Постанова № 55355565, 29.01.2016, Пулинський районний суд Житомирської області (до 25.04.2025 - Червоноармійський районний суд Житомирської області)

Дата ухвалення
29.01.2016
Номер справи
292/3/16-а
Номер документу
55355565
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Червоноармійський районний суд Житомирської області

Справа № 292/3/16-а

Номер провадження 2-а/292/3/16

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 січня 2016 року смт.Червоноармійськ

Червоноармійський районний суд Житомирської області в складі:

головуючого-судді Кулика П.О.

при секретарі Бойко М.В.

за участю позивача ОСОБА_1

представника відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Червоноармійську адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Червоноармійському районі про визнання дій протиправними та зобов"язання здійснити перерахунок пенсії, -

В С Т А Н О В И В :

У січні 2016 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом, мотивуючи його тим, що на час аварії на Чорнобильській АЕС (липень-серпень 1986 року) праюючи на посаді заступника начальника Червоноармійського району електричних мереж Житомирського Західного підприємства електричних мереж відповідно до наказу № 180 від 24.07.1986 року по Житомирському ЗПЕМ, був відряджений в розпорядження Київського Правобережного ПЕМ для виконання роботи в зоні Чорнобильської АЕС на один місяць з 25 липня по 25 серпня 1986 року.

В період з 26 липня 1986 року по 12 серпня 1986 року працював в м. Чорнобиль і 30-ти кілометровій зоні відчуження, приймаючи участь у виконанні робіт по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, що підтверджено довідкою, виданою ЖЗПЕМ № 01/907 від 16.11.1992 року та справками-табелями за липень і серпень 1986 року, затверджених керівником оперативної групи Міненерго УРСР. Маючи статус ліквідатора аварії на ЧАЕС користується всіма пільгами та компенсаційними виплатами, встановленими Законом України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

У зв"язку з погіршенням стану здоров"я після проведення комп"ютерної томографії, 03.06.2015 року йому була проведена операція в Київському інституті урології по резекції правої нирки.

З 17.11.2015 року йому встановлена 2 група інвалідності, причина захворювання пов"язана з ліквідацією аварії на ЧАЕС, з втратою працездатності 80%.

У зв"язку зі зміною статусу ліквідатора аварії на ЧАЕС та відповідно до постанови КМУ № 1210 від 23.11.2011 року, якою затверджено "Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", 17.12.2015 року ОСОБА_1 звернувся із заявою до Управління Пенсіного фонду України в Червоноармійському районі Житомирської області про перерахунок пенсії, відповідно до ст. 54 та ст. 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", але йому було відмовлено, оскільки необхідно надати Положення про преміювання працівників, які брали участь у ліквідації аварії на ЧАЕС, та вірно проведений розрахунок збереженої заробітної плати у період роботи по ліквідації аварії на ЧАЕС.

Враховуючи вищевикладене, просить суд визнати протиправною відмову Управління Пенсійного фонду України в Червоноармійському районі в проведенні йому перерахунку пенсії відповідно до ст.ст. 54 та 57 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у розмірі відшкодування фактичних збитків з часу настання інвалідності, захворювання пов"язане з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з 17.11.2015 року та зобов"язати відповідача провести перерахунок пенсії відповідно до ст.ст. 54 та 57 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", з часу настання інвалідності, а саме з 17.11.2015 року.

В судовому засіданні позивач доповнив вимоги позовної заяви та просив зобов"язати Управління Пенсійного фонду України в Червоноармійському районі провести перерахунок пенсії згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 120 від 23.11.2011 року із змінами та доповненнями, внесеними Постановою Кабінету Міністрів України № 112 від 25.03.2014 року, з врахуванням вимог ст. ст. 49, 50, 54, 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі відшкодування фактичних збитків з часу настання інвалідності, захворювання пов"язане з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, з 17.11.2015 року.

Представник відповідача позов не визнав і пояснив, що позивачу дійсно було відмовлено у перерахунку пенсії з тих причин, що він для цього не надав Положення про преміювання працівників, які брали участь у ліквідації аварії на ЧАЕС та вірно проведений розрахунок збереженої заробітної плати у період роботи по ліквідації аварії на ЧАЕС.

Вислухавши пояснення сторін та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.

Відповідно до ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством. В усіх випадках розмір середньомісячної заробітної плати для обчислення пенсії за роботу у зоні відчуження у 1986-1990 роках не може перевищувати 3,0 тис. карбованців. Умови, порядок призначення та мінімальні розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначаються актами Кабінету Міністрів України з відповідних питань.

Згідно ст. 57 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", обчислення середньомісячного заробітку провадиться відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". У разі обчислення пенсії відповідно до частини другої статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" за бажанням того, хто звернувся за пенсією, середньомісячний фактичний заробіток для обчислення пенсії може визначатися за будь-які 12 місяців підряд роботи на територіях радіоактивного забруднення. Якщо особа, яка звернулася за пенсією, пропрацювала на територіях радіоактивного забруднення: -менше 12 місяців, - середньомісячний заробіток визначається шляхом поділу загальної суми заробітку за календарні місяці роботи на кількість цих місяців; - не менше 30 календарних днів у двох місяцях, - середньомісячний заробіток визначається за будь-які фактично відпрацьовані 30 календарних днів роботи; - менше місяця, - середньомісячний заробіток визначається за цей календарний місяць з додаванням до заробітку на основній роботі. Порядок обчислення середньомісячного заробітку для призначення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, призначеної відповідно до статті 54 цього Закону, визначається Кабінетом Міністрів України. Особам, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році, а також в евакуації населення на добровільній безплатній основі і стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, що підтверджено відповідними документами, пенсія по інвалідності за їх бажанням обчислюється з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, що був встановлений на час їхнього перебування в зоні відчуження.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії, що підтверджується копією посвідчення серії А № 130699 від 04.01.2016 року.

17.12.2015 року ОСОБА_1, звернувся до Управління Пенсійного фонду України в Червоноармійському районі із заявою про перерахунок пенсії, відповідно до ст. 54 та ст. 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

25.12.2015 року відповідачем відмовлено у призначенні пенсії позивачу у зв'язку з тим, що останнім не було надано Положення про преміювання працівників, які брали участь у ліквідації аварії на ЧАЕС та вірно проведений розрахунок збереженої заробітної плати у період роботи по ліквідації аварії на ЧАЕС.

Відповідно до довідки № 01/12918 від 28.08.2015 року, виданої ПАТ "Енергопостачальна компанія "Житомиробленерго", ОСОБА_1 з 03.12.1976 року працює у ПАТ ЕК "Житомиробленерго" по теперішній час.

Про те, що ОСОБА_1, будучи заступником начальника Червоноармійського району електричних мереж, був відряджений в розпорядження Київського Правобережного ПЕМ для роботи в зоні Чорнобильської АЕС на один місяць з 25 липня по 25 серпня 1986 року, вбачається з наказу № 180 від 24.07.1986 року по Житомирському Західному підприємству електромереж.

Згідно довідки, виданої Київським Правобережним ПЕМ, ОСОБА_1 з 26.07.1986 року по 13.08.1986 року був занятий на роботах, пов"язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чернобильській АЕС і має право на пільги, відбувши в І зоні небезпеки - 14 днів, ІІ зоні - 4 дня.

Відповідно до довідок - табелів та розрахунку нарахування заробітної плати, та її виплати за липень - серпень 1986 року, затверджених керівником оперативної групи Міненерго УРСР, ОСОБА_1 у липні-серпні 1986 року приймав участь у виконанні робіт по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, та отримував за це заробітну плату, з врахуванням премії в розмірі 60%.

Згідно довідки № 04/605 від 16.12.2015 року, виданої ПАТ "ЕК "Житомиробленерго", ОСОБА_1 за роботу в населених пунктах зони відчуження м. Чорнобиль 30-ти кілометровій зоні з 26.07.1986 року по 12.08.1986 року, по місцю роботи посадовий оклад становив 163 карбованці і за цей період йому була виплачена заробітна плата в сумі 928 карбованців 20 копійок, з урахуванням коофіцієнта 2,3 відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР та Укрпрофради від 10.06.1986 року № 207-7.

З експертного висновку № 4222 від 25.09.2015 року, виданого Центральною міжвідомчою експертною комісією МОЗ та МНС України вбачається, що захворювання ОСОБА_1 пов"язане з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Згідно довідок до акта огляду медико-соціальною експертною комісією серії 12 ААА № 213702 та про результати визначення ступеня втрати професійної працездатності серії 10 ААА № 264532 від 26.11.2015 року, ОСОБА_1 має з 17.11.2015 року ІІ групу інвалідності за захворюванням, пов"язаним з роботами по ліквідації наслідків аварії ЧАЕС, яка встановлена безтерміново, з 80% втратою професійної працездатності.

Таким чином в судовому засіданні позивач підтвердив надання відповідачу всіх необхідних документів для здійснення перерахунку пенсії, в тому числі заповнену довідку відповідної форми та нарахування премії на заробітну плату під час ліквідації аварії на ЧАЕС.

З огляду на викладене, суд вважає, що є всі підстави визнати протиправною відмову Управління Пенсійного фонду України в Червоноармійському районі в проведенні ОСОБА_1 перерахунку пенсії, відповідно до ст.ст. 54 та 57 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у розмірі відшкодування фактичних збитків з часу настання інвалідності, захворювання пов"язане з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з 17.11.2015 року та зобов"язати відповідача провести перерахунок пенсії згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 120 від 23.11.2011 року із змінами та доповненнями, внесеними Постановою Кабінету Міністрів України № 112 від 25.03.2014 року з врахуванням вимог ст. ст. 49, 50, 54, 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі відшкодування фактичних збитків з часу настання інвалідності, захворювання пов"язане з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, з 17.11.2015 року.

При зверненні до суду позивач, відповідно до п.10 ст. 5 ЗУ "Про судовий збір", звільнений від сплати судового збору, тому суд стягує його з відповідача в сумі 551 грн. 20 коп. на користь Червоноармійського районного суду Житомирської області.

Керуючись ст.ст. 71, 94, 159-163 КАС України, ст.ст. 49, 50, 54, 57 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», суд,-

П О С Т А Н О В И В :

Позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Червоноармійському районі про визнання дій протиправними та зобов"язання здійснити перерахунок пенсії задовольнити.

Визнати дії Управління Пенсійного фонду України в Червоноармійському районі Житомирської області щодо відмови у перерахунку пенсії, відповідно до ст.ст. 54 та 57 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", у розмірі відшкодування фактичних збитків з 17.11.2015 року, протиправними.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Червоноармійському районі Житомирської області провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 120 від 23.11.2011 року із змінами та доповненнями, внесеними Постановою Кабінету Міністрів України № 112 від 25.03.2014 року, з врахуванням вимог ст. ст. 49, 50, 54, 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі відшкодування фактичних збитків з часу настання інвалідності, захворювання пов"язане з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, з 17.11.2015 року.

Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Червоноармійському районі на користь Червоноармійського районного суду Житомирської області (код ЄДРПОУ суду 02896222, код класифікації доходів бюджету 22030001, р/р 31211206700583 отримувач

УДК у Червоноармійському районі, код ЄДРПОУ отримувача 37968385, банк отримувача ГУДКСУ у Житомирській області, МФО - 811039) судовий збір в розмірі 551 грн. 20 коп.

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Червоноармійський районний суд протягом 10 днів з дня її проголошення.

Суддя П.О.Кулик

.