Справа № 686/438/16-а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
1 лютого 2016 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Карплюк О.І., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного Фонду України у м. Хмельницькому про визнання протиправними дії щодо призначення пенсії відповідно до вимог Закону України «Про державну службу»,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до управління Пенсійного Фонду України у м. Хмельницькому про визнання протиправними дії щодо відмови включити суми індексації заробітної плати та матеріальної допомоги в заробітну плату для призначення пенсії відповідно до вимог Закону України «Про державну службу» та зобовязання перерахувати йому пенсію з врахуванням 90 відсотків від сум його заробітної плати, посилаючись на те, що відповідачем йому у цьому було відмовлено.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що позов підлягає частковому задоволенню.
Встановлено, що ОСОБА_1 з 29 липня 2008 року призначено пенсію за віком відповідно до вимог Закону України «Про державну службу» у розмірі 90 відсотків від заробітної плати державного службовця.
Згідно довідки управління житлового комунального господарства Хмельницької обласної державної адміністрації від 18 грудня 2015 року №02-17/1846 про складові заробітної плати позивача за період з 1 липня 2006 року по 30 червня 2008 року матеріальна допомога та грошова компенсація становила в сумі 2482 грн.
Відповідно до вимог ст. 1 ч. 1 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Ст. 2 цього ж Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.
Відповідно до вимог ст. 33 ч. 2 Закону України «Про державну службу» заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
Відповідно до вимог ст. 66 ч. 1 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).
Відповідно до вимог ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються: суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування,
Таким чином, отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
Відповідно до вимог ст. 37 Закону України «Про державну службу» (в редакції від 1 січня 2008 року, тобто, на момент призначення позивачу пенсії) пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати.
Відповідно до вимог ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Крім того, оскільки позивач звернувся до управління Пенсійного Фонду України у м. Хмельницькому щодо здійснення перерахунку його пенсії 12 січня 2016 року, а тому, починаючи з цієї дати повинен проводитись перерахунок його пенсії.
Оцінюючи встановлене, суд приходить до висновку визнати протиправними дії управління Пенсійного Фонду України у м. Хмельницькому щодо відмови включити суми матеріальної допомоги та грошової компенсації в заробітну плату для призначення позивачу пенсії відповідно до вимог Закону України «Про державну службу» та зобов»язати відповідача здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з врахуванням 90 відсотків від сум його заробітної плати, зазначених в довідці управління житлового комунального господарства Хмельницької обласної державної адміністрації від 18 грудня 2015 року №02-17/1846, починаючи з 12 січня 2016 року.
Керуючись ст. 58 Конституції України, ст. ст. 11, 17, 70, 71, 158-163, 167 КАС України, ст. ст. 1, 2 Закону України «Про оплату праці», ст. 33 Закону України «Про державну службу», ст. 37 Закону України «Про державну службу» (в редакції від 1 січня 2008 року), ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення», ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суд
постановив:
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправними дії управління Пенсійного Фонду України у м. Хмельницькому щодо відмови включити суми матеріальної допомоги та грошової компенсації в заробітну плату для призначення ОСОБА_1 пенсії відповідно до вимог Закону України «Про державну службу».
Зобов»язати управління Пенсійного Фонду України у м. Хмельницькому здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з врахуванням 90 відсотків від сум його заробітної плати, зазначених в довідці управління житлового комунального господарства Хмельницької обласної державної адміністрації від 18 грудня 2015 року №02-17/1846, починаючи з 12 січня 2016 року.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення, протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя: