ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
іменем України
"22" вересня 2015 р.
справа № 804/15230/14
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії: головуючий суддя Суховаров А.В. (доповідач)
судді Головко О.В. Ясенова Т.І.
розглянувши у письмовому провадженні в м.Дніпропетровську апеляційну скаргу Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10.11.2014 в адміністративній справі за позовом Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з додатковою відповідальністю «Автопромінь» про стягнення пені
ВСТАНОВИВ:
Дніпропетровське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з додатковою відповідальністю «Автопромінь», в якому просило стягнути пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій в розмірі 19285гр76коп.
Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10.11.2014 в задоволенні позову відмовлено.
В апеляційній скарзі позивач просить постанову суду скасувати та позовні вимоги задовольнити. Вказує, що підставою для стягнення пені несвоєчасна сплата адміністративно-господарських санкцій, які встановлені постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 21.06.2012 у справі №2а-10779/09/0470. На виконання цієї постанови 23.01.2014 виданий виконавчий лист, за наслідками примусового виконання якого 12.09.2014 стягнуто суму в розмірі 24403гр22коп. Сума адміністративно-господарських санкцій сплачена відповідачем з простроченням на 1976 днів, а тому Фондом правомірно нараховано пеню відповідно до статті 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».
Перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.
ТДВ «Автопромінь» відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» повинно щорічно подавати Фонду соціального захисту інвалідів відомості про середню річну заробітну плату на підприємстві, середньооблікову чисельність штатних працівників облікового складу та про кількість працюючих інвалідів.
Постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 21.06.2012 у справі №2а-10779/09/0470 частково задоволено позов Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до ТДВ «Автопромінь» та з підприємства стягнуті адміністративно-господарські санкції та пеню в розмірі 24403гр22коп.
Відповідно до частини 1 статті 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», підприємства, на яких працює інвалідів менш, ніж встановлено нормативом, повинно перераховувати до відділення штрафні санкції на створення робочих місць для працевлаштування інвалідів в розмірі середньомісячної заробітної плати за кожне нестворене місце, незайняте інвалідом.
Відповідно до частини 2 статті 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», порушення термінів сплати адміністративно господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк. Адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, в тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині 1 цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною 1 статті 19 цього Закону. При цьому до правовідносин із стягнення адміністративно-господарських санкцій, передбачених цим Законом, не застосовуються строки, визначені статтею 250 Господарського Кодексу України.
Відповідно до пункту 3.4 Порядку нарахування пені та її сплати, затвердженого наказом Міністерства праці і соціальної політики України №223 від 15.05.2007, нарахування пені як роботодавцем, так і органом контролю здійснюється з наступного дня граничного строку сплати адміністративно-господарських санкцій по день сплати включно.
Відповідно до пункту 3.6, 3.7 Порядку, нарахування пені здійснюється на дату фактичного погашення суми боргу (частини боргу) за кожний календарний день прострочення платежу. При частковому погашенні боргу сума такої частки визначається з урахуванням пені, нарахованої на таку частку боргу.
Відповідно до частини 6 статті 232 Господарського Кодексу України, нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.
В даному випадку граничним строком сплати адміністративно-господарських санкцій за порушення відповідачем нормативу, встановленого частиною 1 статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», є 15.04.2009.
З урахуванням приписів частини 2 статті 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», днем початку нарахування пені за вказане порушення є 16.04.2009.
Приймаючи до уваги положення частини 6 статті 232 Господарського Кодексу України, нарахування пені повинно бути припинено через шість місяців, тобто 16.10.2009.
Отже, нарахування пені відповідачу за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у 2014 році є необґрунтованим з підстав спливу шести місяців від дня, коли зобов’язання мало бути виконано.
З урахуванням вищезазначеного колегія суддів доходить висновку, що у позивача відсутні підстави для нарахування пені за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій.
Суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись пунктом 1 статті 198, статтями 200, 205, 206 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів залишити без задоволення, а постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10.11.2014 – без змін.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий: А.В. Суховаров
Суддя: О.В. Головко
Суддя: Т.І. Ясенова