передана у власність відповідачу земельна ділянка площею 0,07 га відноситься до земель лісового фонду, вкрита лісом, а саме деревами породи «сосна», орієнтовним віком 49 років, та дрібноліссям, на ній розміщені тимчасові споруди для відпочинку, насипи піску та щебеню. Ця земельна ділянка перебуває у постійному користуванні ДП «Козелецьрайагролісгосп».

Відповідно до п. 5 Прикінцевих положень Лісового кодексу України до одержання в установленому порядку державними лісогосподарськими підприємствами державних актів на право постійного користування земельними лісовими ділянками, документами, що підтверджують це право на раніше надані землі, є планово-картографічні матеріали лісовпорядкування.

Таким чином, ДП «Козелецьрайагролісгосп» на законних підставах має у постійному користуванні земельну ділянку лісового фонду на території Крехаївської сільради Козелецького району, у тому числі спірні 0,07 га.

Відповідно до ст. 57 Земельного кодексу України земельні ділянки лісогосподарського призначення за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування надаються в постійне користування спеціалізованим державним або комунальним лісогосподарським підприємствам, іншим державним і комунальним підприємствам, установам та організаціям, у яких створено спеціалізовані підрозділи, для ведення лісового господарства.

Згідно ч. 5 ст. 116 Земельного кодексу України надання у користування земельної ділянки, що перебуває у власності або у користуванні, провадиться лише після вилучення (викупу) її в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Відповідно до ст. 149 Земельного кодексу України вилучення земельних ділянок державної власності, які перебувають у постійному користуванні, - лісів для не лісогосподарських потреб, здійснює Кабінет Міністрів України за згодою землекористувачів.

Водночас, рішення органів влади про вилучення земельної ділянки площею 0,07 га із постійного користування ДП «Козелецьрайагролісгосп» не приймалися, згода користувача на вилучення землі відсутня.

Крім того, згідно ст. 20 Земельного кодексу України зміна цільового призначення земель провадиться органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які приймають рішення про передачу цих земель у власність або надання у користування, вилучення (викуп) земель і затверджують проекти землеустрою або приймають рішення про створення об'єктів природоохоронного та історико-культурного призначення.

Всупереч викладеному, у власність ОСОБА_3 для індивідуального дачного будівництва передана земельна ділянка лісового фонду без зміни її цільового призначення.

За таких обставин, Козелецькою райдержадміністрацією при передачі у власність ОСОБА_3 земельної ділянки площею 0,07 га для індивідуального дачного будівництва на території Крехаївської сільської ради грубо порушено вимоги ст. ст. 20, 57, 116, 149 Земельного кодексу України.

Статтею 203 Цивільного кодексу України встановлено загальні вимоги, додержання яких є необхідним для чинності правочину. Зокрема, ч. 1 цієї статті встановлює, що зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства.

Недодержання в момент вчинення правочину сторонами вимог, які встановлені ч. ч. 1-3, 5 та 6 ст. 203 цього Кодексу, є підставою для визнання недійсним такого правочину (ст. 215 ЦК України).

Зважаючи на те, що розпорядження Козелецької райдержадміністрації від 20.06.2012 № 375 та від 17.12.2012 № 788, на підставі яких ОСОБА_3 передано у власність земельну ділянку площею 0,07 га прийняті усупереч закону, виданий па його підставі державний акт на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_2 від 28.12.2012 підлягає визнанню недійсним.

Дана позовна заява прокурора спрямована на захист державних інтересів у особі Чернігівської обласної державної адміністрації та ДП «Козелецьрайагролісгосп».

Відповідно до ст. 121 Конституції України, на прокуратуру України покладається представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.

Згідно ст. 45 ЦПК України прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній заяві (заяві) самостійно визначає, в чому полягає порушення інтересів держави, та обґрунтовує необхідність їх захисту, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. У разі відсутності такого органу або відсутності у нього повноважень щодо звернення до суду прокурор зазначає про це в позовній заяві і в такому разі прокурор набуває статусу позивача.

Представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом (ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру»).

Відповідно до ст. 122 Земельного кодексу України повноваження щодо розпорядження землями лісового фонду покладено на обласні державні адміністрації.

Таким чином, розпорядником даної земельної ділянки на сьогодні є Чернігівська обласна державна адміністрації - позивач у справі.

Козелецьке районне дочірнє спеціалізоване агролісогосподарське підприємство «Козелецьрайагролісгосп» є підприємством комунальної форми власності, завданнями якого є відтворення лісів і їх збереження, ведення лісового господарства, примноження лісових ресурсів, збільшення покритої лісом площі, формування високопродуктивних, біологічно стійких насаджень, захист лісових масивів.

Земельна ділянка, що перебуває у постійному користуванні позивача, є землею державної власності. Передача цієї ділянки у власність приватній особі з порушенням закону, суперечить державним інтересах, порушує права користувача ДП «Козелецьрайагролісгосп».

Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Представник позивача Козелецького районного дочірнього спеціалізованого агролісогосподарського підприємства «Козелецьрайагролісгосп» в судовому засіданні позовні вимоги прокурора підтримав в повному обсязі і до викладеного в позовній заяві додав, що є рішення апеляційного суду Чернігівської області за 2014 рік по аналогічній справі, де зазначено, що «Козелецьрайагролісгосп» правомірно користується спірною земельною ділянкою. Це також підтверджується висновком експерта, який є законним і обґрунтованим. Поняття «самосійка» це один із видів відновлення лісів.

Представник позивача Чернігівської обласної державної адміністрації в судове засідання не з'явився, але надав суду письмове пояснення, згідно якого позовні вимоги підтримує в повному обсязі, справу просить розглядати без їх участі, а також зокрема зазначив, що спірна земельна ділянка входить до єдиного масиву земель лісового фонду загальною площею 14333,6 кв.м., переданих рішенням Чернігівської обласної ради від 27.01.2001 року ДП «Козелецьрайагролісгосп» в постійне користування за рахунок земель, які перебували у користуванні колективних сільськогосподарських підприємств, що припинили своє існування в процесі реформування.

Відповідач ОСОБА_3 в судовому засіданні позовні вимоги не визнав в повному обсязі.

Представник відповідача ОСОБА_3 ОСОБА_4 в судовому засіданні позовні вимоги не визнав в повному обсязі та надав суду письмове заперечення, де виклав позицію сторони відповідача ОСОБА_3, а також в судовому засіданні пояснив, що спірна ділянка не увійшла до земель лісового фонду, а сам факт розташування на земельній ділянці дерев та чагарників не може бути підставою належності земельної ділянки до земель лісового фонду. Також останній висновок експерта є неповним та суперечливим.

Представник відповідача Козелецької РДА Чернігівської області в судовому засіданні позовні вимоги не визнав в повному обсязі та надав пояснення, що спірна земельна ділянка була надана ОСОБА_3 в межах та в спосіб передбачений законодавством.

Представник відповідача відділу Держгеокадастру в Козелецькому районі позовні вимоги не визнав в повному обсязі та пояснив, що відповідач ОСОБА_3 отримав земельну ділянку для індивідуального дачного будівництва, в цьому не вбачається порушень. У лісогосподарської організації немає документів на право користування спірною земельною ділянкою.

Заслухавши учасників процесу та дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до розпорядження Козелецької районної державної адміністрації № 735 від 20 червня 2012 року - ОСОБА_3 надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, орієнтовною площею 0,0700 га., безоплатно у власність для індивідуального дачного будівництва із земель державної власності на території Крехаївської сільської ради. /а.с. 16 т.1/.

Відповідно до розпорядження Козелецької районної державної адміністрації № 788 від 17 грудня 2012 року:

1.Затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки , площею 0,0700 га, безоплатно у власність громадянину ОСОБА_3 для індивідуального дачного будівництва із земель державної власності на території Крехаївської сільської ради.

2.Надати громадянину ОСОБА_3 безоплатно у власність земельну ділянку, площею 0,0700 га., для індивідуального дачного будівництва із земель державної власності на території Крехаївської сільської ради. /а.с. 8 т.1/.

Згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_2 від 28 грудня 2012 року - на підставі розпорядження Козелецької районної державної адміністрації № 788 від 17.12.2012 року ОСОБА_3 є власником земельної ділянки площею 0,0700га. (кадастровий номер НОМЕР_1) /а.с.9/.

Згідно рішення Чернігівської обласної ради п'ятнадцтої сесії двадцять третього скликання від 27.03.2001 року - дочірньому агролісогосподарському спеціалізованому підприємству «Козелецьрайагролісгосп» було надано в постійне користування земельні ділянки лісового фонду, які були у користуванні колективних сільськогосподарських підприємств, що припинили своє існування в процесі реформування і належать до земель запасу площею 14333,6 га. /а.с. 45-48 т.1/.

Постановою заступника прокурора Чернігівської області від 13 березня 2014 року було доручено проведення перевірки у порядку нагляду за додержанням та застосуванням законів у Козелецькій районній державній адміністрації додержання вимог земельного законодавства /а.с. 6-7 т.1/.

Державною інспекцією сільського господарства в Чернігівській області 24.03.2014 була проведена перевірка з питань дотримання вимог земельного законодавства Козелецькою районною державною адміністрацією при відведенні у власність громадянину ОСОБА_3 земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва, площею 0,0700 га, розташованої на території Крехаївської сільської ради Козелецького району за результатами проведення якої складено Акт № 69. Відповідно до результатів перевірки, передана у власність відповідачу певна частина земельної ділянки вкрита лісом, а саме деревами породи «сосна», орієнтовним віком 49 років, та дрібноліссям. (а.с.57-61 том 1).

Згідно листа директора ДП «Козелецьрайагролісгосп» № 65 від 19.03.2014 року, адресованого заступнику прокурора області О.Підгайному - земельна ділянка НОМЕР_3 (кадастровий номер НОМЕР_1) площею 0,07 га знаходиться повністю на території земель ДП «Козелецьрайагролісгосп». ДП «Козелецьрайагролісгосп» не надавав дозвіл на вилучення з постійного користування земель лісового фонду на території Крехаївської сільської ради, а також не погоджував межі зазначених земельних ділянок. /а.с.37 т.1/.

Відповідно до ст. 1 ч.2 ЛК України, ліси України є її національним багатством і за своїм призначенням та місцерозташуванням виконують переважно водоохоронні, захисні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі, рекреаційні, естетичні, виховні, інші функції та є джерелом для задоволення потреб суспільства в лісових ресурсах.

Згідно зі статтею 55 ЗК України, до земель лісогосподарського призначення належать землі, вкриті лісовою рослинністю, а також не вкриті лісовою рослинністю, нелісові землі, які надані та використовуються для потреб лісового господарства. До земель лісогосподарського призначення не належать землі, зайняті: зеленими насадженнями у межах населених пунктів, які не віднесені до категорії лісів; окремими деревами і групами дерев, чагарниками на сільськогосподарських угіддях, присадибних, дачних і садових ділянках.

Відповідно до статей 56, 57 ЗК України, землі лісогосподарського призначення можуть перебувати у державній, комунальній та приватній власності.

Громадянам та юридичним особам за рішенням органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади можуть безоплатно або за плату передаватись у власність замкнені земельні ділянки лісогосподарського призначення загальною площею до 5 гектарів у складі угідь селянських, фермерських та інших господарств. Громадяни і юридичні особи в установленому порядку можуть набувати у власність земельні ділянки деградованих і малопродуктивних угідь для залісення.

Земельні ділянки лісогосподарського призначення за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування надаються в постійне користування спеціалізованим державним або комунальним лісогосподарським підприємствам, іншим державним і комунальним підприємствам, установам та організаціям, у яких створено спеціалізовані підрозділи, для ведення лісового господарства.

Порядок використання земель лісогосподарського призначення визначається законом.

Таким чином, землі, вкриті лісовою рослинністю, а також не вкриті лісовою рослинністю, нелісові землі, які надані та використовуються для потреб лісового господарства, належать до земель лісогосподарського призначення, на які розповсюджується особливий режим щодо використання, надання в користування та передачі у власність.

Згідно зі статтею 3 ЗК України, земельні відносини, які виникають при використанні лісів, регулюються також нормативно-правовими актами про ліси, якщо вони не суперечать ЗК України.

Згідно з нормами статей 181 - 184, 202 - 204 ЗК України, Законів України «Про Державний земельний кадастр» та «;Про землеустрій», дані державного земельного кадастру - це документальне підтвердження відомостей про правовий режим земель, їх цільове призначення, їх розподіл серед власників землі і землекористувачів за категоріями земель, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку, які ґрунтуються на підставі землевпорядної документації.

Згідно з пунктом 5 розділу VIII «Прикінцеві положення» ЛК України до одержання в установленому порядку державними лісогосподарськими підприємствами державних актів на право постійного користування земельними лісовими ділянками, документами, що підтверджують це право на раніше надані землі, є планово-картографічні матеріали лісовпорядкування.

Посилання представника відповідача ОСОБА_3 ОСОБА_4 на те, що даний пункт передбачає лише права державних лісогосподарських підприємств, є хибними, оскільки право постійного користування земельною ділянкою підприємств, установ та організацій, що належать як до державної так і комунальної власності передбачено частинами 1 та 2 статті 92 ЗК України, а п.6 Перехідних положень ЗК України визнаний таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційними) рішенням Конституційного Суду України від 22.09.2005 №1-17/2005. З огляду на це, діючим законодавством як для юридичних осіб (всіх форм власності), так і для фізичних осіб діюче законодавство не передбачає строків переоформлення правстановлюючих документів.

Планово-картографічні матеріали лісовпорядкування складаються на підставі натурних лісовпорядних робіт та камерального дешифрування аерознімків, містять детальну характеристику лісу. Перелік планово-картографічних лісовпорядкувальних матеріалів, методи їх створення, масштаби, вимоги до змісту та оформлення, якості виготовлення тощо регламентується галузевими нормативними документами. Зокрема, за змістом пункту 1.1 Інструкції про порядок створення і розмноження лісових карт, затвердженої Державним комітетом СРСР по лісовому господарству 11 грудня 1986 року, планшети лісовпорядкувальні належать до планово-картографічних матеріалів лісовпорядкування, а частина друга зазначеної Інструкції присвячена процедурі їх виготовлення.

Отже, системний аналіз наведених норм законодавства дозволяє дійти висновку про те, що при вирішенні питання щодо перебування земельної лісової ділянки в користуванні лісогосподарського підприємства необхідно враховувати положення як пункту 5 розділу VIII «Прикінцеві положення» ЛК України так і положень ЗК України, зазначених вище.

Згідно висновку експерта за результатами проведеної судової земельно-технічної експертизи № 1449/15-24 від 03.12.2015 року - земельна ділянка ОСОБА_3, згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_2 від 28.12.2012 року, кадастровий номер НОМЕР_1, яка розташована на території Крехаївської сільської ради Козелецького району, Чернігівської області, знаходиться повністю в межах (в складі земель лісового фонду, що знаходиться у віданні Козелецького районного дочірнього агролісогосподарського спеціалізованого підприємства «Козелецьрайагролісгосп»./а.с. 41-52 т.4/.

Допитаний в судовому засіданні в якості експерта ОСОБА_9 дав роз'яснення по вище вказаному експертному висновку, зокрема, що він відповідав на питання, яке було в ухвалі суду. Він проводив експертизу на підставі наданих судом матеріалів. Матеріали геодезичної зйомки та планшети також були надані судом.

Згідно ППВС України від 30 травня 1997 року № 8 «Про судову експертизу в кримінальних і цивільних справах» - судова експертиза як один із засобів доказування сприяє всебічному, повному й об'єктивному дослідженню обставин справ, постановленню законних і обгрунтованих судових рішень.

В даному випадку за обставинами справи, суд беручи до уваги, що висновок експерта, як джерело доказів не має переваги над іншими доказами та оцінюється судом відповідно до ч.6 ст. 147 ЦПК України, є належним та допустимим доказом та таким що відповідає фактичним обставинам справи в сукупності з іншими доказами по справі.

Суд вважає, що висновок експерта № СЕ -1-1-255/14 від 06.03.2015 року судової земельно-технічної еспертизи /а.с. 226-245 т.3/, є неповним та суперечливим і не може бути належним та допустимим доказом, так-як згідно наданих письмових пояснень експерта ОСОБА_10 /а.с.266-268 т.3/, що проводила дану експертизу, судом не було надано всіх необхідних планово-картографічних матеріалів, чітких копій планів лосонасаджень, планшетів лісовпорядкування та ін. і тому експертиза проводилась виходячи з наявного обсягу документів, наданих судом на дослідження.

Вище вказаним експертом не одноразово заявлялись клопотання про надання додаткових матеріалів та документів. Дані клопотання розглядались за участю учасників процесу та запрошувані матеріали та документи надавались експертній установі, а також задольнялись інші клопотання експерта. Експертом жодного разу не ставилось перед судом питання, що йому для повноцінного проведення експертизи не достатньо наданих судом документів та матеріалів, або що певні копії документів є не чіткими.

Суд також вважає належним та допустимим доказом кадастровий план земельної ділянки «Урочище Крехаїв, квартал № 131, виділ № 7, Козелецький район, Чернігівська область», так-як даний доказ долучений до матеріалів справи відповідно до процесуальних правил.

Аналізуючи в сукупності вище викладене суд остаточно приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі, так-як судом достовірно встановлено, що передана у власність відповідачу ОСОБА_3 частина земельної ділянки відноситься до земель лісового фонду, вкрита лісом, а саме деревами породи сосна, орієнтовним віком 49 років та дрібноліссям. Ця ділянка передана у власність ОСОБА_3 за рахунок земель, що перебувають у постійному користуванні Козелецького районного дочірнього спеціалізованого агрогосподарського підприємства «Козелецьрайагролісгосп». Земельна ділянка лісового фонду була передана ОСОБА_3 для індивідуального дачного будівництва, площею 0,0700 га на території Крехаївської сільської ради з порушенням вимог ст.ст. 20, 57, 116, 149 ЗК України.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідачів на користь держави необхідно стягнути в рівних частинах судовий збір в сумі 541 грн. (п'ятсот сорок одна гривня) 10 копійок, а з відповідача ОСОБА_3 стягнути 590 грн. (п'ятсот дев'яносто гривень) 40 копійок за виклик експерта до суду, так-як саме за клопотанням його представника експерт викликався до суду.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 88, 215 ЦПК України, ст.ст. 3, 20,57, 116,149 ЗК України, ст. 1 та пункту 5 розділу VIII «Прикінцеві положення» ЛК Українисуд,-

В И Р І Ш И В:

Позов заступника прокурора Чернігівської області в інтересах держави в особі: Чернігівської обласної державної адміністрації, Козелецького районного дочірнього спеціалізованого агролісогосподарського підприємства «Козелецьрайагролісгосп» до Козелецької РДА Чернігівської області, відділу Держгеокадастру в Козелецькому районі та ОСОБА_3 про визнання недійсними розпоряджень та державного акту про право власності на земельну ділянку- задовольнити.

Визнати недійсним розпорядження Козелецької райдержадміністрації від 20 червня 2012 року № 375, яким ОСОБА_3 надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення безоплатно у власність земельної ділянки орієнтовною площею 0,07 га для індивідуального дачного будівництва із земель державної власності на території Крехаївської сільської ради Козелецького району.

Визнати недійсним розпорядження Козелецької райдержадміністрації від 17 грудня 2012 року № 788, яким затверджено проект та передано у власність ОСОБА_3 земельну ділянку площею 0,07 га (кадастровий номер НОМЕР_1) вартістю 54 110 грн. 00 коп. із земель державної власності для індивідуального дачного будівництва із земель державної власності на території Крехаївської сільської ради Козелецького району.

Визнати недійсним державний акт серії НОМЕР_2 від 28 грудня 2012 року на право власності на земельну ділянку площею 0,07 га на території Крехаївської сільської ради Козелецького району, виданий ОСОБА_3 для індивідуального дачного будівництва, який зареєстрований в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі 28 грудня 2012 року.

Стягнути в рівних частинах з Козелецької районної державної адміністрації Чернігівської області, відділу Держгеокадастру в Козелецькому районіта ОСОБА_3 на користь держави судові витрати в сумі 541 грн. (п'ятсот сорок одна гривня) 10 копійок.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь Чернігівського відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз за виклик в судове засідання судового експерта судові витрати в сумі 590 грн. (п'ятсот дев'яносто гривень) 40 копійок.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення через Козелецький районний суд Чернігівської області до апеляційного суду Чернігівської області.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Головуючий: С.М. Бараненко