Постанова № 55356683, 26.01.2016, Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Дата ухвалення
26.01.2016
Номер справи
357/17398/15-а
Номер документу
55356683
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 357/17398/15-а

2-а/357/24/16

П ОС Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 січня 2016 року Білоцерківський міськрайонний суд Київської області у складі:

головуючий - суддя Ярмола О. Я. ,

при секретарі - Ліщинська О. С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Білоцерківського міськрайонного суду Київської області адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Білоцерківському районі про визизнання рішення протиправним, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовом до Управління ПФУ в Білоцерківському районі, посилаючись на те, що є учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії та має право відповідно до ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", як особа, що приймала участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС на призначення пенсії із зменшенням пенсійного віку на 8 років. Однак, відповідач відмовляє позивачу призначити пенсію із зниженням пенсійного віку відповідно до ст. 55 зазначеного Закону, мотивуючи тим, що позивачем не надані дані про період роботи, населений пункт чи об'єкт, де позивачем проводилися роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Позивач вважаючи дану відмову безпідставною і незаконною, так як подав відповідачу довідку ф.122 за №10 від 22.04.2013 р. де відображено період роботи позивача, надав рішення Білоцерківського міськрайонного суду від 12.02.1993 року, яким встановлено факт прийняття позивачем участі в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з 21.07.1987 року по 01.08. р. та з 04.08.1987 року по 15.08.1987 р. А тому позивач просить суд визнати таку відмову управління ПФУ в Білоцерківському районі неправомірною та зобов'язати відповідача призначити пенсію із зниженням пенсійного віку відповідно до норм ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

В судовому засіданні представник позивача, згідно довіреності в справі, підтримав позовні вимоги в повному обсязі.

Представник відповідача, згідно довіреності в справі, позов не визнав.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Так, судом встановлено, що ОСОБА_1 є учасником ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії. Дане підтверджується копією посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, Серія НОМЕР_1 .

Відповідно до ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій: які працювали у 1987 році у зоні відчуження

не менше 14 календарних днів на 8 років .

В судовому засіданні встановлено, що в серпні 2015 року для оформлення пенсії за віком, у відповідності до вимог Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" позивач подав до управління ПФУ в Білоцерківському районі заяву про призначення пенсії за віком із використанням норм ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

19.11.2015 року позивачу було відмовлено у призначенні пенсії за віком із зниженням пенсійного віку на 5 років відповідно до вимог ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Дане підтверджується копією рішення начальника управління ПФУ в Білоцерківському районі від 19.11.2016р. за № 5844\04.

З даного рішення слідує, що станом на 25.07.2012р. позивачем надано довідку про періоди роботи в зоні відчуження не тим підприємством, в складі якого заявник безпосередньо виконував роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, а правонаступником ПАТ «Білоцерківський Агрохімцентр» та на підприємстві відсутні первинні документи про період роботи заявника в зоні відчуження.

Так, відповідно до п. 7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", що затверджений постаново Правління ПФ України №22-1 від 25.11.2005р., (далі Порядок) до заяви про призначення пенсії за віком із використанням норм ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" додаються посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та довідка про періоди участі в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, форма якої затверджена постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09.03.1988р. за № 122, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено періоди роботи, населений пункт чи об'єкт, де особою проводилися роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

В судовому засіданні встановлено, що позивачем, на виконання вимог зазначеного Порядку, було подано відповідачу довідку з підприємства ПАТ «Білоцерківський Агрохімцентр» за №10 від 22.04.2013 року про те, що ОСОБА_1 був безпосередньо зайннятий на роботах , що передбачені постановою ЦК КПРС, Ради Міністрів СРСР і ВЦСПС від 29.12.1987 року № 1497-878 та постановою Ради Міністрів СРСР і ВЦСПС від 06.06.1986 року №665-195, які дають право на державну пенсію на пільгових умовах відповідно до списку №1, затвердженого постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 р. № 1173 з 21.07.1987 року по 01.08.1987р. та з 04.08.1987 року по 15.08.1987 р. Також, позивачем було надано довідку про перейменування підприємства де він працював.

Судом встановлено, що рішенням Білоцерківського міськрайонного суду від 12.02.1993 року у справі № 52 встановлено факт прийняття участі участі в ліквідації наслідків аврії на ЧАЕС ОСОБА_1 в с. Володимирівка Поліського району Київської області з 21.07.1987р. по 01.08.1987р. та з 04.08.1987р. по 15.08.1987р.

Згідно ч.1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Не визнаючи позов, представник відповідача зазначає, що, дійсно, позивачем було надано до УПФУ в Білоцерківському районі всі необхідні документи відповідно до Порядку, але на підприємстві відсутні первинні документи, а матеріали цивільної справи №2\82 за 1983 рік знищені, а тому не можливо призначити позивачу пенсію відповідно до ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" .

Суд вважає дані заперечення представника відповідача необґрунтованими та безпідставними, так як позивач подав до ПФУ в Білоцерківському районі довідку про періоди участі в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, встановленої форми, подав накази по підприємству де прослідковується перейменування роботодавця, подав посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Та надання інших документів не передбачено Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" .

Відповідно до ч.2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 22 Конституції України права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийняті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

З наданих суду доказів вбачається, що позивач надав в УПФУ Білоцерківського району дані для підтвердження факту участі у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в с. Володимирівка Поліського району в 1987 році.

Таким чином, проаналізувавши надані докази, суд приходить до висновку, що позивачем було надано відповідачу всі необхідні дані, що дають підстави для призначення пенсії за віком із зниженням пенсійного віку на 8 років відповідно до норм ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

З огляду наведеного, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 19, 22 Конституції України, ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою Правління ПФ України №22-1 від 25.11.2005р., ст. ст. 6, 9, 17, 71,72, 158-163, 167, 185, 186 КАС України, суд-

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити.

Визнати протиправним рішення управління Пенсійного Фонду України в Білоцерківському районі про відмову ОСОБА_1 у призначенні пенсії із зниженням пенсійного віку на підставі ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Зобов'язати управління Пенсійного Фонду України в Білоцерківському районі Київської області призначити ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 пенсію із зниженням пенсійного віку відповідно до норм ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Постанова може бути оскаржена до Київського адміністративного апеляційного суду через Білоцерківський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її проголошення.

Суддя О. Я. Ярмола