Справа № 686/1938/15-п
ПОСТАНОВА
30 січня 2015 року м.Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Бурка С.В., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, жительки м.Хмельницький Хмельницької області, вул. Городня, 2/1, українки, громадянки України, ІНФОРМАЦІЯ_3, неодруженої, приватного підприємця,
за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1, яка є приватним підприємцем, ліквідатором ТОВ ВТФ «Агротехторг» (код ЄДРПОУ 23836468), що в м. Хмельницькому по вул.Проскурівська, 1, ставиться у вину те, що вона порушила вимоги ст.ст. 269, 270, п.286.2, 286.4 ст. 286 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-1V із наступними змінами та доповненнями, внаслідок чого занижено суму земельного податку за період з 28.10.2013 р. по 24.06.2014 р. на суму 2273,77 грн.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що справу слід повернути справу до ДПІ у м. Хмельницькому Головного управління міндоходів у Хмельницькій області для доопрацювання, виходячи із наступних підстав.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і обєктивне зясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до виписаних у ст.ст. 252, 254, 255, 256 КУпАП положень, протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення. У ньому, крім іншого, зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Враховуючи те, що частиною 1 статті 163-1 КУпАП передбачена відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України, тобто зазначена норма Закону є бланкетною, протоколі про адміністративне правопорушення слід було у зрозумілій формі зазначити у чому конкретно полягало порушення ведення податкового обліку особою, яка притягається до адміністративної відповідальності (розкрити суть правопорушення). Зокрема у протоколі необхідно було також вказати нормативний акт, його статтю, частину статті тощо, з викладенням змісту певної норми, вимоги якої порушила винна особа, зазначити який саме порядок ведення податкового обліку ОСОБА_1, як ліквідатор ТОВ ВТФ «Агротехторг» (код ЄДРПОУ 23836468), порушила, подію інкримінованого останній правопорушення (час, місце, спосіб його вчинення), а також зазначити форму вини.
Однак, як видно з оригіналу протоколу про адміністративне правопорушення №21 від 15 січня 2015 року, у ньому суть адміністративного правопорушення виписано так, що незрозуміло в чому саме конкретно полягає порушення ліквідатор ТОВ ВТФ «Агротехторг» (код ЄДРПОУ 23836468) ОСОБА_1 встановленого порядку ведення податкового обліку. У ньому лише зазначено, що ОСОБА_1 допущено порушення вищевказаних пунктів закону, що призвело до заниження суми земельного податку за період з 28.10.2013 р. по 24.06.2014 р. на суму 2273,77 грн.
Формулювання обвинувачення у такій формі, а також посилання у протоколі на порушення ОСОБА_1 ст.ст. 269, 270, п.286.2, 286.4 ст. 286 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-1V із наступними змінами та доповненнями, не відображає усіх ознак правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, і є незрозумілим, тобто у ньому не викладено суть правопорушення, не зазначено конкретних дій чи бездіяльності особи, щодо якої складено протокол, що позбавляє останнього можливості ефективно захищатися і робить неможливим обєктивний розгляд справи.
Наведені порушення закону є істотними і не можуть бути усунені в судовому засіданні.
Керуючись ст. 278, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
п о с т а н о в и в:
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП повернути до ДПІ у м. Хмельницькому Головного управління міндоходів у Хмельницькій області для доопрацювання.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її захисником, або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя